Nawigacja
WAŻNE INFO
  Strona Główna
  SEKRETARIAT
  Kontakt
  DZIENNIK VULCAN
  1,5% DLA SZKOŁY -kliknij

AKTUALNOŚCI
  Rekrutacja 2024/2025
  WAN - warsztaty
artystyczno -naukowe
  "PÓŁKOLONIE NA BRZOWEJ"
  LABOLATORIUM PRZYSZŁOŚCI
  INNOWACJE I INNE CIEKAWOSTKI LEKCYJNE

BĄDŹ PUNKTUALNY
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

ORGAN SZKOŁY:
  Dyrekcja
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski

HISTORIA I HYMN SZKOŁY
  Historia Szkoły
  Hymn szkoły

DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
  GODZINY DOSTEPNOŚCI NAUCZYCIELI
  DUSZPASTERSTWO
  ZAJĘCIA DODATKOWE
  Świetlica szkolna
  Pedagog szkolny
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

DOKUMENTACJA:
  Statut
  Program wychowawczy
  Wizerunek ucznia
  Zgoda na wycieczkę

 
  Oferta - Wynajem sal
 

  Kino Śnieżka

BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
WIZERUNEK UCZNIA

WIZERUNEK UCZNIA
Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu
w Rabce-Zdroju

Pragniemy, aby nasi uczniowie identyfikowali się z dobrym imieniem szkoły, wartościami katolickimi oraz dbali o jej wizerunek. Wyrazem tego jest również jednolity strój szkolny, który obowiązuje uczniów podczas wszystkich uroczystości, jak również w życiu codziennym szkoły. Zależy nam na uświadomieniu uczniom, że szkoła to miejsce zdobywania wiedzy oraz uczenia się zasad funkcjonowania w społeczeństwie, poprzez dostosowanie stroju do miejscaw zależności, czy dotyczy ono nauki, pracy czy odpoczynku.

REGULAMIN OBOWIĄZKOWEGO STROJU SZKOLNEGO
w Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu
w Rabce-Zdroju.

Przestrzeganie niniejszego regulaminu jest przejawem szacunku do wykonywanych obowiązków i zasad szkolnych
  Codzienny strój szkolny:
 1. Obowiązuje ucznia przez cały czas pobytu w szkole –podczas lekcji, przerw oraz obowiązkowych zajęć pozalekcyjnych; uczeń przychodzi do szkoły i opuszcza ją w jednolitym obowiązkowym stroju szkolnym.
 2. Okrycia zakładane bezpośrednio na ciało nie mogą być przezroczyste, mieć dużych dekoltów, cienkich ramiączek a w zestawieniu ze spódnicą lub spodniami mają zakrywać cały tułów.
 3. Strój musi być czysty, estetyczny, o cechach stonowanej, umiarkowanej elegancji kolorystyki (szarości, beże, granaty, czernie, biel), przy zachowaniu osobistych upodobań ucznia co do stylu –klasyczny lub sportowy; może w sposób dyskretny podkreślać osobowość ucznia.
 4. Elementem obowiązkowego stroju ucznia jest obuwie sportowe zakryte na gumie do chodzenia tylko po szkole; niedopuszczalne ze względów bezpieczeństwa jest noszenie,zwłaszcza w okresie letnim, butów z odkrytymi stopami lub butów typu baletki,niezabezpieczających w sposób właściwy nóg przed poślizgiem, uderzeniem, itp.
 5. Dziewczęta mogą nosić zarówno spódnice (długość nie może być krótsza niż do połowy uda)jak i spodnie (długie lub poniżej wysokości kolan)w stonowanych kolorach; zabrania się noszenia krótkich szortów lub spodenek gimnastycznych, poza lekcjami wychowania fizycznego.
 6. Chłopców obowiązują długie spodnie o klasycznym kroju w stonowanych kolorach,w okresie letnim spodnie mogą być nieco krótsze, ale o długości poniżej kolan; zabrania się noszenia krótkich szortów lub spodenek gimnastycznych, poza lekcjami wychowania fizycznego.
   Inne elementy stroju i wyglądu ucznia:
  • Noszone ubrania, torby i plecaki nie mogą zawierać nadruków ani emblematów o charakterze wulgarnym,obraźliwym, prowokacyjnym lub wywołującym agresję,a elementy dekoracyjne nie mogą mieć agresywnych akcentów, np. bransolety z ćwiekami, łańcuchy, żyletki, agrafki.
  • W doborze dodatków i biżuterii należy zachować umiar, pamiętając, że szkoła jest miejscem pracy -za zbędny element stroju szkolnego uznaje się wielkie ozdoby w uszach, korale,szaliki, chusty itp.,nie dopuszcza się noszenia nakryć głowy podczas pobytu w szkole (czapki,kaptury).
  • Fryzura ucznia może mieć dowolną długość, ale zarówno jej kolor jak i kształt muszą mieć charakter naturalny –bez koloryzacji, zmiany struktury włosa, przycinania i układania ich w sposób kojarzący się z subkulturami młodzieżowymi;włosy powinny być przede wszystkim czyste i starannie uczesane, długie –powinny być ułożone tak, aby nie przeszkadzały w pracy na lekcji,
  • Dopuszczalne jest noszenie przez uczniów dyskretnych, krótkich kolczyków w uszach–tylko jednej pary, a na palcach czy przegubach dłoni delikatnych ozdób. Podczas lekcji wychowania fizycznego wszystkie ozdoby tego typu muszą być obowiązkowo zdejmowane.
  • Z uwagi na katolicki charakter szkoły aprobowane jest noszenie łańcuszków z krzyżykiem lub medalikiem o charakterze religijnym.
  • Piercing (przekłuwanie i ozdabianie ciała także w innych niż uszy miejscach) oraz tatuaże są absolutnie zakazane.
  • Zakazane jest stosowanie mocnego, wyzywającego makijażu –mocne malowanie rzęs, nakładanie cieni o nienaturalnych barwach na powieki, jaskrawe malowanie ust; dopuszcza się jedynie subtelny i delikatny makijaż.
  • Zakazane jest malowanie paznokci oraz stosowanie nienaturalnych ozdób, np. tipsów;dopuszcza się jedynie użycie bezbarwnego lakieru