WAKACYJNE PÓŁKOLONIE
POD BRZOZAMI

II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie na „List do Św. Mikołaja”

W czwartek 07 grudnia 2017r., dzień po imieninach Świętego Mikołaja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju dokonano podsumowania wyników XIII Ogólnopolskiego Konkursu na „List do Św. Mikołaja”. W Konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Wśród nagrodzonych prac znalazł się również list Julii Halczak uczennicy klasy VI. Praca Julii zdobyła uznanie Jury i zajęła II miejsce w kategorii II wiek od 9-12 lat.

Sukcesy w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Szachach 2017 "Całe podium nasze..."

Uczniowie naszej szkoły jak co roku wyśmienicie zaprezentowali swoje umiejętności strategiczne w Turnieju Szachowym podczas Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Nowym Targu. Szachy to rodzaj intelektualnej aktywności który pozytywnie wpływa  na rozwój umysłowy i osobowościowy. Szachista musząc przestrzegać pewnych reguł i zasad, uczy się zdyscyplinowania i systematyczności. Ćwiczy swoją pamięć, wyobraźnię przestrzenną, rozwijają zdolności koncentracji. W szachach nie zawsze się wygrywa, dlatego dziecko uczy się trudnej sztuki przegrywania oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Nasi szachiści "zgarnęli" wszystkie trofea!

DRUŻYNOWO: thumbs up

I  miejsce  - Gimnazjum  i awans do etapu wojewódzkiego

V miejsce - Szkoła Podstawowa

INDYWIDUALNIE: clap

I miejsce - Aleksandra Schmidt

II miejsce - Grzegorz Nawara

III miejsce - Kamil Ścisłowicz

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY. Bez nich nie osiągnęlibyśmy tak wysokiej lokaty DRUŻYNOWO!

- Alicja Muszko

- Aleksandra Schmidt

- Grzegorz Nawara

- Juliusz Nawrot

- Kamil Ścisłowicz

- Michał Żurek

wait  ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!wait

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Jezus Chrystus naszym Królem”

Nasza uczennica z kl. 2A Sara Rubiś, biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie „Jezus Chrystus naszym Królem” (kategoria literacka) za prezentację swojego wiersza otrzymała wyróżnienie.

Celem Konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana i zachęcenie do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Organizator Konkursu to Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa. Patronat honorowy: JE ks. bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

flower Gratulując sukcesu, życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentów i satysfakcji z ich wykorzystywania! clap

Mikołajkowy Bieg dla Andrzeja
W tym roku  wspólnie z mieszkańcami Rabki-Zdroju "Pobiegliśmy dla Andrzeja" comfortAkcja miała na celu zebranie środków na nowy wózek rehabilitacyjny.thumbs up

Wycieczka klas: VII SP i III GIM do Krakowa

To już kolejna wycieczka. Tym razem  6 grudnia 2017r. klasy VII i III wybrały się do Krakowa, aby w Teatrze Stu obejrzeć przedstawienie pt. „Mały Książę”. Reżyserem spektaklu był Krzysztof Jasiński - dyrektor Teatru Stu. Przedstawienie było fenomenalne, gra aktorów wyśmienita a każda chwila niosła za sobą jasny przekaz.

Po spektaklu udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie przywitała nas  Dama z Gronostajem. Następnie klasa VII wzięła udział w zajęciach - w okopach „Barwa i broń”,  natomiast klasa III udała się na warsztaty których tematem był sarmatyzm.  Wycieczka była urozmaicona i bardzo podobała się wszystkim. Czekamy na kolejne..

Zajęcia artystyczne - sekcja plastyki

Klasy III gimnazjum -zajęcia artystyczne - sekcja plastyki.
Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć artystycznych- sekcja plastyki mieli za zadanie zaprojektować i wykonać farbami akrylowymi loga na t- shirty odpowiadające na 3 pytania:
 - Jestem Polakiem
 - Jestem chrześcijaninem
 - Jestem...
Do wyboru były koszule czarne, albo białe. Efekt widać na zdjęciach w postaci żywej galerii.

J. Sulak

"Czas dinozaurów" - zajęcia klasy IV

Tworzymy makietę "Czas dinozaurów" - zajęcia integrujące - klasa IV Najlepsze pomysły powstają gdy współpracujemy. Każdy z uczniów przygotował ręcznie wykonanego z bloku technicznego dinozaura. Następnie dzieci kolorowały je kredkami. Kolejna praca polegała na wykonaniu makiety. Każdy zespół projektował odpowiedni element: jezioro, drzewa, rośliny, jaja dinozaurów, wulkan, słońce, chmurki, kwiaty i inne małe stworzenia jakie wówczas zamieszkiwały planetę... elementy według własnych pomysłów dzieci.
lolWszyscy podczas prac świetnie się bawili. lol