"Pan STOP" - zajęcia TECHNIKI

Tworzymy strażnika BEZPIECZEŃSTWA "Pana STOP" - zajęcia TECHNIKI - klasa IV. POZNAJEMY ZNAKI DROGOWE: ostrzegawcze, nakazu, zakazu oraz informacyjne. Dbamy o swoje BEZPIECZEŃSTWO! Pan STOP nam w tym pomaga! yes

Uroczystość Patrona Szkoły – Świętej Rodziny

22.12.2017r.  Uroczystość Patrona Szkoły – Świętej Rodziny. Święto patronalne rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, którą sprawował ks. dr. Paweł  Duźniak, proboszcz parafii pw. Św. Marii Magdaleny, gdzie wspólnie modliliśmy się w intencji całej społeczności szkolnej oraz naszych Rodziców, jak zachęciło nas czytanie z Księgi Syracydesa:   „Kto czci ojca, zyskuje odpuszczenie grzechów, a kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził.” Myśl tę przedłużył Ks. Proboszcz w kazaniu, życząc  nam byśmy naśladowali Świętą Rodzinę i świadomie odwoływali się do Jej wstawiennictwa w każdej sytuacji.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Uczniowie klas:  4, 6 i 7 złożyli ślubowanie i tym samym zostali włączeni do społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medaliki z wizerunkiem Św. Rodziny.

>> FOTO  - Ślubowanie uczniów klas: 4, 5 i 7 >>

Następnie odbyło się przedstawienie pt. „ List do św. Mikołaja”  i przejście na klasowe wigilie.

s. A. M.

Zebranie z Rodzicami oraz przedstawienie "List do Św. Mikolaja"

We wtorek, tj.: 19 grudnia b.r. o godz. 17.00 odbyło się zebranie rodziców połączone z częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Na początku rodzice mieli możliwość posłuchania utworów zagranych na skrzypcach przez uczennice III klas gimnazjum: Natalię Kwiatkowską i Gabrielę Leżańską. Następnie w dwóch świątecznych piosenkach zaprezentował się chór składający się z uczniów zarówno szkoły podstawowej jaki i gimnazjum. Po występie chóru, dzieci i młodzież wystąpiła w przedstawieniu pt.: "List do Św. Mikołaja", opowiadającym o perypetiach małego Stasia Kowalskiego.

musicGRATULUJEMY aktorom udanego występuin love

W rolach głównych wystąpili:

- z klasy IV: Paweł Bolechowski, Marysia Handzel, Martyna Kościelniak, Dominika i Paulina Gołębiowskie, Janek Kozłowski, Tymek Kwaśniowski, Maks Gierczyk, Vanessa Kumorowicz, Wiktoria Halczak, Kuba Karkula, Ania Mlekodaj
- z klasy VII: Pola Rubiś, Anna Zając, Bartłomiej Kierzyk, Norbert Zięba, Weronika Haberska
- z klasy II gimnazjum: Filip Rusnak w podwójnej roli górala oraz Św. Mikołaja.
Scenografię przygotowała Ola Bargieł z klasy VII.

Przedstawienie pod kierunkiem: pani D. Bolechowskiej

Po przedstawieniu Pan Dyrektor Jarosław Sulak złożył rodzicom i uczniom życzenia świąteczno-noworoczne, a następnie rodzice rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

D.B.

Tego dnia, podczas spotkania odbył się KIERMASZ CIAST organizowany przez Samorząd Uczniowski  yummy

yummy Wszystkim uczestnikom naszej słodkiej akcji - Serdecznie dziękujemyflower

II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie na „List do Św. Mikołaja”

W czwartek 07 grudnia 2017r., dzień po imieninach Świętego Mikołaja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju dokonano podsumowania wyników XIII Ogólnopolskiego Konkursu na „List do Św. Mikołaja”. W Konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Wśród nagrodzonych prac znalazł się również list Julii Halczak uczennicy klasy VI. Praca Julii zdobyła uznanie Jury i zajęła II miejsce w kategorii II wiek od 9-12 lat.

Sukcesy w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Szachach 2017 "Całe podium nasze..."

Uczniowie naszej szkoły jak co roku wyśmienicie zaprezentowali swoje umiejętności strategiczne w Turnieju Szachowym podczas Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Nowym Targu. Szachy to rodzaj intelektualnej aktywności który pozytywnie wpływa  na rozwój umysłowy i osobowościowy. Szachista musząc przestrzegać pewnych reguł i zasad, uczy się zdyscyplinowania i systematyczności. Ćwiczy swoją pamięć, wyobraźnię przestrzenną, rozwijają zdolności koncentracji. W szachach nie zawsze się wygrywa, dlatego dziecko uczy się trudnej sztuki przegrywania oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Nasi szachiści "zgarnęli" wszystkie trofea!

DRUŻYNOWO: thumbs up

I  miejsce  - Gimnazjum  i awans do etapu wojewódzkiego

V miejsce - Szkoła Podstawowa

INDYWIDUALNIE: clap

I miejsce - Aleksandra Schmidt

II miejsce - Grzegorz Nawara

III miejsce - Kamil Ścisłowicz

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY. Bez nich nie osiągnęlibyśmy tak wysokiej lokaty DRUŻYNOWO!

- Alicja Muszko

- Aleksandra Schmidt

- Grzegorz Nawara

- Juliusz Nawrot

- Kamil Ścisłowicz

- Michał Żurek

wait  ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!wait

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Jezus Chrystus naszym Królem”

Nasza uczennica z kl. 2A Sara Rubiś, biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie „Jezus Chrystus naszym Królem” (kategoria literacka) za prezentację swojego wiersza otrzymała wyróżnienie.

Celem Konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana i zachęcenie do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Organizator Konkursu to Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa. Patronat honorowy: JE ks. bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

flower Gratulując sukcesu, życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentów i satysfakcji z ich wykorzystywania! clap

Mikołajkowy Bieg dla Andrzeja
W tym roku  wspólnie z mieszkańcami Rabki-Zdroju "Pobiegliśmy dla Andrzeja" comfortAkcja miała na celu zebranie środków na nowy wózek rehabilitacyjny.thumbs up