Nawigacja
WAŻNE INFO
  Strona Główna
  SEKRETARIAT
  Kontakt
  DZIENNIK VULCAN
  1,5% DLA SZKOŁY -kliknij

AKTUALNOŚCI
  Rekrutacja 2024/2025
  WAN - warsztaty
artystyczno -naukowe
  WAKACYJNE PÓŁKOLONIE
POD BRZOZAMI
  LABOLATORIUM PRZYSZŁOŚCI
  INNOWACJE I INNE CIEKAWOSTKI LEKCYJNE

BĄDŹ PUNKTUALNY
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

ORGAN SZKOŁY:
  Dyrekcja
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski

HISTORIA I HYMN SZKOŁY
  Historia Szkoły
  Hymn szkoły

DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
  GODZINY DOSTEPNOŚCI NAUCZYCIELI
  DUSZPASTERSTWO
  ZAJĘCIA DODATKOWE
  Świetlica szkolna
  Pedagog szkolny
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

DOKUMENTACJA:
  Statut
  Program wychowawczy
  Wizerunek ucznia
  Zgoda na wycieczkę

 
  Oferta - Wynajem sal
 

  Kino Śnieżka

BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Formacja duszpasterska

ROK SZKOLNY 2023 / 2024

4 STYCZNIA - Dzisiaj w Mszy świętej uczestniczyła klasa druga


****************************************************************************************

W kolejny czwartek klasa 4 podczas Mszy świętej w szkole. Modlimy się szczególnie za naszych Uczniów i ich Rodziny, Pracowników, Darczyńców i Joanę z Kamerunu, którą opiekujemy się jako szkoła.4 października, środa **************************************************************************************************************************************************

1 Październik 2023 r. Rozpoczynamy przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Bdzie to dla Was szczególny czas pznawania Pana Boga oraz zbliżenia się do Niego.
Podczas Mszy świętej o 11:00, dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Katolickiej Szkoły Podstawowej, rozpoczęły przygotowanie do przyjęcia I Komunii Świętej i otrzymały Różańce po Mszy odbyło się także kolejne już spotkanie formacyjne dla ich Rodziców. Zapraszamy wszystkich codziennie na Nabożeństwa Różańcowe.*******************************************************************************************************************************************************

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2022 / 2023

Jak co roku, uczniowie klasy IV obchodzili „ROCZEK KOMUNIJNY”.


"Za wiarę, nadzieję i miłość dziękujemy Ci Ojcze święty"MSZA ŚWIĘTA Z UDZIAŁEM KLASY PIERWSZEJ.

Jak przystało na Katolicką Szkołę, w każdy czwartek o godzinie 8 .00 ks. Wojciech z parafii Marii Magdaleny odprawia mszę św. w której uczestniczą kolejno klasy ( każda w innym tygodniu).


**********************************************************************************************

[Panie] daj mi tej wody, abym więcej nie pragnęła (J 4, 5-42)
Dzisiaj, w trzecią niedzielę Wielkiego Postu, Pracownicy naszej szkoły przeżywali dzień skupienia.
Na początek Eucharystia w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie o 11:00, a następnie Misterium Męki Pańskiej, w reżyserii Marcina Kobierskiego w Seminarium u Salezjanów.
Cudowne i mocne przesłanie, które trudno opowiedzieć słowami będzie w nas żyło i przemieniało nasze serca, tak abyśmy mogli oddawać cześć Ojcu w Duchu i Prawdzie oraz prowadzić naszych Wychowanków tą drogą .W każdy piątek postu czynnie uczestniczymy w drodze .

W środę popielcową wszyscy uczniowie wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyli w kościele we mszy św. i obrządzie posypywania głowy popiołem.

Uczniowie naszej szkoły wieli udział w II kolędowaniu „U TRONU MATKI BOŻEJ RABCZAŃSKIEJ „zorganizowanym w KOŚCIELE MARII MAGDALENY W RABCE-ZDRÓJ

Jak przystało na Katolicką Szkołę, w każdy czwartek o godzinie 8 .00 ks. Wojciech z parafii Marii Magdaleny odprawia mszę św. w której uczestniczą kolejno klasy ( każda w innym tygodniu).

MSZA POPRZEDZAJĄCA WIGILIE KLASOWE

MSZA ŚWIĘTA Z UDZIAŁEM KLASY DRUGIEJ.


************************************************************************************************

DUSZPASTERSTWO ROK SZKOLNY 2022/ 2023

************************************************************************************************

Jezus Chrystus - Drzewo Życia.
Poznacie ich po owocach. Mt 7,16Jan Paweł II, zatroskany o prawdziwe dobro młodych, wskazuje, że wśród narzędzi wychowania szczególne znaczenie posiada szkoła, która z jednej strony przyczynia się do dojrzewania zdolności umysłowych, a z drugiej strony rozwija zdolność sądzenia, wprowadzania ucznia w kontakt z dziedzictwem kulturalnym minionych i teraźniejszych pokoleń, rozwija zmysł wartości, przygotowuje do życia zawodowego, rodzi stosunek przyjaźni między uczniami różnego charakteru i położenia.

 

Ojcowie Soboru Watykańskiego II w Deklaracji "O wychowaniu chrześcijańskim" Gravissimumeducationis, stwierdzili, że rolą szkoły katolickiej jest:
- stwarzanie w społeczności szkolnej atmosfery przesiąkniętej ewangelicznym duchem wolności i miłości,
- dopomaganie młodzieży, aby w rozwijaniu własnej osobowości wzrastała razem, wedle nowego stworzenia, którym stała się przez chrzest,
- porządkowanie całej ludzkiej kultury zgodnie z orędziem zbawienia.

*****************************************************************************
Dziękujemy naszym Uczniom za dzisiejsze zaangażowanie przy Orszaku Trzech Króli przy rozdawaniu przed kościołem św. Teresy koron i naklejek oraz w Amfiteatrze śpiewników i pysznych pączków, faworków. Dziękuję Ani S. , Weronice K. , Ali M. , Laurze K. , Ani L., Miriam H., Ani M., Pawełkowi B., Łukaszowi C. i Pawełkowi C. oraz nauczycielom, którzy otoczyli ich troskliwą opieką. .

 


*****************************************************************************

WSPÓLNA MSZA ŚWIĘTA
18 września w kaplicy ŚCRU ks. Andrzej Famułka odprawił Mszę świętą dla Uczniów i Pracowników Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu.
*****************************************************************************

MISJE ŚWIĘTE W PARAFII ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS
Misje Święte w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus także w naszej szkole. Wczoraj uczestniczyliśmy w Mszy świętej o 8:00 w kościele parafialnym a dzisiaj gościliśmy Ojca Rekolekcjonistę Benedykta Belgrau OCD Przeora Klasztoru Karmelitów Bosych, który opowiedział nam o św. Teresce i Jej Świętych Rodzicach Zelii i Ludwikowi 😍 a także o Szkaplerzu NMP 😀 Bardzo dziękujemy za fascynujący wykład

*****************************************************************************
*****************************************************************************

WIDZENIE ŚW. FAUSTYNY
W dniu 22 lutego 1931 r. św. Siostra Faustyna po raz pierwszy ujrzała Pana Jezusa Miłosiernego, Który poprosił ją o namalowanie obrazu z podpisem: "Jezu, ufam Tobie" oraz o ustanowienie święta Miłosierdzia Bożego. Objawienie to wydarzyło się w Płocku – w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Święta Siostro Faustyno, módl się za nami!