Rekrutacja 2021/2022

REKRUTACJA DO NASZEJ SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2021/2022

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ

do Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu.
Zainteresowanych prosimy o pobranie dokumentów ze strony lub w sekretariacie szkoły.

KONKURS KARNAWAŁOWY

POŚWIĘCENIE OŁTARZA

Dzisiaj, w pierwszy czwartek miesiąca, odbyło się poświęcenie nowego ołtarza jako daru od Rodziców i Pracowników Szkoły. We Mszy świętej wzięła udział klasa 3, jako najstarsza klasa ucząca się w szkole, wraz z Wychowawczynią panią Olą, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Paweł oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ania.

ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PATRONA

2 lutego w naszej szkole wielkie Święto, obchody dnia Patrona Szkoły czyli Najświętszej Rodziny z Nazaretu, przeniesione z Świąt Bożego Narodzenia .
Odbył się długo oczekiwany przegląd kolęd i pastorałek dla klas 1-3 .

Po przeglądzie każda klasa prezentowała wylosowaną scenę z życia Świętej Rodziny:
  • Klasa 1 - Narodzenie Pana Jezusa
  • Klasa 2 - cud w Kanie Galilejskiej
  • Klasa 3 - ucieczkę do Egiptu
Interpretacje były cudowne i wyjątkowe. Dziękujemy Paniom Wychowawczyniom za włożony trud w przygotowanie występów . Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki od Rady Rodziców za które bardzo dziękujemy.

ZABAWY W ŚWIETLICY

Wszędzie biało! Śnieg szczelnie pokrył wszystkie kolory ziemi i zainspirował dziś naszą świetlicę do stworzenia pracy w kilku barwach i w zupełnie nietypowej technice. Na czarnych kartkach namalowaliśmy własne pomysły za pomocą kleju, na który wysypaliśmy dużą ilość soli kuchennej. Dzieki rozwodnionej farbie mogliśmy zaobserwować jak sól pochlania kolor dając wspaniały efekt.

ZABAWY NA ŚNIEGU

Zima zagościła na dobre. Tak wyglądały nasze zabawy i odpoczynek w ogrodzie. Dzięki dobrej współpracy powstawały różne postacie śniegowe.

SĄD NAD LISEM WITALISEM

Uczniowie klasy III na lekcji zorganizowali sąd na głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy Szelmostwa lisa Witalisa. Był prokurator- oskarżyciel, adwokat, świadkowie i oczywiście sędzia. Na ławie oskarżonych zasiadł sam lis Witalisa w towarzystwie swojego adwokata. Prokurator postawił zarzuty i po tym zaczęli zeznawać świadkowie. Zabawa była na 102. Lis wysłuchał wyroku a wyrok był taki chodzenie po lesie w ubraniu więziennym i w każdą niedzielę lis ma gotować dla wszystkich zwierząt obiady.