Klasa 1a tworzy komiks "Przygody Odyseusza"

Uczniowie klasy 1a w ramach omówienia lektury pt. "Przygody Odyseusza" wykonali komiksy przedstawiające wybrane historie głównego bohatera - Odysa, króla Itaki. Oto zdjęcia ukazujące przebieg tworzenia tych prac.

lol  shophilarious

Dyskoteka Andrzejkowa

29 listopada miała miejsce dyskoteka "Andrzejkowa". Tradycyjnie, jak co roku młodzież gimnazjum i liceum uczestniczyła w Zabawie Andrzejkowej. W tym roku dzięki uprzejmości mamy naszej uczennicy z klasy 1b p. Kojs mogliśmy gościć w restauracji Kabanos w Spytkowicach. Pomysłów na wspólne tańce nie brakowało. Świetnie się bawiliśmy - humor dopisywał wszystkim. Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za zorganizowanie tego "tanecznego relaksu". music

Stypendium Rady Ministrów dla uczennicy LO

W poniedziałek 16 listopada 2015 roku w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie uczennica naszego liceum Dorota Kuźmicka odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Serdecznie gratulujemy! clap

Teatr Współczesny - spektakl Dziadów

10 listopada 2015 roku tj. wtorek klasy 3 i 1 gimnazjum udały się do Krakowa by „łyknąć” trochę kultury. Uczniowie obejrzeli w Teatrze Współczesnym spektakl Dziadów we współczesnej aranżacji, a później wzięli udział w warsztatach teatralnych. Ponadto klasy 3 gimnazjum zwiedziły muzeum bp. Erazma Ciołka gdzie odbyły się dwie lekcje muzealne: O kulturze sarmackiej w Rzeczpospolitej i Rzeczpospolita wielowyznaniowa. Zadowoleni i „nasiąknięci” kulturą wysoką wrócili zmęczeni do domów.

97 rocznica Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2015 roku tj. poniedziałek odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada.

Przygotowana ona została w bardzo ciekawej konwencji teatru cieni przez klasę 1a gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Moniki Radiowskiej.  Akademię wzbogacił również występ chóru szkolnego Rodzinka Ave pod batutą pani Kingi Brandys – Wójciak.

Tego samego dnia o godzinie 12.15 odbyło się spotkanie uczniów klas I i II z historykiem związanym z IPN panem dr Jarosławem Szarkiem, który barwnym językiem opowiedział o drodze Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 roku. W trakcie wykładu mocno zaakcentował, że to wartości takie jak bezgraniczne umiłowanie wolności, patriotyzm, gotowość do poświęceń, trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń w oparciu o Dekalog, wysiłki podejmowane na polu kultury i nauki stały się imperatywem do zrywów narodowowyzwoleńczych. I mimo że nasz naród doświadczał po nich klęsk i represji, to paradoksalnie właśnie one stworzyły podatny grunt społeczny i polityczny dla II Rzeczpospolitej.

Ognisko Patriotyzmu oraz rekonstrukcja historyczna

Zobacz szczegóły >> Plakat ogólnopolskiej akcji  >>

Wieczorem 10 listopada na placu targowym zapłonęło Ognisko Patriotyczne zorganizowane przez Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny oraz Miejski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Rabki - Zdroju Ewa Przybyło. Na uroczystość przybyło około 200 osób, w tym zaproszone władze miasta i dyrektorzy szkół oraz instytucji kulturalnych, rodziny partyzantów z oddziału mjr Józefa Kurasia „Ognia”, a także syn dowódcy XVII dywizji wołyńskiej, chorąży pocztu sztandarowego 1PSP AK st. sierż. Józef Kostecki. Uczestnicy otrzymali biało – czerwone kokardki i flagi... Czytaj więcej >>

Fotorelacja >>

Kochani Rodzice i Przyjaciele szkoły

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Gimnazjum im. Świętej Rodziny serdecznie dziękują za przekazanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły. W tym roku dzięki Państwa hojności zebraliśmy 5848,60zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup szafek do szatni w naszej szkole. Jeszcze raz dziękujemy i w przyszłym roku liczymy na dalszą ofiarność z Waszej strony.

in lovePodziękowania >>