Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie

23 maja 2016r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami udali się (w ramach lekcji biologii) na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Wszyscy jedna zwartą grupą podążyli za przewodnikiem podziwiając wiele niespotykanych na  co dzień zwierząt z całego świata. Jednym z najciekawszych gatunków był szympans. Jest to zwierze człekokształtne, swoim zachowaniem przypomina człowieka.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz karmienia uchatek i słoni. Każdy podziwiał je z zaciekawieniem. Pogoda zaszczyciła uczestników słonecznymi promieniami.

Każdy z obecnych w ZOO może stwierdzić, iż była to udana wycieczka.

Gabriela Leżańska i Martyna Świder uczennice klasy1a

Medalowe dziewczyny i ich SUKCESY!

Nasze dziewczyny są "NA MEDAL" a nawet na dwa! W dniu 20.05.2016 w Rabce-Zdroju odbyła się Powiatowa Gimnazjada Szkolna Drużynowa LIGA LA Dziewcząt, podczas której uczennice klasy II naszego gimnazjum zdobyły:

I miejsce  SKOK W DAL - Julia Kusiak

II miejsce BIEG 300 m - Julia Maksymiak

thumbs up  Lekkoatletkom życzymy dalszych sukcesów!  lol

Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachatry-Wnękowej

Ja co roku w naszym mieście odbył się Konkurs Recytatorski imienia rabczańskiej poetki Antoni Zachary-Wnękowej. To już 32 spotkanie z jej twórczością. Młodzież gimnazjalna oraz ich młodsi koledzy ze szkół podstawowych prezentowali wybrane utwory na deskach Teatru "Rabcio" oraz w starym kościółku obecnie Muzeum Władysława Orkana.

Wśród uczestników konkursu a było ich 117 była również reprezentantka naszego gimnazjum Alicja Starzyk z klasy1a, która zdobyła WYRÓŻNIENIE.

clapSerdecznie Alicji GRATULUJEMY.flower

Majówka z ŚDM Dzień Skupienia - msza święta i konferencje

W dniach od 29 kwietnia do 3 maja w Rabce-Zdroju odbyła się „Majówka z ŚDM”. 2 maja w poniedziałek w naszej szkole gościli wolontariusze i komitety z całego dekanatu. Wygłoszono konferencje pod hasłem „Bądź blisko Chrystusa”. Zaproszeni przez organizatorów Goście wygłosili prelekcje dotyczące wyboru drogi życiowej i stawiania na budowanie relacji z Jezusem Chrystusem w każdym powołaniu.

Nad całością czuwał duszpasterz – ks. Henryk Kamiński.

Wyniki Konkursu Muzycznego i Plastycznego "Bądź blisko ŚDM":

Dnia 1 maja 2016 r. w rabczańskim amfiteatrze odbył się Muzyczny Koncert Galowy Konkursu ŚDM. Ogłoszono wyniki dwóch Konkursów "Bądź blisko ŚDM". Komisja doceniła bardzo wysoki poziom obu konkursów, sposób wykonania prac, ich walory artystyczne i wkład pracy.

>>  Patronat Honorowy, Sponsorzy oraz przebieg Konkursów ŚDM  >>

Przedstawiamy wyniki uzyskane przez naszych uczniów:

W kategorii muzycznej II miejsce - zdobył Chór Rodzinka.Ave opiekun p. mgr - Kinga Brandys-Wójciak

W kategorii praca plastyczna opiekun p. mgr Jarosław Sulak

Pozaregulaminowa nagroda Jurorów:
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Izabela Zając i Katarzyna Bulek kl. II
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Jakub Wójtowicz i Paweł Maciaszek kl. II
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Larysa Gorzut i Miriam Wójciak kl. II

Dyplom za udział:
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Julia Kusiak i Natalia Sroka kl. II
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Łukasz Chryc i Kacper Fryt kl. II
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Aleksandra Rapacz i Maria Miodońska kl. II

W kategorii grafika komputerowa opiekun p. mgr Marta Tabaszewska-Bochnar, uczennice Gimnazjum Świętej Rodziny:

I miejsce - Anna Kozłowska - Ia, II miejsce - Monika Szczęśniak- Ia, III miejsce - Gabriela Gacek- Ia.

Uczestniczki Konkursu z Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój Panią Ewą Przybyło Honorowym Patronem Konkursów

clap Wszystkim uczestnikom Konkursów Serdecznie GRATULUJEMYin love
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

25 kwietnia 2016 roku
w ramach lekcji biologii odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie z klas pierwszych. Uczestnicy wycieczki podzieleni na trzy grupy, zwiedzali Ogród Botaniczny wraz z przewodnikami. Poznawali nazwy roślin, miejsca ich pochodzenia, charakterystyczne cechy i zastosowania oraz wiele innych ciekawostek. Jedną z poznawanych wiadomości jest fakt, iż na terenie Ogrodu Botanicznego rośnie dąb szypułkowy będący pomnikiem przyrody (nazwany Dębem Jagiellońskim) mający 250-300 lat i obwód mierzący ponad 6m. Zwrócono też uwagę na szybki wzrost drzew tego gatunku, jeśli mają zapewnione dobre warunki.
Po zakończeniu oprowadzania przez przewodników, uczniowie mieli do wykonania kartę pracy na terenie Ogrodu Botanicznego w zaledwie 30 minut. Było to nie lada wyzwanie! Poradzili sobie z nim wszyscy.

Wszyscy obecni na wycieczce zgodzili się, że była ona udana
, chociaż pogoda nie zaszczyciła uczestników słonecznymi promieniami. Wyjazd był również ciekawy i edukacyjny- zdobyte informacje na pewno przydadzą się na lekcjach biologii.

autor relacji: Zuzanna Krauzowicz klasa 1a

Egzaminy gimnazjalne 2016

W dniach 18-20 kwietnia 2016 roku odbywał się egzamin gimnazjalny, do którego przystąpiło 49 uczniów naszej szkoły. Jak co roku każdy dzień egzaminacyjny rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą w kaplicy szkolnej prosząc o łaskę Ducha Świętego i patronkę Świętą Rodzinę. Następnie uczniowie udawali się do sal egzaminacyjnych, gdzie musieli się zmierzyć z zadaniami z historii, w o s, języka polskiego, geografii, fizyki, chemii, biologii, matematyki oraz języka angielskiego.

Maraton egzaminacyjny trwał trzy dni. Teraz przyjdzie tylko czekać na wyniki… Oby stały się one przepustką do wymarzonych szkół.

dyr. Jarosław Sulak