Nawigacja
  Strona Główna
 
  Kontakt

Aktualności:
  Zastępstwa
  Zajęcia dodatkowe

Bądź punktualny
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

Rok wolontariatu
  Nasze działania

Historia szkoły:
  Historia
  Ubiegłe lata
  Siła 1% dla szkoły
  Osiągnięcia uczniów
  Galeria 2017/2018
  Galeria 2016/2017
  Galeria 2015/2016
  Galeria archiwum

Organy szkoły:
  Dyrekcja
  Grono Pedagogiczne
  Samorząd Uczniowski
  Zarząd Rady Rodziców
  Administracja i Obsługa

Artykuły:
  Ognisko Patriotyczne
  "Z PIEŚNIĄ PRZEZ POKOLENIA"

Dla uczniów:
  Pedagog szkolny
  Duszpasterstwo
  Świetlica szkolna
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

Twórczość uczniów
  II Koktajl ARTystyczny
  "Odyseusz"-komiks
  "Autorytet"-prezentacja
  "Bądź blisko ŚDM"
  Kopciuszek XXI wieku

Grafika komputerowa
  "Pierwsza FIRMA"
  STOP dopalaczom
  Strony www
  Konkurs ŚDM
  Animacje komputerowe

Dokumentacja:
  Statut
  Program wychowawczo-profilaktyczny
  Wymagania edukacyjne
  Projekt Edukacyjny
  Zgoda na wycieczkę
  LOGO Szkoły
  Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Filmy YouTube
  AVE na YouTube
  Dzień Dziecka w AVE
  AVE POWER 2016
  II Koktajl ARTystyczny
  Spektakl "DZIADY"
  Kopciuszek XXI wieku
  Chór Rodzinka.Ave
  Zajęcia z WF - Fitness
  Mikołajki 2016 w AVE

  Pilotaż Sukcesem...
 
  Oferta - Wynajem sal
 
  Stowarzyszenie Pro Ave

  Kino Śnieżka
  Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
DZIEŃ DZIECKA 2017 - Gra Terenowa :-)

01.06.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia zamiast lekcji odbywały się różne gry i zabawy. O godzinie 9:00 uczniowie spotkali się w klasach, gdzie wraz z wychowawcami rozpoczęli obchody tego wyczekanego dla wszystkich nas dnia. O 10:00 wszystkie klasy udały się do amfiteatru na występ Chóru Rabczańskiego music– tu również  występowali uczniowie naszej szkoły. Po  występie rozpoczęła się Gra Terenowalol Uczestnicy hilarious musieli wykazać się kreatywnością i zrealizować wszystkie zadania w miejscach wskazanych na mapie. Jak oczekiwaliśmy nasi uczniowie zaskoczyli nas swoją pomysłowością

Myślę, że wszyscy wspólnie przyznamy, że tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole był wyjątkowo udany. 
Pięciodniowa wycieczka do Kołobrzegu

22 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na ociekającą relaksem i dobrą zabawą wycieczkę do Kołobrzegu. Spotkanie z morskimi falami i mokrym piaskiem stanowiło dla nas wręcz idealną formę odpoczynku po całym roku szkolnym, tym bardziej, że sama wycieczka trwała całe pięć dni! 


Pierwszy dzień wycieczki był przeznaczony na dojazd do Kołobrzegu, jednak podróż wcale nie była nudna! Jazda pendolino była przyjemnym doświadczeniem; niektórzy z nas czytali, inni rozmawiali między sobą, niektórzy natomiast zabrali gry logiczne, które były często wyzwaniem nawet dla opiekujących się nami nauczycieli! Sielankowy smak podróży dopełnił fakt, że mieliśmy możliwość napicia się kawy czy herbaty, którą dostaliśmy od obsługi. Już koło godziny 22 byliśmy w naszym ośrodku o nazwie "Wega", gdzie opiekunowie przydzielili nam domki. 

 

Drugi dzień rozpoczął się od pysznego śniadania (do dzisiaj pamiętam smak mleka z płatkami i pysznej kanapki z dżemem), po którym wyruszyliśmy do Muzeum Oręża Polskiego. Po zwiedzeniu muzeum, które kryło w sobie wiele ciekawych pamiątek historycznych i zrobieniu pamiątkowych zdjęć, nadszedł czas na spacer po plaży - ku naszej rozpaczy panie surowo zabroniły wchodzić do wody, ale mogliśmy zamoczyć nogi, co - mówię z doświadczenia! - było bardzo odprężające. Wsłuchując się w szum fal i obserwując mewy skierowaliśmy się na obiadokolację, a następnie do ośrodka. Wszyscy jednogłośnie postanowiliśmy, że chcemy wieczorem wybrać się ponownie na plażę, co też uczyniliśmy. Jedni odprężali się, siedząc na kocu i czytając książki, inni robili sobie zdjęcia, czy też gawędzili.
Główną atrakcją trzeciego dnia były dwa okręty, które mogliśmy zwiedzić w Skansenie Morskim. Niestety deszczowa pogoda i mocny wiatr nas zaskoczył, aczkolwiek nieustraszeni wyciągnęliśmy parasole i naciągnęliśmy kaptury - bo nic nie zepsuje nam naszej wycieczki! O! 


W czwartek czekał na nas ogrom atrakcji – zwiedziliśmy Muzeum 6D, latarnię morską, Muzeum Minerałów czy też Miasto Myszy. Mogliśmy także obejrzeć z bliska sprzęt wojskowy, który był prezentowany z okazji Dni Kołobrzegu. Pod koniec dnia natomiast zrobiliśmy grill! Troszkę wcześniej część z nas wybrała się do sklepu, aby kupić kiełbaski i - uwaga, uwaga - pianki! Wszyscy zajadali się w najlepsze, a później - z pełnymi brzuchami - poszliśmy spać. 


poniżej >> kliknij na czytaj więcej >>


Wiktoria Machnik, klasa II a
Trzydniowa wycieczka do Rzeszowa

25 maja 2017 r. z samego rana wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę. Najpierw odwiedziliśmy Rzeszów, widzieliśmy widowiskowy pokaz multimedialny jednej z fontann, pomnik wspominający Powstanie Warszawskie, a następnie odbyliśmy spacer na rynku wraz z Panem przewodnikiem. Zwiedziliśmy podziemia Rzeszowa, po czym udaliśmy się na obiad do restauracji „Radość”. Następnym przystankiem było Muzeum Dobranocek. Przekonaliśmy się, że nie tylko dzieci mogą się tam świetnie bawić. Zawitaliśmy do parku, a następnie przyjechaliśmy do Rakszawy i tam spędziliśmy noc w „Rakowisku”.
Drugiego dnia z samego rana pojechaliśmy do „Zoom Natury”. Mieliśmy tam ciekawe warsztaty. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących biologicznych faktów i informacji. Po kilku chwilach wolnego czasu wybraliśmy się do Szczebrzeszyna, gdzie oglądaliśmy spektakularne pomniki chrząszczy wink. Potem pojechaliśmy na obiad do restauracji „Klemens”. Kolejną atrakcją był Zamość, gdzie wraz z Panem przewodnikiem spacerowaliśmy po rynku i malowniczych uliczkach. Podziwialiśmy panoramę, która pełna była widowiskowych kamieniczek i budynków. Zawitaliśmy w manufakturze słodyczy, gdzie mogliśmy spróbować jak smakują własnoręcznie wyrobione słodkości. Po tym pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na miejsce noclegu. W sobotę pojechaliśmy do zamku w Kozłówce. Architektura tego miejsca zapierała dech w piersiach. Potem odwiedziliśmy „Polskie Ateny”. Kazimierz Dolny był kolejną atrakcją. Po obiedzie zjedzonym w tym urokliwym mieście wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę z Panią przewodnik. Wspięliśmy na Górę Trzech Krzyży, gdzie podziwialiśmy piękne widoki. Odbyliśmy krótki spacer i wróciliśmy do autokaru, kończąc naszą wycieczkę.

 

"Paintball i inne gry zespołowe" - wycieczka do Krakowa 15.05.2017

15 maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Najpierw udaliśmy się do parku trampolin GOJUMP. Na początku była rozgrzewka z trenerem a potem rzuciliśmy się w wir zabawy. Były tam różne atrakcje, baseny z piankami, park ninja i trampoliny. Po godzinie wspaniałej zabawy pojechaliśmy na poligon laserowy ZOLTAR. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Najpierw na poligon udali się chłopcy, potem dziewczyny. Miejsce to było niesamowite. Podczas gry mogliśmy się znaleźć w różnych światach między innymi w Warszawie z 1944 roku, szpitalu wojskowym, międzygwiezdnym statku kosmicznym czy opuszczonej stacji metra. Po tak wyczerpującym dniu udaliśmy się na zasłużony posiłek do McDonalda. Po powrocie do Rabki byliśmy strasznie zmęczeni, ale szczęśliwi.

 

Weronika Korpak i Sara Rubiś kl.1a
 LAUREAT Małopolskiego Tematycznego Konkursu Informatycznego 2016/2017

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy IB Gimnazjum im. Świętej Rodziny Krzysztof Ligarski w roku szkolnym 2016/2017 zdobył TYTUŁ LAUREATA Małopolskiego Tematycznego Konkursu Informatycznego "Od algorytmu do programu".


Etap rejonowy: 16 lutego 2017 r. podczas 90 minutowej pracy przy komputerze Krzysztof rywalizował z 258 uczestnikami ze 149 małopolskich szkół. Etap rozgrywał się równocześnie  w 36 pracowniach szkolnych na terenie całego województwa.

Etap wojewódzki:
28 kwietnia 2017 r. podczas 120 minutowej pracy on-line w Zespole szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie uczeń zmierzył się z 97 uczestnikami konkursu.
Uczniowie podczas etapu wojewódzkiego musieli wykonać dwa zadania:

Zadanie 1 Arkusz można było uzyskać max. 30 punktów - średnia za zadanie wyniosła 16,53 ptk.  Krzysztof zdobył 27 punktów.

Zadanie 2 Logo / C++ (max. 38 ptk.) - średnia za zadanie 19,2 ptk. Krzysztof uzyskał 32 punkty.

Razem za Zadanie 1 i 2 nasz uczeń otrzymał 59 punktów co stanowi 86,76%.


Kraków  AGH KATEDRA INFORMATYKI: 15 maja 2017 r. Wręczenie Tytułu LAUREATA. Ostatecznie Krzysztof zdobył V MIEJSCE spośród wszystkich uczestników konkursu.

clapGRATULACJE DLA KRZYSZTOFAclapOrganizatorzy a wśród nich: Przewodniczący Komisji Wojewódzkiej Konkursu p. Jan Pawłowski, przedstawiciel małopolskiego kuratorium oświaty Koordynator ds. innowacji w edukacji p. Marcin Janeczek, Prezes oraz Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego pogratulowali osiągnięć, cierpliwości, zapału a przede wszystkim pasji, która sprawia że po sukces zmierza się pewniejszym krokiem - wszystkim laureatom, rodzicom i nauczycielom życzyli dalszych sukcesów.

Przed uroczystym wręczeniem nagród i tytułów laureatom i podziękowań nauczycielom p. dr inż. Marta Ciesielka prowadziła wykład pt. "Uczeń XXI WIEKU". Po zakończeniu uroczystości, uczestnicy konkursu wraz z rodzicami i nauczycielami zwiedzili wszystkie pracownie informatyczne WYDZIAŁU INFORMATYKI AGH.

 

hmm!W PRZYSZŁYM ROKU DO GRONA STARTUJĄCYCH W KONKURSIE OBIECALI yesDOŁĄCZYĆ KOLEJNI UCZNIOWIE - SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-)


opiekun Konkursu Informatycznego: Marta Tabaszewska-Bochnar


Wizyta w Radio Kraków

10 maja 2017 roku (tj. środa) uczniowie naszego gimnazjum udali się na zorganizowaną specjalnie dla nich darmową wycieczkę do Radia Kraków. Była to nagroda dla tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w poprzednim półroczu.

Po dojechaniu do celu, uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie drugiej w historii siedziby Radia Kraków. Na początku uczniowie musieli pokonać kręte korytarze, mając przy tym możliwość obserwowania  dziennikarzy w pracy. Pierwszym etapem zwiedzania było zobaczenie wnętrza pomieszczenia, w którym wszystko jest kontrolowane - w radiu bardzo istotny jest czas, żadna piosenka nie może być w połowie zakończona, a audycja czy wiadomości pominięte. Uczestnicy zostali poinformowani  o ciekawej opcji wprowadzonej w Radiu Kraków. Jest nią możliwość słuchania, ale też oglądania audycji w Internecie. Po zakończeniu tego etapu zwiedzania, pan Robert Konatowicz przejął pieczę nad uczniami.Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli studio koncertowe im. Romany Bobrowskiej. To pomieszczenie okazało się gościć wielu utalentowanych Polaków i być świadkiem interesujących historii. Po wysłuchaniu opowieści pana Roberta, uczniowie mogli zobaczyć małą galerię zdjęć słynnych ludzi, którzy odwiedzili Radio Kraków.

Radio Kraków okazało się ciekawym miejscem i dobrym celem wycieczki, a cała idea motywacją dla innych uczniów do nauki. Każdy przecież ma szansę zdobyć podobną nagrodę za rok!

Zuzanna Krauzowicz kl. II A

Wywiadówka 11.05.2017r.

WYWIADÓWKA

Informująca o postępach w nauce i zachowaniu

11.05.2017 r. (czwartek) godz. 1600 - 1830 -  spotkanie z wychowawcami w swoich salach. 

stress Serdecznie zapraszamy!shop

Strona 3 z 45 < 1 2 3 4 5 6 > >>