Nawigacja
WAŻNE INFO
  Strona Główna
  SEKRETARIAT
  Kontakt
  1,5% DLA SZKOŁY -kliknij

AKTUALNOŚCI
  Rekrutacja 2024/2025
  WAN - warsztaty
artystyczno -naukowe
  "PÓŁKOLONIE NA BRZOWEJ"
  LABOLATORIUM PRZYSZŁOŚCI
  INNOWACJE I INNE CIEKAWOSTKI LEKCYJNE

BĄDŹ PUNKTUALNY
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

ORGAN SZKOŁY:
  Dyrekcja
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski

HISTORIA I HYMN SZKOŁY
  Historia Szkoły
  Hymn szkoły

DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
  Duszpasterstwo
  ZAJĘCIA DODATKOWE
  Świetlica szkolna
  Pedagog szkolny
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

DOKUMENTACJA:
  Statut
  Program wychowawczy
  Wizerunek ucznia
  Zgoda na wycieczkę

 
  Oferta - Wynajem sal
 

  Kino Śnieżka

BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Zapomniane hasło?
Historia 2013-2014
>27 czerwca 2014r. - Uroczyście i z wielką radością zakończyliśmy dziś rok szkolny 2013/2014. Podczas mszy świętej dziękowaliśmy za miniony rok szkolny i prosiliśmy o łaski nas czas rozpoczynających się wakacji. Następnie w klasach odebraliśmy świadectwa i mogliśmy i wakacje uważamy za rozpoczęte.

>20 czerwca 2014r. -Odbył się w naszej szkole doroczny turniej gry w Scrabble. Przy dwóch oryginalnej, angielskiej wersji tej popularnej na całym świecie gry językowej rywalizowało pięć drużyn uczniów GM i LO. Drużyna I LO pokonała reprezentacje II LO i /ii b GM, a uczniowie III a GM okazali się nieco lepsiod reprezentacji I a GM. Zaciętej walce "na słowa" towarzyszyły napoje i słodkie przekąski, a nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwały organizatorki imprezy- nauczycielki j. angielskiego. Kolejny turniej w przyszłym roku!

>20 czerwca 2014r. - Uczniowie klasy Ib gimnazjum wzięli udział w zorganizowanej przez Podhalańską Grupę GOPR imprezie szkoleniowo-dydaktycznej. Zajęcia miały na celu przygotowanie młodzieży do bezpiecznego wędrowania po górach oraz zapoznania z pracą ratowników górskich. Dodatkowym celem jest propagowanie wśród młodych ludzi turystyki górskiej oraz aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. W czasie prelekcji młodzież poznaje zasady bezpiecznego wędrowania po górach, zachowania w sytuacjach ekstremalnych (burza, załamanie pogody, wypadek), propagowany jest także numer ratunkowy w górach 601 100 300. Młodzież podzielona na dwie grupy bierze udział w zajęciach praktycznych- przejażdżce quadem wraz z ratownikiem GOPR oraz zajęciach na ściance wspinaczkowej. Trzecia część spotkania to wyjście w góry wraz z ratownikami. Grupa wyrusza z Rabki (Stacji GOPR) i szlakiem czerwonym udaje się na Maciejową (812.m.n.p.m.) do bacówki PTTK. W czasie przejścia odbywają się zajęcia praktyczne z topografii gór i orientacji w terenie oraz nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

>17 czerwca 2014r. - Uczniowie naszej szkoły pod opieką duszpasterza księdza Andrzeja Iwaniuka i zastępcy dyrektora pani Ewy Kraus wzięli udział w Mszy Dziękczynnej za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II. To doniosłe wydarzenie miało miejsce w nowo wybudowanym Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach. Po Mszy Św. uczestnicy wysłuchali koncertu zespołu Full Power Spirit, tworzącego muzykę chrześcijańską w stylu hip – hop.

>10-12 czerwca 2014r. - Uczniowie z klasy II b i jedna uczennica z klasy II a pod opieką p. Anny Ogieli i p. Zbigniewa Nawrota uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Zwiedzili Uniwersytet Wrocławski z wieżą matematyczną i aulą Leopoldinum, a także katedrę, Panoramę Racławicka, ogród japoński, okolicę Hali stulecia z pokazem fontann oraz średniowieczne więzienie i okolice rynku i ratusza. Odwiedzili multikino i podziwiali panoramę Wrocławia z tarasu widokowego najwyższego budynku w Polsce, liczącego 49 pięter "Sky Tower".

>6 czerwca 2014r. - Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum zgodnie z tradycją szkoły odwiedziły Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Po przekroczeniu bramy "Arbeit macht frei" odczuliśmy grozę tego miejsca nasyconego cierpieniem i bólem ludzi, którym przyszło tu żyć i umierać. Oddech śmierci i zagłady czuliśmy na każdym kroku przemierzając obie części byłego obozu koncentracyjnego. Na pewno nie zapomnimy tego szczególnego miejsca i zachowamy w pamięci wydarzeni, które tam się rozegrały oraz ludzi, którzy tam zginęli.

>5czerwca 2014r. - Uczniowie klasy II a gimnazjum pojechali na wycieczkę do Inwałdu.

>3 czerwca 2014r. - Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum udali się do Sądu Rejonowego w Nowym Targu, aby w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie zapoznać się z działalnością tej instytucji. Podczas wyjazdu opiekę sprawowali p. dyr. J. Sulak, p. M. Radiowska oraz p. E. Kraus.

>22 maja 2014r. - Grupa uczniów naszego gimnazjum pojechała do Krakowa, aby wziąć udział w XIV Festiwalu Nauki. Zainteresowani mieli możliwość przeprowadzenia rozmów z naukowcami, studentami i innymi osobami zaangażowanymi w organizację Festiwalu. Uczniowie mogli również wykonać proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary. Tegoroczne hasło Festiwalu "Z NAUKĄ PRZEZ WIEKI" nawiązuje do obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

>17 maja 2014r. - Stałe grono sympatyków teatru wybrało się do Krakowa, aby w teatrze STU obejrzeć sztukę "Sonata Belzebuba". "Diabeł zawsze poszukuje sposobności, aby maksimum zła wyrządzić w danym punkcie wszechświata, w którym trafia na najmniejszy opór. Dziś punktem takim - raczej ich wielością jest sztuka. Tam, gdzie powstają nowe formy, tam na pewno jest on". Witkacy w roli grabarza postmodernizmu ze Zbigniewem Wodeckim w roli głównej- to było coś!

>16 maja 2014r. - Odbył się konkurs recytarorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej, w którym Paulina Kurańda z klasy II B dostała wyróżnienie. Gratulujemy! Nasze gimnazjum reprezentowali jeszcze Katarzyna Lelek i Tomasz Onieszczuk.

>1-4 maja 2014r. - Na początku maja uczniowie z klasy II b gim. wykonali ostatnie już zadanie w ramach gry czytelniczej. Przeprowadzili akcję promującą czytelnictwo. Inicjatywa miała trzy odsłony: "Z książką w dzieciństwie", "Z książką w szkole" oraz "Z książką na szlaku". Relację fotograficzną z tej akcji można obejrzeć tutaj, a poczytać tutaj.

>14 kwietnia2014r. - Uczniowie klasy I B oraz II B odwiedzili Krakowski Ogród Zoologiczny. Mieli okazję zaobserwować zwyczaje przedstawicieli różnych gatunków zwierząt oraz ich cechy przystosowawcze do życia w różnych środowiskach. Taka nauka biologi to czysta przyjemność!

>10 kwietnia2014r. - Klasa III LO brała udział w lekcji na temat „Co kryją archiwa IPN?”. Zajęcia odbyły się w Wieliczce w pięknie odrestaurowanym Pałacu Konopków, w którym obecnie mieści się małopolsko-świętokrzyski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. (Wchodząc do budynku zwróciliśmy uwagę na umieszczoną na elewacji pałacu tablicę pamiątkową poświęconą prezesowi IPN Januszowi Kurtyce, który zginął w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku). Uczniowie zapoznali się ze stalinowskimi mechanizmami terroru i agentury, i ze szczegółami pracy historyka współczesnego oraz zwiedzili archiwa Instytutu. Następnie obejrzeliśmy film „Noe. Naznaczony przez Boga”, który wywołał w nas mieszane uczucia. :)

>9 kwietnia 2014r. - W Niedzicy młodzi poeci z naszej szkoły – Ania Zamarło i Jadzia Zięba z klas II GM oraz Rafał Schmidt i Łukasz Złahoda z klasy III LO wzięli udział w Turnieju Jednego Wiersza, prezentując swoją twórczość przed jury złożonym z poetów, dziennikarzy i filologów. Jadzia otrzymała wyróżnienie za utwór „Kurs na marzenie”, a Łukasz zajął III miejsce wygłaszając „Modlitwę”.
Zwycięskie wiersze można przeczytać TUTAJ.
Więcej informacji na STRONIE.

>27 marca 2014r. - Odbyła się wycieczka klas pierwszych naszego Gimnazjum do Krakowa. Po przybyciu do miasta królów Polski, które przyjeło nas pięknym słońcem, odbyliśmy spacer nad Wisłą (spotkaliśmy się oko w oko ze smokiem), wspięliśmy się na wzgórze wawelskie i podziwialiśmy wiosnę w zamkowym ogrodzie. Dowiedzieliśmy się, że dokładnie w tym dniu 650 lat temu poświęcona została katedra wawelska. Następnie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. "Kraków na wyciągnięcie ręki".(Muzeum Narodowe, Pałac biskupa Erazma Ciołka); Zajęcia te sponsorowała nam Rada Rodziców. Ostatnim punktem programu był spektakl teatru Cracovia pt. "Zemsta".

>25 marca 2014r. - Drzwi naszego Gimnazjum były dziś OTWARTE! Na ten wyjątkowy dzień zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych, aby mogli się z bliska przyjrzeć naszej szkole. Przy wejściu witała ich bajkowa muzyka oraz Dyrektor w przebraniu smoka. Czekało na nich wiele atrakcji m. in. pokazy fizyczne i chemiczne. Szóstoklasiści podziwiali bajkowy wystrój sal, a na koniec mogli oddać głos w konkursie na najlepszą dekorację! Nagrody- NIEPYTAJKI do wykorzystania, gdy ktoś zostanie uczniem naszego Gimnazjum. zatem- ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!!!

>22 marca 2014r. W sobotę w Trzebini koło Krakowa w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbyło się czuwanie modlitewne młodzieży z całej Polski. Tematem tego czuwania było: Szatan realnie istnieje. W tym czuwaniu wzięła udział liczna grupa młodzieży naszej szkoły, w liczbie 50. Najciekawszymi punktami programu było: występ zespołu "Siewcy Lednicy" oraz świadectwo Marcina Boczka o swoich uzależnieniach i opętaniu. Czuwanie zakończyło się mszą świętą sprawowaną przez księdza prowincjała ze zgromadzenia Księży Salwatorianów ks. Piotra Filasa. Młodzież wróciła usatysfakcjonowana i napełniona bogatymi przeżyciami duchowymi. Zobacz zdjęcia 1. Zobacz zdjęcia 2.

>21 marca 2014r. - W piątek zawiała do nas wiosna. Dzień ten zwany potocznie Dniem wagarowicza był w naszej szkole dniem prezentacji projektów edukacyjnych. Uczniowie mogli również wziąć udział w zawodach sportowych. Był to również czas przeznaczony na udekorowanie swoich sal bajkowymi motywami. wiosne powitaliśmy niecodziennie i bardzo przyjemnie!

>21 marca 2014r. - Jak co roku odbył się szkolny turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkół im. Świętej Rodziny w Rabce – Zdroju. Nad przebiegiem turnieju czuwał nauczyciel w.f. pan mgr Adam Mglej. Sponsorami Pucharu, dyplomów i nagród rzeczowych była Rada Rodziców przy Gimnazjum i Liceum im. Św. Rodziny. Frekwencja na tegorocznych zawodach była imponująca. Na hali IGiCHP stawiło się blisko 50 zawodników. W turnieju brało udział 7 drużyn: sześć gimnazjalnych i jedna licealna. W sumie rozegrano 10 meczów w dwóch grupach: starszej - klasy trzecie gimnazjum i drużyna liceum; oraz w młodszej - klasy pierwsze i drugie gimnazjum. Do finału awansowały klasy 2a i 3a gimnazjum. Po zaciętym meczu zwycięzką drużyną okazała się klasa 3a gimnazjum pokonując swoich młodszych kolegów 4:1. Cały turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!

>14 marca 2014r. - Uczniowie klas trzecich gimnazjum pojechali na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem tego wyjazdu było obejrzenie filmowej adaptacji znanej lektury "Kamienie na szaniec". Kolejnym punktem programu była lekcja muzealna w Muzeum Armii Krajowej. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Monika Radiowska oraz Dorota Siwor.


>13 marca 2014r. - Uczniowie klasy I b pod opieką p. Andrzeja Ptaka pojechali do Krakowa na „Spotkanie z ciekawą chemią”. W ramach tego spotkania zostały przedstawione oraz omówione ciekawe doświadczenia chemiczne.

>12 marca 2014r. - Uczniowie klasy I I II LO udali się na wycieczkę do Krakowa, podczas której wzięli udział w warsztatach muzealnych przy okazji wystawy prac Władysława Hasiora w Muzeum Sztuki Współczesnej(MOCAK). Popołudniu obejrzeli spektakl w pt. "Mayday" w Teatrze Bagatela.

>28 lutego 2014r. - Odbyła się kolejna edycja Rabczańskiej Ligi Szachowej. Dwaj nasi uczniowie naszego gimnazjum Artur Jagła (kl IA) oraz Jakub Kusiak (kl IB) zdobyli odpowiednio II i III miejsce. Gratulujemy!

>27 lutego 2014r. - W pensjonacie Sokolica odbył się Bal Karnawałowy. Na długo zapisze się w pamięci uczestników niezapomniana atmosfera, dobrze dobrana muzyka oraz smaczne przekąski. Zdjęcia z tej imprezy do obejrzenia w zakładce Galeria. Pozostaje czekać na kolejny taki Bal... Zobacz zdjęcia.

>26 lutego 2014r. - W Olkuszu uczeń klasy I A Artur Jagła zdobył wicemistrzostwo województwa małopolskiego w Gimnazjadzie Szachowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

>26 lutego 2014r. - odbyły się szkolne zawody w piłkę ręczną dla dziewcząt. W zawodach wzięło udział 7 zespołów, w tym 6 z gimnazjum i 1 z klasy I LO. Mecze rozgrywano w dwóch grupach: pierwsza grupa- klasy I i II; druga grupa- klasy III I I LO. W grupie pierwszej zwycięską grupą okazała się klasa II b, a w grupie II - klasa III c. O mistrzostwo Szkoły walczyły więc drużyny klasy II b i III c. Mistrzem szkoły została reprezentacja klasy III c, a najlepszą zawodniczką Zuzanna Gonek z klasy III c. GRATULUJEMY! Zobacz zdjęcia.

>25 lutego 2014r. - W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się XI Konkurs Piosenki Angielskiej. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły- Klaudia Rogowiec z kl III B GM oraz Martyna Miśkowiec z kl II LO. Konkurencja była duża, a poziom występów prawdziwie profesjonalny, więc tym bardziej cieszy fakt, iż to właśnie Martyna zwyciężyła w kategorii szkół pomnadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce zapewniło jej brawurowe wykonanie piosenki "Stay" z repertuaru Rihany. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

>20 lutego 2014r. - Na stoku stacji narciarskiej „Polczakówka – ski” w Rabce-Zarytem odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Snowboardzie. Na starcie stawiło się ponad stu zawodników z terenu powiatu nowotarskiego m.in. z Nowego Targu , Rabki- Zdroju, Krościenka, Jabłonki , Lipnicy Wielkej. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszego gimnazjum: Anna Zięba, Konrad Miklasiński, Karol Pędzimąż, Daniel Kościelniak, Adrian Kusy i Konrad Rogowiec.Chłopcy zajęli pierwsze miejsce drużynowo zarówno w klasyfikacji powiatu jak i miasta. Konrad Mikalsiński – I miejsce w powiecie, Karol Pędzimąż – II , Daniel Kościelniak – IV, Adrian Kusy miejsce V. W wyniku urazu podczas treningu w zawodach nie wystartował Konrad Rogowiec. Anna Zięba zajęła indywiduanie II miejsce w powiecie ustępując jedynie wspaniale jeżdżącej koleżance Paulinie Pawlikowskiej z Gimnazjum nr 1 z Nowego Targu. Natomiast w Mistrzostwach Miast Rabka-Zdrój Ania zajęła I miejsce.Opiekę nad naszymi zawodnikami na stoku sprawował pan mgr Adam Mglej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Zobacz zdjęcia.

>27 stycznia 2014r. - Klasa III LO wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Obejrzeliśmy spektakl pt. "Zdążyć przed panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall (Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem). Następnie zwiedziliśmy Fabrykę Schindlera, która zrobiła na nas bardzo duże wrażenie.Opiekę sprawowały p. Karolina Niżnik i p. Bożena Pędzimąż.

>25 stycznia 2014r. - Odbyła się studniówka tegorocznych abiturientów. Uroczystość rozpoczęła się od koncelebrowanej Mszy Świętej w parafialnym kościele w Skomielnej Białej z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Następnie wszyscy udali się do „Dworku Fantazja”, gdzie po powitaniu i wspólnym toaście maturzyści wraz z Panem Dyrektorem zatańczyli tradycyjnego poloneza. Goście wysłuchali też przemówień, które wygłosili Pan Dyrektor oraz przewodniczący klasy Rafał Schmidt. Później rozpoczęła się szampańska zabawa, która trwała do białego rana. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Serdeczne podziękowania należą się Rodzicom, którzy czuwali nad dobrą zabawą, a także wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację studniówki.

>23 stycznia 2014r. - W naszej szkole gościł ksiądz Stanisław Majkrzak od 17 lat posługujący w mieście Kodyma na Ukrainie. Wygłosił wykład dotyczący wspólnej polsko – ukraińskiej historii oraz życia i osiągnięć urodzonego właśnie w Kodymie gen. Stanisława Skalskiego, asa polskiego lotnictwa okresu II wojny światowej o najwyższej liczbie zestrzeleń wśród polskich pilotów. Odznaczony Krzyżem Złotym Orderu Wojennego Virtuti Militari. W tym roku przypada 10 rocznica śmierci generała. Ksiądz Majkrzak powiedział też krótko o charakterze swojej pracy na wschodzie. Przy okazji tego wydarzenia odbyła się też zbiórka przyborów szkolnych i żywności, za którą nasz gość serdecznie dziękuje i obiecuje pamięć w modlitwie. Ciekawy artykuł: http://www.ziemia-limanowska.pl/?p=53292 oraz http://tygodniksolidarnosc.com/pl/760/drukuj-artykul.html

>12 stycznia 2014r. - Kolejna gratka dla osób, które lubią posłuchać dobrej muzyki - jeden z najpopularniejszych w świecie baletów klasycznych – opowieść o dziewczynce, która za sprawą gwiazdkowej zabawki, dziadka do orzechów, wędruje przez baśniową krainę cudowności, gdzie wszystko jest możliwe, jak we śnie... Cudowny wieczór w Operze Krakowskiej... Pozostaje czekać na kolejny raz! Zobacz zdjęcia.

>10 stycznia 2014r. - Młodzi miłośnicy matematyki zmagali się rozwiązywaniem z zadań z konkursu PANGEA. Liczne grono uczestników świadczy o tym, że matematyka jednak nie tak straszna...:) Najlepszych może czekać wyjazd do Warszawy na etap finałowy.

>10 stycznia 2014r. - Uczniowie szczególnie zainteresowani przyrodą mieli kolejną okazję rozwinąć swoją pasję biorąc udział w "Nocy Biologów". Zobacz zdjęcia.

>20 grudnia 2013r. - Dzień, w którym obchodzimy święto naszego patrona - Świętej Rodziny rozpoczął się uroczystą mszą świętą, podczas której nastąpiło przekazanie sztandaru oraz ślubowanie klas pierwszych. Następnie w klasach odbyły się tradycyjne spotkania wigilijne. Łamaliśmy się opłatkiem życząc przy tym błogosławieństwa Bożej Dzieciny, a póżniej wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile pełne uroku i radości.

>13 grudnia 2013r. - Uczniowie gimnazjum pojechali do Krakowa, aby wziąć udział w programie "Wszystko o człowieku" organizowanym przez Cinema City. Na uczestników czekała tam między innymi trójwymiarowa podróż do wnętrza ludzkiego ciała, fascynująca wyprawa w ruchomych fotelach do najpiękniejszych miejsc na Ziemi oraz interaktywny quiz na temat kultury, sztuki czy wybitnych indywidualności. Program "Wszystko o człowieku" okazał się fantastycznym źródłem wiedzy a dodatkowo świetną rozrywką.

>10-12 grudnia 2013r. - Uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym. Za 4 miesiące ten właściwy...

>6 grudnia 2013r. - Również w tym roku Św. Mikołaj nie zapomniał o grzecznych uczniach szkół Św. Rodziny.:) Niektórzy tradycyjnie otrzymali prezenty, inni, jak np. klasa I b, wybrali się z tej okazji do kina.

>4 grudnia 2013r. - Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w powiatowej gimnazjadzie szachowej.

>26-29 listopada 2013r. - Uczniowie klasy III LO zmierzyli się z próbnym egzaminem maturalnym. Do właściwej matury jeszcze 5 miesięcy...:)

>28 listopada 2013r. - Odbył się Bal Andrzejkowy w restauracji "Victoria". Młodzież szalała na parkiecie w rytm największych przebojów, w międzyczasie posilając się przygotowanymi przez siebie przekąskami. O godzinie 19 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Piosenki Obcojęzycznej YOU CAN SING po czym wykonali oni nagrodzone piosenki. Zobacz zdjęcia.

>22 listopada 2013r. - Uczniowie naszych szkół pod opieką nauczycieli udali się do kościoła Św. Teresy, gdzie została odprawiona msza święta w obecności relikwii błogosławionego José Luisa Sáncheza del Río, piętnastoletniego meksykańskiego męczennika, który oddał swoje życie za wiarę. Podczas kazania został przybliżony niezwykły życiorys błogosławionego, a po mszy świętej wszyscy uczestnicy mieli możliwość osobiście uczcić jego relikwie pocałunkiem.

>21 listopada 2013r. - Uzdolnieni matematycznie uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Alfik matematyczny".

>21 listopada 2013r. - Podczas wywiadówki Samorząd Uczniowski prowadził sprzedaż ciast upieczony przez nauczycieli oraz kartek świątecznych. Aukcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację balu andrzejkowego w restauracji Victoria. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspomogli to przedsięwzięcie!

>19 listopada 2013r. - Uczniowie klasy I a gimnazjum pod opieką wychowawczyni p. Dominiki Chmielarczyk oraz nauczycielki historii p. Moniki Radiowskiej pojechali do Krakowa, gdzie na Wawelu uczestniczyli w lekcji historii. Zwiedzanie rozpoczęli od katedry ,a następnie udali się do komnat królewskich, gdzie przechodząc przez kolejne sale ozdobione arrasami czuli obecność ostatnich Jagiellonów. Kolejnym punktem podróży była wystawa "Wawel Zaginiony", która przybliżyła historię wzgórza. Największych wrażeń dostarczył rezerwat architektoniczny utworzony wokół rotundy śś. Feliksa i Adaukta.

>11 listopada 2013r. - Przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w obchodach Dnia Niepodległości. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele Św. Teresy, następnie uczestnicy przemaszerowali na cmentarz i złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikami i na grobach poległych żołnierzy, powstańców i legionistów walczących o niepodległość.

>10 listopada 2013r. - Uczniowie, rodzice i nauczyciele wybrali się do Opery Krakowskiej. Tym razem oglądaliśmy spektakl Moniuszki "Halka". Oczarowani muzyką i tańcem już planujemy kolejne wyjazdy. Zobacz zdjęcia.

> 8 listopada 2013r. - Odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Niepodległości. Wstęp i scenografię przygotowała klasa I LO. Następie wszystkie klasy odśpiewały przygotowane wcześniej pieśni patriotyczne przy akompaniamencie akordeonu. Było wzniośle, ale przede wszystkim śmiesznie, wszak odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli jest wydarzeniem radosnym.

> 8 listopada 2013r. - W LO im. E. Romera odbyła się II edycja Rabczańskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Uczeń klasy I A naszego gimnazjum Artur Jagła zajął II miejsce, a uczeń klasy I B Jakub Kusiak miejsce III. Sylwia Chryc z klasy III C gimnazjum zajęła siódme miejsce w kategorii dziewcząt. Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy! Zobacz Zdjęcia.

>6 listopada 2013r. - klasy II i III LO pod opieką wychowawców i dyrekcji udały się na przedmiotową wycieczkę do Krakowa. Europeum Ośrodek Kultury Europejskiej przygotował dla nas dwie lekcje muzealne: "Sztuka interpretacj dzieła malarskiego" dla klasy II oraz "Ojczysty Panteon" dla klasy III. W programie był też spektakl aktorsko-lalkowy w Teatrze Groteska- adaptacja powieści Michała Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata".

>30 października 2013r. - Grupa uczniów naszego Gimnazjum pod opieką nauczyciela W-F pana Adama Mgleja udała się na zawody w tenisie stołowym. Zawody były organizowane w Gimnazjum nr 1 w Rabce-Zdroju przez zaprzyjaźniony Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka". Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze zdobywając pierwsze, drugie i czwarte miejsce w kategorii chłopców. Zwyciężył Konrad Miklasiński z klasy III a, drugie miejsce zdobył jego kolega z klasy- Karol Pędzimąż, a czwarte miejsce zdobył Jakub Pędzimąż z klasy I b. Zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy z ręki organizatora mgr Rafała Mlekodaja. Na zawodach panowała miła, sportowa atmosfera. Zawody odbyły się w duchu fair play. Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy! Zobacz zdjęcia.


> 28 października 2013r. - Odbyła się wycieczka do Krakowa. 23 uczniów z LO i Gimnazjum Świętej Rodziny zwiedziło słynna wystawę "Human body" pokazującą tajemnice ludzkiego ciała. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali kolejne eksponaty, zadając wiele pytań przewodniczce i uzyskując informacje na nurtujące "zagadki" ludzkich ciał. Po wystawie uczniowie obejrzeli film o problemie wieku dorastania. Około godziny 18.15 uczestnicy powrócili do Rabki-Zdroju.

> 28 października 2013r. - Szkołę odwiedziła pani doktor Anna Węglarz pracująca w "Hospicjum Jezusa Miłosiernego" w Zakopanem. Podczas spotkania z młodzieżą przybliżyła ideę pomocy hospicyjnej w związku z akcją charytatywną "Pola Nadziei".

> 25 października 2013r. - W naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Jak co roku przyciągnął on liczne grono uzdolnionej językowo oraz wokalnie młodzieży. Jury składające się z pań uczących języków obcych wyłoniło laureatów:I miejsce (65 pkt) – Klaudia Rogowiec (3B); IImiejsce (63 pkt) – Martyna Miśkowiec (2 LO); III miejsce (61 pkt) – Katarzyna Surowiak (3c); Wyróżnienie (57 pkt) – ‘’The Wąsy’’ Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Zobacz zdjęcia.


> 18 października 2013r. - W szkole podstawowej nr 2 odbyła się pierwsza edycja Rabczańskiej Ligi Szachowej. W turnieju głównym zwyciężył uczeń klasy I A naszego gimnazjum Artur Jagła, a trzecie miejsce zajął Jakub Kusiak z klasy I B gimnazjum. W kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych wygrała Alicja Traczyk z klasy I LO, a w kategorii dziewcząt gimnazjów Sylwia Chryc z klasy III C gimnazjum. Druga edycja już 8.11.2013r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera. Zapraszamy!

> 16 października 2013r. - Uczniowie klasy III B gimnazjum pod opieką p. Moniki Radiowskiej oraz p. Karoliny Kowalik-Sulak odwiedzili krakowski Pałac Biskupa Erazma Ciołka. Została tam zorganizowana lekcja muzealna pt. "Cienie i blaski kultury sarmackiej". Była to fantastyczna okazja do ugruntowania swojej wiedzy z tego zakresu, jak i również zweryfikowania poglądów na temat kultury sarmackiej. Nietuzinkowy sposób prowadzenia lekcji przypadł młodzieży do gustu, zwłaszcza możliwość przymierzenia stroju szlachcica. Uczestnicy wstąpili również do Centrum Jana Pawła II.

> 15 października 2013r. - Z okazji przypadającego na dzień 14 października Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Rady Rodziców,Samorządu Uczniowskiego oraz poszczególnych klas złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud włożony w edukację.

> 4 października 2013r. - W słonecznej aurze dnia 4 października w piątek odbył się wyjazd integracyjny uczniów klas pierwszych naszej szkoły pod kierownictwem duszpasterza szkoły księdza Andrzeja Iwaniuka oraz opieką wychowawców i pani pedagog do Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczniowie uczestniczyli w przygotowanym przez nich samych różańcu oraz mszy świętej w kaplicy Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Po drodze zawitali również do Wadowic, gdzie odwiedzili replikę domu błogosławionego Jana Pawła II. Oczywiście nie oparli się pokusie skosztowania kremówek papieskich:) Zobacz zdjęcia.


> 3 października 2013r. - 19 uczniów rozwiązywało zadania testowe zawodów pierwszego stopnia IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Miłośnicy matematyki muszą jeszcze zmierzyć się z zadaniami z części korespondencyjnej.

> 27 września 2013r. - Grupa uczniów z klas matematyczno-przyrodniczych wzięła udział w siódmej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Na uczestników czekały różnego rodzaju pokazy i quizy poświęcone m.in. tajnikom fluorescencji, magii enzymów czy izolacji DNA.Młodzi naukowcy uczestniczyli również w wykładzie dr hab. Justyny Drukały pt. „Biologiczny krawiec, czyli jak naukowiec naprawia uszkodzenia skóry. Noc Naukowców pozwoliła uczniom oswoić się z pozoru hermetycznym światem nauki i była fantastyczną intelektualną przygodą.

> 24 września 2013r. - Uczniowie klasy III LO wzięli udział w Salonie Maturzystów w Krakowie. Na wykładach prowadzonych przez ekspertów można było zasięgnąć informacji o tym, jak będzie wyglądał egzamin dojrzałości z poszczególnych przedmiotów i w jaki sposób najlepiej się do niego przygotować. Uczelnie krakowskie zaprezentowały też swoją ofertę dydaktyczną. Odbyły się również szkolenia dla nauczycieli. Wydarzenie miało miejsce w nowoczesnych aulach Audytorium Maximum, w których mogliśmy się już poczuć, jak studenci. Zwiedziliśmy również nowootwarty oddział Muzeum Narodowego- Europeum -kameralną, ciekawą wystawę dzieł zachodnich twórców z kolekcji Czartoryskich. Podczas wyjazdu opiekę sprawowały panie Karolina Niżnik oraz Wiesława Nawrot.

> 25 września 2013r. - Kiedy odbyła się bitwa pod Grochowiskami? Na czym polega koncepcja wojny partyzanckiej? Gdzie możemy w okolicy odnaleźć echa wydarzeń z 1863? Jakimi cechami charakteru odznaczał się Romuald Traugutt? Odpowiedzi na te pytania można było uzyskać w środę 25 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu na sesji edukacyjno-historycznej. Wydarzenie zorganizowana w 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego w ramach Programu Powstanie Styczniowe w Małopolsce- Ludzie i Miejsca. Referowanie było przeplatane plastycznym montażem słowno- muzycznym, wykonywaniem pieśni i recytowaniem wierszy, np. Branka. W czasie spotkania zostały wręczone nagrody laureatom konkursów związanych z powstaniem. Program sesji składał się z trzech bloków tematycznych: przyczyny powstania styczniowego, przywódcy powstania styczniowego oraz bitwy powstania styczniowego.
Wydarzeniu towarzyszyła bardzo ciekawa wystawa w holu nowotarskiego MOK-u o powstaniu styczniowym na naszym terenie. Sesja zgromadziła dużą rzeszę uczniów z pobliskich szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów klasy III LO z pania Moniką Korbą na czele.

> 20 września 2013r. - Tradycyjnie grupa miłośników pieszych wędrówek wyruszyła śladami Elfrydy i Czesława Trybowskich. Opiekę nad uczestnikami Młodzieżowego Zlotu Turystycznego sprawowały pani Ewa Maciejewska oraz pani Grażyna Lipińska-Puć.

> 18 września 2013r. - Grupa uczniów z liceum pod opieką księdza udała się do Częstochowy na Forum Młodzieży Szkół Katolickich.

> 17 września 2013r. - Delegacja z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystości z okazji 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej i napaści ZSRR na Polskę.

> 14 września 2013r. -W nocy z 14/15 września grupa naszych uczniów pod opieką ks. mgr. Andrzeja Iwaniuka oraz pana mgr. Adama Mgleja brała udział w nocnym czuwaniu w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. Podczas czuwania odbyła się uroczystość podniesienia Kościoła pod wezwaniem Serca Pana Jezusa do rangi Bazyliki Mniejszej. Uroczystości tej przewodniczył Kardynał Stanisław Dziwisz. Młodzież poprzez modlitwę i wspólny śpiew wypraszała u Boga przez ręce Matki Bożej potrzebne łaski na nowy rok szkolny.

> 2 września 2013r. - W piękny słoneczny dzień zgromadziliśmy się przed kościołem św. Teresy, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Tradycyjnie duszpasterz szkoły ksiądz Andrzej odprawił mszę świętą prosząc o Boże błogosławieństwo dla wszystkich na ten czas. Potem spotkania w klasach, symboliczny pierwszy dzwonek , plan lekcji na jutro i... ROK SZKOLNY 2013/2014 UWAŻAMY ZA ROZPOCZĘTY!!!

> 20 czerwca 2013r. - w nowotarskim kinie obejrzeliśmy oparty na faktach film "Christiada" w reżyserii Deana Wrighta o Powstaniu Cristero, czyli o zbrojnym wystąpieniu katolików w obronie wolności wiary w komunistycznym Meksyku lat dwudziestych XX w. Film zrobił na nas bardzo duże wrażenie, zwłaszcza kreacja aktorska głównego bohatera – 15-letniego José Luisa Sáncheza del Río, męczennika za wiarę, beatyfikowanego przez papieża Benedykta XVI w 2005 roku. Chociaż film "Christiada" przeszedł w kinach niemal bez echa, my z pełnym przekonaniem polecamy go widzom, nawet tym o najwybredniejszych gustach.

> 19 czerwca 2013r. - w przededniu 220 rocznicy urodzin Aleksandra Fredry, uczniowie klasy I B zaprezentowali spektakl "Sceny komiczne z Zemsty". Na krótką chwilę przenieśliśmy się w XVIII-wieczny świat sarmackich waśni, by być świadkami słynnych oświadczyn Papkina, podejrzeć epistolograficzny kunszt Cześnika, a także złożyc wizytę Rejentowi. Cieszymy się, że publiczność doceniła zarówno grę młodych aktorów, ich zdolności w pamięciowym opanowaniu tekstu, jak również kostiumy i scenografię. Wszystkiemu z góry przyglądał się sam Autor komedii, którego portret wykonał Józef Sterczula. Obsada: Klara - Anna Rabska, Papkin – Joanna Dziechciowska, Jadwiga Zięba, Cześnik – Paulina Kurańda, Dyndalski – Joanna Dziechciowska, Rejent – Tomasz Onieszczuk. W drugiej części spotkania zaprezentowane zostało słuchowisko według ballady "Lilije" Adama Mickiewicza, również w wykonaniu uczniów z klasy I B.

> 15 czerwca 2013r. - wybraliśmy się do Krakowa na Noc Teatrów. Uczniowie gimnazjum obejrzeli w Piwnicy Pod Baranami monodram "Mały Książę", a licealiści byli na operze Giovanniego Battisty Pergolesiego "La Serva Padrona" w Krakowskiej Operze Kameralnej.

> 14 maja 2013r. - w Teatrze Rabcio rozstrzygnięty został Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary – Wnękowej, w którym II miejsce zajęła Agnieszka Węgrzynek z kl. II LO, a Paulina Kurańda (I B) i Katarzyna Lelek (II C) otrzymały wyróżnienia.

> 17 kwietnia 2013 r. - uczniowie naszej szkoły – Maciej Bochnak (II LO), Rafał Schmidt (II LO) i Jadwiga Zięba (I B GM) wzięli udział w konkursie poetyckim „To lubię – turniej jednego wiersza” w Niedzicy. Uczniowie recytowali napisane przez siebie wiersze, które oceniali poeci z zakopiańskiego klubu literackiego „Tra-WERS”. Utwór Rafała został wyróżniony przez jury, a Jadzia zajęła II miejsce. Wszystkie trzy wiersze są zamieszczone w zakładce „Najciekawsze prace uczniów”, więc serdecznie zapraszamy Was do lektury, a młodym poetom gratulujemy. Więcej informacji Tutaj

> 11 kwietnia 2013 r. - korzystając z zaproszenia do Domu Pomocy Społecznej w Rabce – Zdroju, mieliśmy okazję powtórzyć program wieczornicy poświęconej Janowi Pawłowi II, wzbogacony o filmowe wspomnienia z przemówień Ojca Świętego. Licznie zaangażowana młodzież wniosła radość i nadzieję w codzienność mieszkańców DPS.

> Wieczorem 2 kwietnia 2013 r. - uczestniczyliśmy w wieczornicy upamiętniającej osobę błogosławionego papieża Jana Pawła II. Kościół pw. św. Teresy w Rabce – Zdroju wypełnił się po brzegi wiernymi, którzy pragnęli w tym dniu uczestniczyć w modlitwie i jeszcze raz ożywić w swych sercach przesłanie pozostawione nam przez Ojca Świętego. Aleję wiodącą do świątyni uroczyście rozświetlały zapalone przez młodzież znicze. Uczniowie rozdawali przychodzącym symboliczne wstążeczki w papieskich kolorach, a także karteczki z ważnymi słowami papieża. Najpierw została odprawiona Msza Święta (w koncelebrze ks. Andrzej), podczas której oprawą liturgiczną służyli nasi uczniowie. Następnie nastrojowo wygaszone wnętrze kościoła rozświetliły ciepłe światła lampionów. Popłynęły dźwięki wzruszających pieśni. W pełnej skupienia ciszy zgromadzeni słuchali wspomnień o Janie Pawle II, słów jego modlitw, fragmentów kazań i poezji przeplatanych poruszającą i różnorodną muzyką, a nawet... tańcem! Następnie w uroczystym szyku przeszliśmy pod pomnik Jana Pawła II, by tu odmówić litanię do Błogosławionego, zaśpiewać Jego ulubioną oazową pieśń i na zakończenie otrzymać błogosławieństwo. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w to, by uświetnić ten wieczór, a więc Rodzicom, uczniom i nauczycielom, a także tym wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i świętowali razem z nami w ten niezwykły wieczór. Informacje, które docierały do nas po wieczornicy upewniły nas, że warto swoje talenty i wysiłki oddać na służbę szlachetnym wartościom.

> 5 marca 2013r. - gościli w naszej szkole członkowie grupy rekonstrukcyjnej, badacze historii i strażnicy pamięci o żołnierzach niezłomnych – panowie Jan Dudor, Andrzej Garbacz i Artur Kołodziej. W ich wystąpieniu brał czynny udział uczeń naszej szkoły, Mateusz Chariasz – uroczyście przyjęty w partyzanckie szeregi podczas święta patriotycznego 1 marca w Waksmundzie. Dla klas I i II LO odbyły się prelekcje na temat działań partyzantów, członków AK w naszej okolicy, o ich sytuacji po zakończeniu II wojny światowej, o mjr. Józefie Kurasiu „Ogniu”. Uczniom zostały zaprezentowane umundurowanie, wyposażenie i różnego typu broń z wojny polsko – bolszewickiej i z II wojny światowej. Podczas spotkania można było obejrzeć różnorodne materiały informacyjne na temat działalności żołnierzy wyklętych.

> 7 lutego 2013r. - zgodnie z tradycją, w restauracji "Victoria" odbył się bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Tematem przewodnim zabawy była "Colourful night" (Kolorowa noc), dlatego też na balu pojawiło się wiele osób w ciekawych i barwnych strojach. Oprawą muzyczną imprezy zajęli się profesjonalni DJ-e. Innymi atrakcjami były: pyszne przekąski oraz spadające konfetti i balony, a także dla chętnych konkurs karaoke. Wszyscy obecni na balu świetnie się bawili i wyszli z niego zadowoleni.

> 1 lutego 2013r. - uczniowie naszej szkoły w ramach kółka humanistycznego wybrali się do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej na wykład dotyczący operacji łapanowsko - limanowskiej, batalii, która miała miejsce w grudniu 1914 r., kiedy to Armia Monarchii Austro-Węgierskiej starła się z Armią Imperium Rosyjskiego, udaremniając tej drugiej między innymi zdobycie Twierdzy Kraków. W swoim barwnym wykładzie p. Karol Wojtas przybliżył nam okoliczności wybuchu I wojny światowej i jej pierwsze miesiące, ówczesne losy Polaków, etos Armii Austro-Węgierskiej, a przede wszystkim działania wojenne na Ziemi Limanowskiej, w tym cudowne ocalenie bazyliki MB Bolesnej w Limanowej. Następnie zwiedziliśmy ekspozycję pt. „W służbie Jego Cesarskiej Mości … - Bitwa Limanowska 1914” i wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej. Zostaliśmy przyjęci bardzo gościnnie, poczęstowani gorącą herbatą i obdarowani folderami. Mamy nadzieję, że to nie była nasza ostatnia wizyta tych stronach, gdyż warto by zwiedzić bazylikę, a także cmentarze wojenne z I wojny światowej (m.in. na wzgórzu Jabłoniec), na co niestety tym razem nie mieliśmy czasu.

> 31 stycznia 2013r. - uczniowie klas I gimnazjum wraz z wychowawcami udali się do Opery Krakowskiej na spektakl operowy pt. „Sztuka bez ograniczeń”. Uczniowie mieli możliwość poznania kilku rodzajów opery: opera seria, opera buffa, opera semisieria, operetkę, a także obejrzeli fragmenty baletu i musicalu. Całość spektaklu była przeplatana wykładem nt. historii opery. „Opera to uczta dla melomanów, spożywana w odświętnym nastroju i w wyjątkowej atmosferze. A muzyka pop? Niestety, najczęściej to tylko połykany w pośpiechu fast food”.

> 12 stycznia 2013r. - odbyła się studniówka tegorocznych abiturientów. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w szkolnej kaplicy z udziałem uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Następnie wszyscy udali się do restauracji „Victoria”, gdzie po powitaniu i wspólnym toaście maturzyści wraz z Panem Dyrektorem i Panią Wychowawczynią zatańczyli tradycyjnego poloneza. Później rozpoczęła się szampańska zabawa, która trwała do białego rana. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

> 10 stycznia 2013r. - klasa I LO i II LO w ramach lekcji historii i wiedzy o kulturze udała się pod opieką nauczycieli: p. M. Radiowskiej, ks. A. Iwaniuka i dyrektora J. Sulaka do Krakowa. Celem wyjazdu była wizyta w nowo otwartym Muzeum Armii Krajowej oraz zwiedzenie wystawy Andy Warhola w MCK przy Rynku Głównym. Największą radość i satysfakcję uczniowie mieli z warsztatów w Muzeum Armii Krajowej podczas których mogli „podotykać” autentycznej broni oraz poprzymierzać hełmy i czapki wojskowe.


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. Jeśli nie masz jeszcze konta - ZAREJESTRUJ SIĘ
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.