Nawigacja
  Strona Główna
 
  Kontakt

Aktualności:

Bądź punktualny
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

Historia i Galerie:
  Siła 1% dla szkoły
  Osiągnięcia uczniów
  Galeria 2017/2018
  Galeria 2016/2017
  Galeria 2015/2016
  Galeria archiwum
  Ubiegłe lata
  Historia

Rok Niepodległej
  Orzeł Biały - nasza duma

Rok wolontariatu
  Nasze działania

Organy szkoły:
  Dyrekcja
  Grono Pedagogiczne
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Administracja i Obsługa

Dla uczniów:
  Pedagog szkolny
  Duszpasterstwo
  Zajęcia dodatkowe
  Świetlica szkolna
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

Grafika komputerowa
  Biały Orzeł-nasza duma"
  Zajęcia świetlicy kl IV
  STOP dopalaczom
  Strony www
  Konkurs ŚDM
  Animacje komputerowe

Twórczość uczniów
  Technika kl IV
  Technika kl VIsp i IIgim
  Plastyka klas II gim
  II Koktajl ARTystyczny
  "Odyseusz"-komiks
  "Autorytet"-prezentacja
  "Bądź blisko ŚDM"
  Kopciuszek XXI wieku

Artykuły:
  Ognisko Patriotyczne
  "Z PIEŚNIĄ PRZEZ POKOLENIA"

Dokumentacja:
  Statut
  Program wychowawczo-profilaktyczny
  Wymagania edukacyjne
  Projekt Edukacyjny
  Zgoda na wycieczkę
  LOGO Szkoły
  Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Filmy YouTube
  AVE na YouTube
  Zajęcia artystyczne 2017
  Dzień Dziecka w AVE
  AVE POWER 2016
  II Koktajl ARTystyczny
  Spektakl "DZIADY"
  Kopciuszek XXI wieku
  Chór Rodzinka.Ave
  Zajęcia z WF - Fitness
  Mikołajki w AVE

 
  Oferta - Wynajem sal
 
  Stowarzyszenie Pro Ave

  Kino Śnieżka
  Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Wystawa twórczości S. Wyspianskiego w Muzeum Narodowym i zajęcia w GooJumpie

Wycieczka do Krakowa 05.06.2018r. nie mogła się obyć bez wizyty w Muzeum Narodowym. Wyjazd był zorganizowany aby poszerzyć naszą wiedzę o kulturze i sztuce. Obejrzeliśmy piękną wystawę bogatej i różnorodnej twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Poznaliśmy autora "Wesela" zupełnie z innej strony, obejrzeliśmy jego projekty kostiumów do przedstawień teatralnych, projekty i wykonanie mebli, piękne witraże, wizję Krakowa w projekcie przestrzennym jego rozbudowy oraz wiele innych artystycznych odsłon przykładów twórczości mistrza.

Wyjazd połączyliśmy z zajęciami rekreacyjnymi w "GooJumpie" gdzie pod bacznym okiem instruktorów spędziliśmy dwie godziny.

Dzień z poświęcony twórczości Wyspiańskiego pełen twórczych inspiracji uważamy za udany.


Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

14.05.2018r. o godzinie 3:00 wyruszyliśmy do Ciechocinka, gdzie zwiedzaliśmy ogromną tężnie i spacerowaliśmy po miejscowości. Następnie, udaliśmy się do Torunia, gdzie podczas spaceru mogliśmy podziwiać malowniczą architekturę oraz liczne zabytki. Mieliśmy okazję poznać historię miasta i jego mieszkańców. Wieczorem obejrzeliśmy pokaz fontann. Drugiego dnia z samego rana rozpoczęliśmy warsztaty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie w ciekawy sposób przedstawione zostały informacje dotyczące pierników, z których słynie Toruń. Kiedy nasze własnoręcznie zrobione ciastka były gotowe, odbyliśmy rejs po Wiśle, który pozwolił nam zobaczyć miasto z innej perspektywy. Następne było Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans dotyczący Układu Słonecznego.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Fortu IV, gdzie pogłębiliśmy naszą wiedzę historyczną. Na koniec dnia odbyliśmy spacer po parku i dotarliśmy do miejsca, w którym ukazała nam się piękna panorama Torunia – jeden z cudów Polski. Trzeci dzień rozpoczął się od zwiedzania licznych wystaw w Młynie Wiedzy, gdzie mogliśmy sami wykonywać ciekawe doświadczenia z wielu dziedzin; malowaliśmy światłem, używaliśmy maszyny drukarskiej, sprawdzaliśmy jak działa camera obscura i wiele więcej. Potem poznaliśmy historię ruin zamku krzyżackiego oraz udaliśmy się do Planetarium po raz kolejny – tym razem na wystawę pt. „Mars”. Po obiedzie wróciliśmy do Rabki po kilku godzinach podróży.

II miejsce spośród wszystkich Laureatów z INFORMATYKI

24 maja 2018r. w Katedrze Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej  w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów LAUREATOM Tematycznego konkursu Informatycznego "Od algorytmu do programu". Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 301 uczestników z terenu całego województwa. Do etapu wojewódzkiego dostało się 97 uczniów.


Krzysztof Ligarski
uczeń klasy IIb po raz drugi zdobył TYTUŁ LAUREATA z informatyki i uplasował się w roku szkolnym 2017/2018 na II miejscu spośród wszystkich uczestników konkursu. Kolejny raz udowodnił, że zasługuje na laury.


Uczestnicy uroczystości obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali wykładu, zwiedzili Katedrę Informatyki AGH. Jednak największą niespodzianką dla wszystkich była okazja zobaczyć największy komputer "Prometheusz". Polski superkomputer z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH, uplasował się na 59. miejscu najnowszego rankingu TOP500 – najpotężniejszych superkomputerów na świecie. Na liście znajduje się jeszcze sześć innych superkomputerów z Polski. Może następnym razem będzie nam dane zobaczyć któryś z nich?

clap GRATULUJEMY!thumbs up
>>FOTO >>
FINALIŚCI regionalnej VI edycji konkursu „Zawód nie zawodzi”

27 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej odbył się finał regionalny VI edycji konkursu promującego zawody techniczno-informatyczne „Zawód nie zawodzi”. Uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości w 5 obszarach konkursu: budowlanym, elektrycznym, spawalniczo-mechanicznym, organizacji reklamy oraz informatycznym. Uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi już od kilku miesięcy. W piątek w ZSTI zwycięzcy etapu szkolnego – 118 osób reprezentujący 14 szkół regionu wzięli udział w finale.  Z naszej szkoły do finału zakwalifikowało się 8 uczniów. Rywalizacja była zacięta, o miejscu na podium decydowała nie tylko wiedza, ale i czas udzielenia odpowiedzi.


Anna Zając - uczennica klasy VII zajęła II miejsce w obszarze elektrycznym


Kamil Ścisłowicz – uczeń klasy II gimnazjum III miejsce w obszarze organizacji reklamy.
 

clap GRATULUJEMY!thumbs up

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Biały Orzeł - nasza duma"
Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim KONKURSIE PLASTYCZNYM

"Orzeł Biały - nasza duma"

23 kwietnia 2018r. (poniedziałek) say cheese! w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu Al. Tysiąclecia 37 o godz. 10:00 odbyła się pokonkursowa wystawa prac plastycznych "Orzeł Biały - Nasza Duma". Podczas wystawy zostały ogłoszone wyniki Okręgowego etapu konkursu. Do tego etapu  zakwalifikowało się 150 prac. Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 30 uczniów (lista poniżej >> czytaj więcej.


Na oficjalnym plakacie oraz Zaproszeniu, jako motyw przewodni umieszczono pracę naszej uczennicy klasy VII Weroniki Haberskiej. Praca uczennicy została regulaminowo WYRÓŻNIONA w Konkursie. Kolejne dwie prace które dostały się do etapu okręgowego konkursu zostały również docenione i uczennice: Julia Halczak z kl. VI oraz Ania Zając z kl. VII otrzymały pamiątkowe upominki.


Serdecznie GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU :-) clap
Egzaminy Gimnazjalne 2017/2018
in loveWszystkim uczniom klas trzecich życzymy SUKCESÓW w kolejnym dniu Egzaminów Gimnazjalnych.in love
admin :-)


Spotkanie z Radą Rodziców oraz Wywiadówka

Spotkanie z Radą Rodziców oraz Wywiadówka – 16 kwietnia 2018 r. (poniedziałek)


Harmonogram:


1530 – Spotkanie informacyjne z Radą Rodziców w sprawie dalszych losów szkoły odbędzie się w sali konferencyjnej

(II piętro),

1600 – Wywiadówka dla wszystkich klas (w swoich salach).


waitZapraszamy comfort


Strona 4 z 54 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>