Rekrutacja 2021/2022

Wizerunek ucznia

SPORTOWY WRZESIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Dodano: 2.10.21;

Nasze ostatnie puchary w piłce nożnej. Ogromne gratulacje dla naszej reprezentacji
Dziękujemy p .Markowi za przygotowanie uczniów do Igrzysk.

WRZEŚNIOWA WYCIECZKA KLAS 1-3

Dodano: 25.09.21;

23 września klasy 1,2 oraz 3 wybrały się do Niedzicy gdzie odbyły widokowy rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. Z pokładu statku mogliśmy oglądać dwa zamki: Dunajec oraz ten znajdujący się w Czorsztynie. Pogoda sprzyjała i dla nas nawet wyszło słońce. Następnie udaliśmy się do Wąwozu Homole gdzie szukaliśmy pierwszych oznak jesieni. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Dziękujemy Zdjęcia wykonała - p. Dorotka />
WYCIECZKA KLAS 4,5,6

Dodano: 23.09.21;

W środę 22 września, klasy 4, 5, 6 pod opieką wychowawców wybrały się na Krzywoń. Przejście ścieżka edukacyjna dostarczyło wrażeń i było świetna lekcja przyrody w terenie. Uczniowie nauczyli się odróżniać jodłę od świerku, a także mieli okazję poobserwować w naturalnym środowisku salamandrę plamistą. Dzięki uprzejmości Pana leśniczego mogli skorzystać z altany, zapalić ognisko i upiec kiełbaski. Pani Dyrektor zadbała, aby każdy mógł napić się gorącej herbaty. Dołączyła do nas również pracująca w leśnictwie pani, która opowiedziała kilka ciekawostek i odpowiedziała na nurtujące uczniów pytania. Zwieńczeniem wycieczki był konkurs piosenki, w którym wszystkie klasy kolejno prezentowały swoje zdolności wokalne. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka była udana.
Dziękujemy za zdjęcia p. Karolinie I Basi

PIERWSZA POMOC - WARSZTATY

Dodano: 21.09.21;

17 września, w piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy.
Dziękujemy Pani Ratownik Med. Małgorzacie za przeprowadzenie szkoleń w każdej klasie z osobna.

17 WRZEŚNIA

Dodano: 21.09.21;

W dniu 17.09 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach związanych z 82.rocznicą napaści Niemiec i ZSRR na Polskę. Uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w intencji Ofiar II wojny światowej.
Wysłuchali wykładu dr Macieja Korkucia, głównego specjalisty Biura Edukacji Narodowej. Następnie, na starym cmentarzu uczestniczyli w poświęceniu odrestaurowanego grobu sierżant Marty Linnert.
Na koniec uroczystości uczniowie złożyli wiązankę przed Krzyżem Katyńskim

ZAPRASZAMY DO PRACOWNI PLASTYCZNEJ
Zajęcia plastyczne wracają po wakacyjnej przerwie!
Zapraszamy do udziału w warsztatach, będących świetną okazją do rozwoju kreatywności, umiejętności manualnych i wartościowej zabawy w niewielkiej grupie dzieci, które kochają tworzyć!
Na godzinnych zajęciach poznasz nietypowe techniki i stworzysz dzieło krok po kroku pod okiem doświadczonego artysty plastyka.
PIERWSZE ZAJĘCIA RUSZAJĄ JUŻ 9. WRZEŚNIA!
Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

ZLOT I BIEG PATRIOTYCZNY IM. BOLESŁAWA DUSZY „SZAROTY”
9 września 2021 roku odbył się Zlot i Bieg Patriotyczny im. Bolesława DuszySzaroty, organizowany przez Stowarzyszenie Historii Spytkowic
i Grupę Rekonstrukcji Historycznych Błyskawica.
Naszą szkołę podczas tegorocznej edycji wydarzenia reprezentowali uczniowie klasy 8
pod przewodnictwem pana Pawła Kowalcze i Pani Bożeny Pędzimąż.
Najpierw udaliśmy się na Żeleźnicę, gdzie uczestniczyliśmy w mszy św. w intencji Bolesława Duszy i jego podkomendnych. Następnie, po odśpiewaniu pieśni patriotycznych, udaliśmy się na pobliską polanę, by uczestniczyć w kolejnych atrakcjach: wykładzie o bohaterach, biegu patriotycznym, rekonstrukcji z czasów partyzanckich. Zadania, które musieliśmy wykonać, wymagały szybkości, zręczności i siły, ale sprawiły nam dużo radości: musztra, rzuty granatem, bieg z karabinem, złożenie maski przeciwgazowej. Nasza grupa, choć tak mało liczna, była bardzo dzielna. Gorąca żołnierska grochówka dodała nam sił.
Bolesław Dusza „Szarota” był pierwszą osobą na Podhalu, która zorganizowała oddział partyzancki walczący z Niemcami i kolaborantami podczas II wojny światowej. Za swoją działalność niepodległościową i gotowość poniesienia najwyższej ofiary z życia w walce o suwerenność Państwa Polskiego został pośmiertnie uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości.
Zdjęcia aktorstwa p. Bożeny i Oliwii. Dziękujemy

Strona 2 z 76 < 1 2 3 4 5 > >>