Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2014/2015

Wyniki Egzaminów Gimnazjalnych 2014/2015 w liczbach i na wykresach

>> źródło: www.rabka.pl << opracowane na podstawie danych ze strony: www.oke.pl

clapGRATULUJEMY! thumbs up   Zobacz wyniki uczniów naszego gimnazjum  >>

Wywiadówka 5 listopada 2015

Wywiadówka

informująca rodziców o postępach w nauce
(spotkanie z wychowawcami i nauczycielami uczącymi)
5 listopada 2015 r. (czwartek)
godz. 15:30 - 18:30
stress Serdecznie zapraszamy  shop

Publicysta Piotr Gociek w naszej szkole - spotkanie

W dniu 23 października 2015 tj. piątek gościliśmy w naszej szkole dziennikarza i publicystę Piotra Goćka
związanego z takimi czasopismami jak „Do Rzeczy”, „Rzeczpospolita”. Autora  książek  DemokratorCzarne bataliony  czy POzamiatane. Opowiadał on uczniom klas 3 gimnazjum i III liceum o trudach pracy dziennikarza, niezależności mediów w Polsce. Chętnie również odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania. Spotkanie z panem Piotrem bardzo się wszystkim podobało. Prelegenta uczestnicy nagrodzili głośnymi brawami.

Publicysta

Wycieczka do GOETHE-INSTITUT w Krakowie

22 października
chętni uczniowie z klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami: Panem Janem Luberdą oraz Panem Markiem Hodaną wybrali się na wycieczkę do GOETHE-INSTITUT w Krakowie. Przywitał ich Pan Alexander Lay i zachęcił do wspólnej nauki poprzez zabawę. Na początku zajęć uczniowie odpowiadali po niemiecku na pytania dotyczące biblioteki, w której się znajdowali. Następnie młodzież wykazała się znajomością języka niemieckiego angażując w grę nazywaną "memorami".  W dalszej części zajęć używali nauczonych się słówek wymyślając wyrazy na każdą literę alfabetu. Grali też w tzw. „spółdzielnię mieszkaniową” wykorzystując niemieckie słowa. Wszyscy bawili się wspaniale, a po skończonej wycieczce z uśmiechem wrócili do Rabki.

Gabriela Szyszka kl.3b

Dzień Nauczyciela

14 października
obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, co wszyscy przyjęli z uśmiechem. Z tej okazji w naszej szkole została odprawiona uroczysta Msza Święta przez Księdza Andrzeja. Obecni na niej byli Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy szkoły oraz Uczniowie gimnazjum i liceum. Każdy z chęcią przyłączył się do wspólnego śpiewania, bo jak napisał św. Augustyn: "Kto śpiewa, dwa razy się modli". Po tym wydarzeniu głos zabrał Pan Dyrektor, a następnie Samorząd Uczniowski złożył serdeczne życzenia z okazji Dnia Nauczyciela, podziękował za trud wkładany każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia i pomoc, na którą każdy zawsze może liczyć. Następnego dnia, na jednej z przerw, zostały rozdane ciasta. Trud w ich wykonanie włożyli niezastąpieni Rodzice, za co bardzo im dziękujemy!

Natalia Krauzowicz kl. 3

Obóz Integracyjny klas I

Uczniowie klas pierwszych w dniach od 05 do 06.10.2015
wraz ze swoimi wychowawcami: klasa 1a z Panią Moniką Radiowską, klasa 1b z Panią Urszulą Pacholką i organizatorem wyjazdu Panią Ewą Wiewiórką oraz Dyrektorem Jarosławem Sulakiem i Księdzem Andrzejem Iwaniukiem przebywali na Wyjeździe Integracyjnym w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.

Tyniec

W ramach pobytu uczniowie spotkali się z ojcem Leonem Knabitem, który opowiadał o historii swojego życia i dawał cenne wskazówki. Jego poczucie humoru trafiło do każdego. Była też okazja do zwiedzenia opactwa. Wieczorem ksiądz Andrzej odprawił Mszę Świtą, po której wszyscy poszli na spacer nad Wisłę. Po pysznej, klasztornej kolacji uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na pogodnym wieczorku. Wszyscy dobrze się bawili. Następnego dnia młodzież pojechała do Krakowa. Zwiedzała tam Muzeum Armii Krajowej.
Każdy z uśmiechem na twarzy wrócił do domu. Była to przygoda, której nikt nigdy nie zapomni.

Anna Klocek kl. 2

STOŁÓWKA

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01.10.2015 roku zmienił się ajent naszej szkolnej stołówki. Teraz prowadzi ją Pani Halina Zając z pomocą naszej niezastąpionej Pani Małgosi Gracz. Oprócz obiadów, na przerwach o 10:35, 11:25 i 12:20 dostępne są pyszne bułeczki i woda mineralna.

Obiady można wykupić na cały miesiąc jak i w danym dniu zgłaszając się do Pani Małgosi do godziny 9:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

yummy