Osiągnięcia uczniów

Kopciuszek XXI wieku

Artykuły:
  Ognisko Patriotyczne
  "Z PIEŚNIĄ PRZEZ POKOLENIA"

Program wychowawczo-profilaktyczny
  Projekt Edukacyjny
  LOGO Szkoły
  Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Filmy YouTube
  AVE na YouTube
  Zajęcia artystyczne 2017
  Dzień Dziecka w AVE
  AVE POWER 2016
  II Koktajl ARTystyczny
  Spektakl "DZIADY"
  Kopciuszek XXI wieku
  Chór Rodzinka.Ave
  Zajęcia z WF - Fitness
  Mikołajki w AVE

Stowarzyszenie Pro Ave

Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej

Tłusty czwartek w AVE

yummyTłusty czwartek w naszej szkole 08.02.2018r.yummy Już od samego rana każda przerwa stała się więcej niż zwykle oczekiwana przez nas wszystkich. Samorząd Uczniowski w tym dniu zorganizow "Kiermasz pączków". Słodko w szkole było cały dzień. DZIĘKUJEMY  :-) in love

I Szkolny Konkurs "Mistrz Ortografii"
W dniu 23 stycznia ( wtorek) o godzinie 9.00 odbył się finał I Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Do dyktanda przystąpiło 21 finalistów z gimnazjum  i szkoły podstawowej wyłonionych podczas eliminacji klasowych.

Szkolnymi Mistrzami Ortografii zostali:

Michał Żurek - klasa 2a gimnazjum

Julia Halczak - klasa 6 Szkoły Podstawowej

Martyna Ścisłowicz - klasa 4 Szkoły Podstawowej.

Wręczenie nagród odbyło się dnia 26 stycznia (piątek).

Były to dyplomy za uczestnictwo, dyplomy Mistrzów Ortografii. Ci ostatni otrzymali również bilety do kina Śnieżka w Rabce-Zdroju na wybrany seans.

clap Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Algorytmy w przyjemnym wydaniu - Spotkanie z Kostką Rubika

Algorytmy? To takie proste! Zapraszam was na spotkanie z KOSTKĄ RUBIKA - "OD POMYSŁOWEGO MODELU DO NAJPOPULARNIEJSZEJ ZABAWKI ŚWIATA".
Po feriach planujemy z kolegami z klasy drugiej zorganizować pierwsze szkolne zawody kostkowe z nagrodami, dlatego zachęcam do nauki układania :-)

Kamil Ścisłowicz

Układanie kostki Rubika to nie tylko możliwość pogłówkowania, ale także świetny sposób na nudę czy spędzenie wolnego czasu. Jest lekka i zajmuję bardzo mało miejsca, przez co możemy zabrać ja praktycznie wszędzie ze sobą. Do jej układania nie potrzebujemy prądu i Internetu, jedynie własne ręce, przez co staję się ciekawym zastępcą telefonu. To zajęcie jest bardzo wciągające i daję sporo satysfakcji.
Wiele osób myśli, że układanie kostki to trudna i skomplikowana umiejętność, a na jej nauczenie potrzeba bardzo wiele czasu. Jest jednak inaczej, tak naprawdę każdy może to zrobić, a do nauczenia wystarczy tylko dobry poradnik/osoba, która nas nauczy i trochę wolnego czasu na zapamiętanie paru koniecznych sekwencji ruchowych. Czytaj więcej >> poniżej LINK

Etapy REJONOWE MAŁOPOLSKICH KONKURSÓW

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu

REJONOWEGO MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU

dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej w roku szkolnym 2017/2018

Konkursy przedmiotowe:
Biologiczny
– Grzegorz Nawara
Geograficzny – Grzegorz Nawara
Język angielski – Magdalena Smętek
Matematyczny – Zuzanna Krauzowicz, Krzysztof Ligarski

Konkursy tematyczne:
Informatyczny
„Od algorytmu do programu” – Krzysztof Ligarski
Biblijny „Z Dobrą Nowiną przez życie” – Anna Zając

II stopień XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów  - Kamil Ścisłowicz

thumbs up Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów clap

WYRÓŻNIENIE w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Minutowa piosenka klasowa"
Klip jaki powstał w ramach zajęć muzycznych prowadzonych przez p. M. Biwo zdobył w Warszawie WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie w ramach Akcji LABIRYNT 2017
music GRATULUJEMY!music
I miejsce w IV TRANSGRANICZNYM KONKURSIE SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
Miło na poinformować, że  uczennica klasy 3 gimnazjum Bernadetta Żegleń po raz kolejny zdobyła I miejsce w IV TRANSGRANICZNYM KONKURSIE SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH. Udzial w tym wyjątkowym Konkursie dla Bernadetty stał się już świąteczna tradycją.

clapSERDECZNIE GRATULUJEMY!

Świąteczno-Mikołajkowe spotkanie wolontariuszy ze swymi kolegami ze Szkoły Świętej Tereski
„Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.” Albert Camus

Od października uczniowie naszej szkoły w ramach wolontariatu wznowili odwiedziny w Szkole dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski. Każdy z ochotników podjął się, by co tydzień, w określonym dniu, przyjść do ośrodka i towarzyszyć konkretnemu wychowankowi w czasie przeznaczonym na rozrywkę, zabawę, pasję, np.: czytanie książki, rozmowa, słuchanie muzyki. Gdy pogoda jest stosowna i dana grupa decyduje się na pieszą wyprawę poza ośrodek lub zabawę na placu przy ośrodku także wolontariusze temu towarzyszą.
Czas Świąt Bożego Narodzenia zmotywował wolontariuszy do przygotowania montażu słowno-muzycznego o tematyce właśnie świąteczno–mikołajkowej. Zaprezentowali go tam w dniu 20. grudnia. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem, życzeniami z okazji zbliżających się Świąt oraz niespodzianką w postaci św. Mikołaja, który przybył na nasze spotkanie z pysznymi, własnoręcznie wykonanymi pierniczkami.

Zaangażowanie wolontariuszy w spotkania z wychowankami Szkoły św. Tereski w widoczny sposób owocuje obustronną radością oraz pozwala zasmakować czym jest prawdziwa przyjaźń.
s. A. M.

Strona 4 z 51 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>