Nawigacja
  Strona Główna
 
  Kontakt

Aktualności:
  Sekretariat
  Rekrutacja 2019/2020

Bądź punktualny
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

Historia i Galerie:
  Siła 1% dla szkoły
  Historia

Organy szkoły:
  Dyrekcja
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Administracja i Obsługa

Dla uczniów:
  Pedagog szkolny
  Duszpasterstwo
  Zajęcia dodatkowe
  Świetlica szkolna
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

Dokumentacja:
  Statut
  Program wychowawczy
  Wymagania edukacyjne
  Zgoda na wycieczkę

 
  Oferta - Wynajem sal
 

  Kino Śnieżka

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
NOWA KATOLICKA SZKOŁA - OGŁASZA NABÓR
Wystawa twórczości S. Wyspianskiego w Muzeum Narodowym i zajęcia w GooJumpie

Wycieczka do Krakowa 05.06.2018r. nie mogła się obyć bez wizyty w Muzeum Narodowym. Wyjazd był zorganizowany aby poszerzyć naszą wiedzę o kulturze i sztuce. Obejrzeliśmy piękną wystawę bogatej i różnorodnej twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Poznaliśmy autora "Wesela" zupełnie z innej strony, obejrzeliśmy jego projekty kostiumów do przedstawień teatralnych, projekty i wykonanie mebli, piękne witraże, wizję Krakowa w projekcie przestrzennym jego rozbudowy oraz wiele innych artystycznych odsłon przykładów twórczości mistrza.

Wyjazd połączyliśmy z zajęciami rekreacyjnymi w "GooJumpie" gdzie pod bacznym okiem instruktorów spędziliśmy dwie godziny.

Dzień z poświęcony twórczości Wyspiańskiego pełen twórczych inspiracji uważamy za udany.


Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

14.05.2018r. o godzinie 3:00 wyruszyliśmy do Ciechocinka, gdzie zwiedzaliśmy ogromną tężnie i spacerowaliśmy po miejscowości. Następnie, udaliśmy się do Torunia, gdzie podczas spaceru mogliśmy podziwiać malowniczą architekturę oraz liczne zabytki. Mieliśmy okazję poznać historię miasta i jego mieszkańców. Wieczorem obejrzeliśmy pokaz fontann. Drugiego dnia z samego rana rozpoczęliśmy warsztaty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie w ciekawy sposób przedstawione zostały informacje dotyczące pierników, z których słynie Toruń. Kiedy nasze własnoręcznie zrobione ciastka były gotowe, odbyliśmy rejs po Wiśle, który pozwolił nam zobaczyć miasto z innej perspektywy. Następne było Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans dotyczący Układu Słonecznego.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Fortu IV, gdzie pogłębiliśmy naszą wiedzę historyczną. Na koniec dnia odbyliśmy spacer po parku i dotarliśmy do miejsca, w którym ukazała nam się piękna panorama Torunia – jeden z cudów Polski. Trzeci dzień rozpoczął się od zwiedzania licznych wystaw w Młynie Wiedzy, gdzie mogliśmy sami wykonywać ciekawe doświadczenia z wielu dziedzin; malowaliśmy światłem, używaliśmy maszyny drukarskiej, sprawdzaliśmy jak działa camera obscura i wiele więcej. Potem poznaliśmy historię ruin zamku krzyżackiego oraz udaliśmy się do Planetarium po raz kolejny – tym razem na wystawę pt. „Mars”. Po obiedzie wróciliśmy do Rabki po kilku godzinach podróży.

II miejsce spośród wszystkich Laureatów z INFORMATYKI

24 maja 2018r. w Katedrze Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej  w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów LAUREATOM Tematycznego konkursu Informatycznego "Od algorytmu do programu". Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 301 uczestników z terenu całego województwa. Do etapu wojewódzkiego dostało się 97 uczniów.


Krzysztof Ligarski
uczeń klasy IIb po raz drugi zdobył TYTUŁ LAUREATA z informatyki i uplasował się w roku szkolnym 2017/2018 na II miejscu spośród wszystkich uczestników konkursu. Kolejny raz udowodnił, że zasługuje na laury.


Uczestnicy uroczystości obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali wykładu, zwiedzili Katedrę Informatyki AGH. Jednak największą niespodzianką dla wszystkich była okazja zobaczyć największy komputer "Prometheusz". Polski superkomputer z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH, uplasował się na 59. miejscu najnowszego rankingu TOP500 – najpotężniejszych superkomputerów na świecie. Na liście znajduje się jeszcze sześć innych superkomputerów z Polski. Może następnym razem będzie nam dane zobaczyć któryś z nich?

clap GRATULUJEMY!thumbs up
>>FOTO >>
FINALIŚCI regionalnej VI edycji konkursu „Zawód nie zawodzi”

27 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej odbył się finał regionalny VI edycji konkursu promującego zawody techniczno-informatyczne „Zawód nie zawodzi”. Uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości w 5 obszarach konkursu: budowlanym, elektrycznym, spawalniczo-mechanicznym, organizacji reklamy oraz informatycznym. Uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi już od kilku miesięcy. W piątek w ZSTI zwycięzcy etapu szkolnego – 118 osób reprezentujący 14 szkół regionu wzięli udział w finale.  Z naszej szkoły do finału zakwalifikowało się 8 uczniów. Rywalizacja była zacięta, o miejscu na podium decydowała nie tylko wiedza, ale i czas udzielenia odpowiedzi.


Anna Zając - uczennica klasy VII zajęła II miejsce w obszarze elektrycznym


Kamil Ścisłowicz – uczeń klasy II gimnazjum III miejsce w obszarze organizacji reklamy.
 

clap GRATULUJEMY!thumbs up

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Biały Orzeł - nasza duma"
Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim KONKURSIE PLASTYCZNYM

"Orzeł Biały - nasza duma"

23 kwietnia 2018r. (poniedziałek) say cheese! w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu Al. Tysiąclecia 37 o godz. 10:00 odbyła się pokonkursowa wystawa prac plastycznych "Orzeł Biały - Nasza Duma". Podczas wystawy zostały ogłoszone wyniki Okręgowego etapu konkursu. Do tego etapu  zakwalifikowało się 150 prac. Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 30 uczniów (lista poniżej >> czytaj więcej.


Na oficjalnym plakacie oraz Zaproszeniu, jako motyw przewodni umieszczono pracę naszej uczennicy klasy VII Weroniki Haberskiej. Praca uczennicy została regulaminowo WYRÓŻNIONA w Konkursie. Kolejne dwie prace które dostały się do etapu okręgowego konkursu zostały również docenione i uczennice: Julia Halczak z kl. VI oraz Ania Zając z kl. VII otrzymały pamiątkowe upominki.


Serdecznie GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU :-) clap
Egzaminy Gimnazjalne 2017/2018
in loveWszystkim uczniom klas trzecich życzymy SUKCESÓW w kolejnym dniu Egzaminów Gimnazjalnych.in love
admin :-)


Strona 5 z 55 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>