ZAWÓD NIE ZAWODZI

26 kwietnia, w piątek odbył się finał konkursu Zawód nie zawodzi w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej.
Z naszej Szkoły wzięło udział 9 uczniów.

GRATULACJE dla Anny Zając, Krzysztofa Ligarskiego i Amelii Żywczak, którzy w trzech różnych obszarach zajęli trzecie miejsca.

clapclapclaplol
700 uczniów rywalizowało w pięciu obszarach: informatycznym, elektrycznym, budowlanym, organizacji reklamy i spawalniczo-mechaniczny (był to obszar związany z trwającym w ZSTI eksperymentem pedagogicznym, którego efektem jest pierwszy w Polsce kierunku technik spawalnictwa). Gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych zmagali się z zadaniami konkursowymi już od kilku miesięcy. W piątek w ZSTI zwycięzcy etapu szkolnego – 120 osób, reprezentujących 15 szkół regionu, wzięło udział w finale. Rywalizacja była zacięta, o miejscu na podium decydowała nie tylko wiedzy, ale też i czas udzielenia odpowiedzi.

PODWÓRKO TALENTÓW

ZAGŁOSUJ CODZIENNIE, ABY PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA POWSTAŁO PRZY NASZEJ SZKOLE.

Chcemy wygrać PODWÓRKO TALENTÓW, które będzie w naszym ogrodzie szkolnym. Bierzemy udział w konkursie organizowanym przez NIVEA, prosimy o codzienne głosowanie. Wystarczy raz zarejestrować się na stronie: www.podworko.nivea.pl lub pobrać aplikacje na telefon : podwórko talentów nivea 2019 i codziennie oddaj jeden głos.

ATRAKCYJNE WAKACJE Z BOGIEM

Zachęcamy do zapisywania się na atrakcyjne wakacje , na których możecie rozwijać swoje pasje. Poniżej podajemy grafik wakacyjnych rekolekcji Grup Apostolskich.

oraz grafik rekolekcji oazowych

ZAPISUJCIE SIĘ, NAPRAWDĘ WARTO

POLA NADZIEI

POLA NADZIEI W Niedzielę Palmową, przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce - Zdroju, uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei. Jej celem jest pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem obejmującego opieką ludzi cierpiących i nieuleczalnie chorych. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie obok kwestujących i złożyli datek do hospicyjnych skarbonek.

NIEDZIELA PALMOWA

W 61. konkursie palm wielkanocnych w Rabce - Zdroju otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE wykonywaliśmy ją razem z Grupą Niepełnosprawnych Muminki przez kilka tygodni .

Przy okazji podajemy wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejsze kwiaty z których między innymi, została wykonana ta piękna palma:
  • I miejsce w kategorii praca samodzielna zajęła Agnieszka Żegleń (kl. 6), która wykonała 410 pięknych kwiatków z bibuły
  • W kategorii wykonanie RODZINNE - klasy 1-6
  • I miejsce: Marysia Klocek (kl.1) z Rodziną
  • II miejsce:
  • Wojtuś Luba (kl. 1)z Rodziną
  • Pawełek Czyszczoń (kl. 1) z Rodziną
  • W kategorii wykonanie RODZINNE - klasy 7-gim: I miejsce: Marek Siwor z Rodziną
  • II miejsce: Michał Żurek z Rodziną
    Gratulujemy pięknych prac Wyróżniona palma to efekt wspólnej pracy Uczniów, Rodziców i Grupy Niepełnosprawnych Muminki, jej wysokość to 6,12 m

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA

12 kwietnia ulicami Rabki-Zdrój jak co roku wierni drogę krzyżową przeszli ulicami miasta. Pięknie było dziękujemy Grupie Apostolskiej działającej przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce - Zdroju za przygotowanie pięknych rozważań pod kierunkiem ks. Andrzeja Zięby. Dziękujemy naszym Uczniom za prowadzenie śpiewu pod kierunkiem Pana Pawła Kowalcze, a szczególnie dziękujemy Julii Halczak za przepiękny śpiew. dziękujemy Związkowi Podhalan za niesienie tablic ze stacjami drogi krzyżowej i Straży Miejskiej oraz Policji za pilnowanie bezpieczeństwa nas wszystkich .

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019

7 kwietnia rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w parafii św. Marii Magdaleny oraz św. Teresy . To szczególny czas nawrócenia dla każdego z nas , także dla naszej Szkoły - bo najbliższe dwa dni: poniedziałek i wtorek to czas naszych szkolnych rekolekcji, które będą przedłużeniem rekolekcji parafialnych (sw. Marii Magdaleny) .

O. Piotr Filas będzie gościł u nas
  • Poniedziałek - 10:15 droga krzyżowa, 11:00 nauka rekolekcyjna,