Nawigacja
  Strona Główna
 
  Kontakt

Aktualności:

Bądź punktualny
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

Historia i Galerie:
  Osiągnięcia uczniów
  Galeria 2017/2018
  Galeria 2016/2017
  Galeria 2015/2016
  Galeria archiwum
  Ubiegłe lata
  Historia
  Siła 1% dla szkoły

Rok Niepodległej
  Orzeł Biały - nasza duma

Rok wolontariatu
  Nasze działania

Organy szkoły:
  Dyrekcja
  Grono Pedagogiczne
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Administracja i Obsługa

Dla uczniów:
  Pedagog szkolny
  Duszpasterstwo
  Zajęcia dodatkowe
  Świetlica szkolna
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

Grafika komputerowa
  Biały Orzeł-nasza duma"
  Zajęcia świetlicy kl IV
  STOP dopalaczom
  Strony www
  Konkurs ŚDM
  Animacje komputerowe

Twórczość uczniów
  Technika kl IV
  Technika kl VIsp i IIgim
  Plastyka klas II gim
  II Koktajl ARTystyczny
  "Odyseusz"-komiks
  "Autorytet"-prezentacja
  "Bądź blisko ŚDM"
  Kopciuszek XXI wieku

Artykuły:
  Ognisko Patriotyczne
  "Z PIEŚNIĄ PRZEZ POKOLENIA"

Dokumentacja:
  Statut
  Program wychowawczo-profilaktyczny
  Wymagania edukacyjne
  Projekt Edukacyjny
  Zgoda na wycieczkę
  LOGO Szkoły
  Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Filmy YouTube
  AVE na YouTube
  Zajęcia artystyczne 2017
  Dzień Dziecka w AVE
  AVE POWER 2016
  II Koktajl ARTystyczny
  Spektakl "DZIADY"
  Kopciuszek XXI wieku
  Chór Rodzinka.Ave
  Zajęcia z WF - Fitness
  Mikołajki w AVE

 
  Oferta - Wynajem sal
 
  Stowarzyszenie Pro Ave

  Kino Śnieżka
  Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Historia 2014-2015
19 grudnia 2014r. obchodziliśmy święto naszego patrona, tj. ŚWIĘTEJ RODZINY. Z tej okazji odprawiona została msza święta w kościele świętej Teresy, podczas której miało miejsce ślubowanie klas pierwszych raz uroczyste odśpiewanie hymnu szkoły. Następnie odbyły się klasowe wigilie podczas których, było tradycyjne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, jedzenie wigilijnych potraw oraz oczywiście wspólne kolędowanie.

17 grudnia 2014r. czterech chłopców z naszego gimnazjum wzięło udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym.

5 grudnia 2014r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum pojechali do krakowskiego kina, aby w ramach mikołajek obejrzeć film. Pozostali czekali na Świętego Mikołaja w szkole. Jak zwykle nie zawiódł grzecznych dzieci i zawitał do naszej szkoły z podarunkami.:)

4 grudnia 2014r. przedstawiciele gimnazjum wzięli udział w Gimnazjadzie Szachowej. Jadwiga Zięba zajęła I miejsce , a Natalia Mrożek III miejsce. Drużynowo uczniowie zdobyli I miejsce w powiecie nowatorskim i otrzymali puchar. Opiekę nad uczniami sprawował p. Zbigniew Nawrot.

3 grudnia 2014r. kilkoro uczniów LO wzięło udział w Licealiadzie Szachowej. Kasia Balcerzak zajęła III miejsce w powiecie nowotarskim i zakwalifikowała się do Licealiady Wojewódzkiej.

26 listopada 2014r. odbył się coroczny BAL ANDRZEJKOWY. W tym roku miał on miejsce w Klubie Strefa. Nastrojowe oświetlenie oraz świetna muzyka sprzyjały dobrej zabawie.

21 listopada 2014r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w sesji edukacyjnej pt. "Drogi do Niepodległej - walki Legionów Polskich na froncie południowo-wschodnim", którą zorganizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Po sesji odbył się konkurs, w którym wyróżnienie oraz nagrody otrzymali: Gabriela Czubin, Natalia Krauzowicz, Paulina Michalak, Jadwiga Zięba.

18 listopada klasa IB obejrzała w Teatrze Współczesnym w Krakowie sztukę A. Fredry Zemsta. Potem uczniowie uczestniczyli w warsztatach tearalnych prowadzonych przez aktorkę tego teatru i poznali tajniki emisji głosu oraz ćwiczenia eliminujące stres (np. przed klasówką z chemii).

9 listopada 2014r. w Warszawie odbyła się gala rozdania nagród w ogólnopolskim konkursie literacko – historycznym „Pamięć nieustająca” organizowanym przez Fundację Ostoja przy Wiśle. Uczennice naszej szkoły: Anna Sarka, Jadwiga Zięba, Monika Bal i Urszula Chmielarczyk uzyskały w tym konkursie laur finalisty. Równocześnie szkoła otrzymała wyróżnienie za zaangażowanie oraz wysoki poziom prac. Tematem konkursu jest ostatnie sto lat polskiej historii z perspektywy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Warto wspomnieć, że uczennice, które przez organizatorów zostały nazwane małopolskimi poetkami, jako jedyne reprezentowały powiat nowotarski. W trakcie gali uczennica Anna Sarka została wybrana do odczytania swojego wiersza, który szczególnie spodobał się pani Barbarze Otwinowskiej – sanitariuszce z powstania warszawskiego. Pani Otwinowska podzieliła się potem swoimi wzruszającymi wspomnieniami z czasów powstania. Podczas wizyty w Warszawie uczennice wraz z opiekunem panią Moniką Radiowską uczestniczyły także w uroczystej zmianie Warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, zwiedziły Salę Tradycji w Garnizonie Warszawskim, gdzie mieszczą się pamiątki i eksponaty związane właśnie z Grobem Nieznanego Żołnierza. Na koniec jeszcze jedna nagroda za osiągnięcia w konkursie, czyli zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego i możliwość obejrzenia z bliska eleganckiego Cadillaca Marszałka Piłsudskiego. Przez cały dzień uczennicom towarzyszyła wspaniała gościnność organizatorów konkursu, za którą bardzo dziękujemy.

7 listopada 2014r. łza w oku towarzyszyła uczestnikom szkolnej akademii z okazji Święta Niepodległości. Pięknie wykonanymi patriotycznymi pieśniami oraz wzruszającą recytacją wierszy uczciliśmy tegoroczną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

30 października 2014r. uczniowie klas II i III gimnazjum obejrzeli w teatrze Rabcio przedstawienie pt. "Co wom powim to wom powim". Spektakl przypadł młodym widzom do gustu. Więcej na jego temat można przeczytać i zobaczyć na stronie Teatru Rabcio

29 października 2014r. klasa II LO uczestniczyła w zajęciach geograficzno-historycznych w Krakowie. Najpierw uczniowie zapoznali się z wyposażeniem laboratoriów Wydziału Geografii UJ, a później brali udział w lekcji muzealnej Colegium Maius UJ. Na koniec uczestniczyli w warsztatach na temat "CICHOCIEMNYCH" Muzeum Armii Krajowej.

24 października 2014r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 RABCZAŃSKA LIGA SZACHOWA. W kategorii gimnazjów zwyciężył uczeń klasy II A Artur Jagła, a uczeń klasy II B Jakub Kusiak zajął trzecie miejsce.

23 pażdziernika 2014r. uczniowie naszego liceum brali udział w lekcji na żywo "Opowieść o żydach polskich". Znaleźliśmy się w gronie prawie 400 tysięcy uczniów, którzy jeszcze przed planowanym otwarciem zwiedzili galerię Muzeum Żydów Polskich POLIN.

14 października 2014r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w kaplicy szkolnej została odprawiona msza święta w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas złożyli nauczycielom życzenia oraz podziękowali za trud włożony w edukację.

1 października 2014r. klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Kalwarii, gdzie ksiądz Andrzej odprawił mszę św. przed cudownym obrazem Matki Bożej. Po zrobieniu klasowego zdjęcia ruszyliśmy w stronę Wadowic. Tam zwiedziliśmy multimedialne Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, które na wszystkich zrobiło ogromne wrażenie. Słodkim dopełnieniem naszej pielgrzymki były słynne papieskie kremówki..

26 września 2014 roku uczniowie gimnazjum ( kl. IB, IIB, IIIA, IIIB ) uczestniczyli w ósmej edycji „Małopolskiej Nocy Naukowców” w Krakowie. Miłośnicy nauki spędzili czas w ciekawy sposób, wzięli udział w wielu eksperymentach, pokazach i spotkaniach z naukowcami. Małopolską Noc Naukowców rozpoczęli od udziału w warsztatach na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ, gdzie dowiedzieli się, między innymi jaką rolę w organizmie odgrywa tajemniczy mikroglej, uzyskali też odpowiedź na pytanie: czy klimat rzeczywiście się zmienia? Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz doświadczeń fizycznych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Małopolską Noc Naukowców uczniowie zakończyli wysłuchując niezwykle ciekawego wykładu pt. Czy można widzieć uszami?

22 września uczniowie klasy maturalnej wraz z nauczycielami wzięli udział w Krakowskim Salonie Maturzystów, podczas którego zapoznali się z ofertą studiów przedstawioną przez uczelnie z regionu i całej Polski oraz ze zmianami w mature od roku 2015. Następnie obejrzeli film Jana Komasy pt. "Miasto 44" W dniach 4-5 września 2014 roku uczniowie klas przyrodniczych ( II B, III B ) wzięli udział w dwudniowych warsztatach terenowych w Pieninach. Zajęcia odbyły się w Krościenku, Szczawnicy oraz na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Głównym celem wyprawy była konfrontacja wiedzy zdobytej w szkole z praktycznym jej wykorzystaniem w terenie, zdobycie wiadomości na temat krajobrazów, fauny i flory Pienin, rozwijanie aktywności fizycznej, kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody. W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach terenowych opracowanych i prowadzonych przez pracowników Pienińskiego Parku Narodowego. Młodzież obejrzała również ciekawe ekspozycje Muzeum Przyrodniczego Pienińskiego Parku Narodowego. Po zajęciach spragnieni odpoczynku uczniowie udali się miejsca zakwaterowania by tam zregenerować siły przed kolejną atrakcją. Czasu na odpoczynek było niewiele, ponieważ już o godzinie 15 00 uczniowie wyruszyli z panią przewodnik do jednego z najpiękniejszych miejsc w Krościenku nad Dunajcem, na Kopią Górkę gdzie znajduje się Centrum Ruchu Światło – Życie. Wieczorem, przy ognisku i wspólnej zabawie uczniowie dzielili się wrażeniami z całego dnia. Drugiego dnia pobytu, razem z panią przewodnik uczniowie zwiedzili Krościenko i Szczawnicę. Zapoznali się z kulturą, tradycją oraz historią regionu. Poznali również walory uzdrowiska.
Miło było, według uczniów, chociaż na chwilę opuścić szkolne mury i wziąć udział w tej nietypowej lekcji. .

1 września- Uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015. Podczas mszy świętej prosiliśmy o Boże błogosławieństwo na ten czas, a później udaliśmy się do klas, aby zapoznać się z zasadami BHP oraz planem zajęć.

Z życia szkoły - lata 2013-2014

Z życia szkoły - lata 2010-2012