Rekrutacja 2021/2022

Hymn szkoły

Wizerunek ucznia

ZAPRASZAMY DO PRACOWNI PLASTYCZNEJ
Zajęcia plastyczne wracają po wakacyjnej przerwie!
Zapraszamy do udziału w warsztatach, będących świetną okazją do rozwoju kreatywności, umiejętności manualnych i wartościowej zabawy w niewielkiej grupie dzieci, które kochają tworzyć!
Na godzinnych zajęciach poznasz nietypowe techniki i stworzysz dzieło krok po kroku pod okiem doświadczonego artysty plastyka.
PIERWSZE ZAJĘCIA RUSZAJĄ JUŻ 9. WRZEŚNIA!
Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

ZLOT I BIEG PATRIOTYCZNY IM. BOLESŁAWA DUSZY „SZAROTY”
9 września 2021 roku odbył się Zlot i Bieg Patriotyczny im. Bolesława DuszySzaroty, organizowany przez Stowarzyszenie Historii Spytkowic
i Grupę Rekonstrukcji Historycznych Błyskawica.
Naszą szkołę podczas tegorocznej edycji wydarzenia reprezentowali uczniowie klasy 8
pod przewodnictwem pana Pawła Kowalcze i Pani Bożeny Pędzimąż.
Najpierw udaliśmy się na Żeleźnicę, gdzie uczestniczyliśmy w mszy św. w intencji Bolesława Duszy i jego podkomendnych. Następnie, po odśpiewaniu pieśni patriotycznych, udaliśmy się na pobliską polanę, by uczestniczyć w kolejnych atrakcjach: wykładzie o bohaterach, biegu patriotycznym, rekonstrukcji z czasów partyzanckich. Zadania, które musieliśmy wykonać, wymagały szybkości, zręczności i siły, ale sprawiły nam dużo radości: musztra, rzuty granatem, bieg z karabinem, złożenie maski przeciwgazowej. Nasza grupa, choć tak mało liczna, była bardzo dzielna. Gorąca żołnierska grochówka dodała nam sił.
Bolesław Dusza „Szarota” był pierwszą osobą na Podhalu, która zorganizowała oddział partyzancki walczący z Niemcami i kolaborantami podczas II wojny światowej. Za swoją działalność niepodległościową i gotowość poniesienia najwyższej ofiary z życia w walce o suwerenność Państwa Polskiego został pośmiertnie uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości.
Zdjęcia aktorstwa p. Bożeny i Oliwii. Dziękujemy

ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
1 WRZEŚNIA (środa)rozpoczynamy NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły spotykają się o 7,45 przed kościołem św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdrój i wraz ze swoimi Wychowawcami ( ucz. kl.2-8) uczestniczą we Mszy św. o godzinie 8,00. Uczniów klasy I na Mszę św. zapraszamy razem z Rodzicami.
Po Mszy św. wszyscy przechodzimy do budynku szkolnego.
Uczniowie klasy I spotkają się z Wychowawcą i Dyrekcją w klasie nr 9.
Uczniowie klasy 4 w klasie nr 14.
Pozostali uczniowie mają spotkanie z Wychowawcą w swoich klasach.
WYPRAWKA DO KLASY I
Wychowawczyni klasy I prosi o zapoznanie się
z elementami WYPRAWKI DO KLASY I
KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Dzisiejsza wspólna Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Cudowny czas wakacji przed nami .
Były podziękowania i wzruszenia na zakończenie klasy 3 oraz klasy 8.

Dziękujemy Nauczycielom, Wychowawcom, Rodzicom I Uczniom za cały rok szkolny. Odpocznijcie nieco 😘👋

PIKNIK RODZINNY
Powspominajmy 🌞piknik rodzinny 🥰👏 było cudownie 👍 gry, zabawy rodzinne, bitwy na balony wodne, malowanie twarzy, turnieje, zawody, konkursy z nagrodami, przeciąganie liny, zamkowy dmuchaniec, wspólne grilowanie, wata cukrowa, wspaniałe ciasta i konkurs o Puchar Słodkiej Gospodyni, super muzyka 🏆 🥰👏 lekcje otwarte, egzamin na kartę rowerową 🚴‍♀️ kiermasz mydełek naturalnych i na bazie glicerynowej ♥️ kiedy dzieci się bawiły, rodzice mogli skorzystać z warsztatów ...

KARTA ROWEROWA