Nawigacja
  Strona Główna
 
  Kontakt

Warto zobaczyć
  Mikołajki 2016 w AVE

Aktualności:
  Spotkanie z Rodzicami
  Dzień Patrona Szkoły
  Zastępstwa 15-12-2017

Bądź punktualny
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

Historia i Galerie:
  Osiągnięcia uczniów
  Galeria 2017/2018
  Galeria 2016/2017
  Galeria 2015/2016
  Galeria archiwum
  Ubiegłe lata
  Historia
  Siła 1% dla szkoły

Rok Niepodległej
  Orzeł Biały - nasza duma

Rok wolontariatu
  Nasze działania

Organy szkoły:
  Dyrekcja
  Grono Pedagogiczne
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Administracja i Obsługa

Dla uczniów:
  Pedagog szkolny
  Duszpasterstwo
  Zajęcia dodatkowe
  Świetlica szkolna
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

Grafika komputerowa
  "Pierwsza FIRMA"
  STOP dopalaczom
  Strony www
  Konkurs ŚDM
  Animacje komputerowe

Twórczość uczniów
  Technika klasa IV
  Plastyka klas II gim
  II Koktajl ARTystyczny
  "Odyseusz"-komiks
  "Autorytet"-prezentacja
  "Bądź blisko ŚDM"
  Kopciuszek XXI wieku

Artykuły:
  Ognisko Patriotyczne
  "Z PIEŚNIĄ PRZEZ POKOLENIA"

Dokumentacja:
  Statut
  Program wychowawczo-profilaktyczny
  Wymagania edukacyjne
  Projekt Edukacyjny
  Zgoda na wycieczkę
  LOGO Szkoły
  Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Filmy YouTube
  AVE na YouTube
  Zajęcia artystyczne 2017
  Dzień Dziecka w AVE
  AVE POWER 2016
  II Koktajl ARTystyczny
  Spektakl "DZIADY"
  Kopciuszek XXI wieku
  Chór Rodzinka.Ave
  Zajęcia z WF - Fitness
  Mikołajki w AVE

  Pilotaż Sukcesem...
 
  Oferta - Wynajem sal
 
  Stowarzyszenie Pro Ave

  Kino Śnieżka
  Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Plener "Rejestrujemy okiem i ołówkiem" - zajęcia plastyki

Zajęcia plastyki klas II - Plener "Rejestrujemy okiem i ołówkiem". Tym razem pozwoliliśmy sobie "utrwalić ołówkiem" rabczański obiekt architektury uzdrowiskowej Willę "Pod Trzema Różami" - rok budowy 1864.


Teledysk klas III - Zajęcia Artystyczne

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego teledysku klas trzecich. To wynik pracy uczniów na zajęciach artystycznych z muzyki.

Prowadząca: mgr Marzena Biwo


Kiermasz KANAPEK

W czwartek 16.11.2017 w naszej szkole odbył się Kiermasz kanapek. Uczniowie klas szkoły podstawowej przynieśli składniki i zrobili kanapki, które można było kupić na każdej przerwie. Dużą popularnością cieszyły się również tosty, robione na bieżąco przez, pomagające w kiermaszu uczennice klasy trzeciej gimnazjum. Pieniądze, które zebraliśmy zostaną przeznaczone na dyskotekę andrzejkową, która odbędzie się w czwartek  30 listopada 2017r.

red: Przewodnicząca szkoły Alicja Starzyk kl. III

 

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 13 listopada 2017r. w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała miejsce uroczysta akademia, która przypomniała nam o historii naszych pradziadków i dziadków, którzy dzielnie walczyli za nasz kraj. Trzeba o tym pamiętać i świętować rocznicę tak ważnych dla Polaków dni, bo właśnie 11 listopada 1918 roku odzyskaliśmy niepodległość.

Akademię przygotowali uczniowie klasy IV i VI pod kierunkiem Pani Ewy Dziechciowskiej i Pani Marzeny Biwo. Uczniowie recytowali piękne wiersze opowiadające historie naszej Ojczyzny. Podczas uroczystości mogliśmy usłyszeć takie pieśni jak: "I Brygada", "Wojenko, wojenko", "O mój rozmarynie" oraz "Bogurodzicę". Niektórzy uczniowie klasy siódmej dołączyli do śpiewających. To spotkanie z historią w tym dniu było dla nas wyjątkowe.

red: Weronika Haberska kl. VII

 


Trzydniowa wycieczka do Warszawy

W dniach 8-10 listopada 2017 miała miejsce wycieczka szkolna do Warszawy organizowana przez pana Zbigniewa Nawrota.

Pierwszego dnia wszyscy spotkaliśmy się na dworcu busów około godziny 6 nad ranem  i wyjechaliśmy z Rabki na 6-godzinną podróż autobusem do Warszawy. Przebiegła ona bez zakłóceń. Po osiągnięciu wraz z panią przewodnik wybraliśmy się na Stare Miasto, które wcale takie stare nie jest, ponieważ zostało odbudowane po II wojnie światowej. Zobaczyliśmy Uniwersytet Warszawski, Trakt Królewski, Pałac Prezydencki, Barbakan, Grób Nieznanego Żołnierza oraz widzieliśmy przygotowania do obchodów Święta Niepodległości. Podziwialiśmy pomniki: Adama Mickiewicza, Małego Powstańca oraz Zamek Królewski, w którym obejrzeliśmy króciutki film o jego historii. Po obiedzie pojechaliśmy na zwiedzanie Stadionu Narodowego, który na wszystkich wywarł wielkie wrażenie. Stadion jest naprawdę ogromny i zapierający dech w piersiach. Potem ok. 18 udaliśmy się na zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Ogród był wspaniały, było tyle lampek, że niektórzy zastawiali się jaki rachunek płaci się za prąd. Były tam również szkielety kwiatów lub innych roślin, które oświetlone dawały cudowny efekt. Po zwiedzaniu udaliśmy się na zakwaterowanie do hotelu.


Drugi dzień rozpoczął się od pobudki o godzinie 7, następnie śniadania, a potem wszyscy wyjechaliśmy i dotarliśmy na ul. Wiejską, do Sejmu. Po budynku sejmu oprowadził nas przewodnik, niestety na sali obrad było zaledwie kilkunastu posłów, w tym jeden z nich czytał projekt ustawy przy ambonie, a reszta za bardzo go nie słuchała. Na korytarze w Sejmie nie weszliśmy, bo były zamknięte. Kolejnym punktem tego dnia był wyjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Mogliśmy stamtąd ujrzeć panoramę Warszawy. Po wizycie/zakupach w galerii Złote Tarasy i obiedzie, wszyscy udaliśmy się do Muzeum Polin, które przybliżyło nam historię narodu żydowskiego.

Wojciech Kantor kl. III BCzytaj więcej >> kliknij w link poniżej
Święto Wszystkich Świętych i III Kwesta Rabczańska
Przez ostatnie dni października uczniowie naszej szkoły gromadzili znicze, które następnie zanosili z wychowawcami na rabczańskie cmentarze. Uczniowie klasy szkoły podstawowej odwiedzili cmentarz i zapalili symboliczne znicze 1 listopada. Również członkowie samorządu Uczniowskiego włączyli się czynnie z tę akcję, zapalając znicze na opuszczonych mogiłach w dniu 1 listopada oraz kwestując w dniach 1-2.11.2017r. na "starym cmentarzu" w ramach Akcji "III Kwesta NA RENOWACJĘ GROBÓW ŻOŁNIERZY POLEGŁYCH W OBRONIE OJCZYZNY".

W kweście wzięli udział uczniowie:

1. Miriam Handzel IIA GM
2. Sara Ostrowska IIA GM
3. Weronika Korpak IIA GM
4. Marek Siwor IIA GM
5. Michał Żurek IIA GM
6. Laura Koperniak IIB GM
7. Alicja Muszko IIB GM
8. Julia Buczek III A GM
9. Gabriela Gacek III A GM
10. Wiktoria Machnik III A GM
11. Monika Szczęśniak III A GM

 

foto: gorce24
 

Wykład o profesorze Waksmundzkim

W piątek 27 października 2017r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie poświęconym pamięci profesora Andrzeja Waksmundzkiego. Odbywał się on w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Wykład prowadziła córka profesora Monika Waksmundzka-Hajnos. Przedstawiła ona najważniejsze punkty z życia "Pitagorasa i Waksmunda".

Kolejnym punktem było przedstawienie zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej oraz absolwentów Gimnazjum w Ostrowsku, członków Zespołu Regionalnego "Jaterniocek"., Grupy Rekonstrukcyjnej PGRH "Błyskawica" oraz Sekcji Młodzieżowej Światowego Związku Żołnierzy AK w Nowym Targu.

Zwieńczeniem spotkania były posiady góralskie prowadzone przez Panie dr. hab. Annę Mlekodaj i dr. Małgorzatę Wesołowską. Zgromadzeni w auli goście mogli w tej części wysłuchać wspomnień o profesorze Waksmundzkim nie tylko jako naukowcu ale i o jego prywatnym życiu.

red: Alicja Starzyk oraz Zuzanna Krauzowicz


Strona 2 z 47 < 1 2 3 4 5 > >>