WAKACYJNE PÓŁKOLONIE
POD BRZOZAMI

Wycieczka nad morze do Trójmiasta

6 czerwca 2016 roku klasy I i II wybrały się na czterodniową wycieczkę do Trójmiasta. Z uśmiechami na twarzach i plecakami wypełnionymi dobrym humorem wyjechaliśmy z dworca busów do Krakowa, skąd ruszyliśmy nocnym pociągiem na wymarzone ,,wakacje”.
Po przyjeździe zostawiliśmy nasze rzeczy w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Razem nad Morzem” i zjedliśmy pierwsze wspólne śniadanie. Nie tracąc ani jednej chwili, nasz pobyt rozpoczęliśmy od poznawania zasad fizyki, biologii, chemii oraz innych dziedzin nauki w praktyce w Centrum Nauki Eksperyment...

Anna Klocek z klasy II oraz Wiktoria Machnik z klasy I a

Spektakl "Dziady. Część II"

Poniedziałek 13 czerwca 2016r. o godzinie 16:30 w naszym gimnazjum w sali multimedialnej wystawiony został SPEKTAKL "Dziady. Część II" w reżyserii mgr Karoliny Kowalcze. Spektakl obejrzeli licznie przybyli Goście.  Umiejętności aktorskie występującej młodzieży oraz opanowanie tak trudnych i obszernych ról zadziwiło!

clapBRAWO! thumbs up Młodzież gotowa jest "na deski" zawodowych teatrów.

Gratulacje również dla opiekuna Grupy Teatralnej.flower

>> Kliknij TUTAJ << zobaczysz PLAKAT w powiększeniu

Fotogaleria >>

Dzień Dziecka w AVE

1 czerwca o godzinie 9.00 spotkaliśmy się w sali konferencyjnej aby obejrzeć fragment spektaklu Dziady przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Karoliny Niżnik.

Następnie według wcześniejszych zapisów część z uczniów brała udział w turnieju ping –ponga, tutaj mistrzem okazał się Konrad Rogowiec z klasy 3a. Druga część rywalizowała ze sobą drużynowo w grze scrabble w dwóch turach. W pierwszej turze zwycięska okazała się drużyna w składzie: Ola Palarczyk, Julka Skoczyk, Grzegorz Sochań. W drugiej zaś: Natalia Krauzowicz, Kuba Kusiak, Klaudia Komperda i Ada Łyszczarczyk.

Hitem jednak okazał się bieg na orientacje z kreatywnymi zadaniami do wykonania przygotowany przez naszego nauczyciela W-F Pana Marka Hodanę. Trzy drużyny wraz z wychowawcami musieli w zaznaczonych na mapie miejscach Rabki wykonać ciekawe zadania udokumentowane zdjęciami albo filmikiem z komórki. Zabawa była przednia, a i pogoda dopisała.

Filmiki z biegu na orientacje już wkrótce. Teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Dziecka.

Wycieczka klas III do Rzeszowa

24-25 maja uczniowie klas trzecich gimnazjum udali się na wycieczkę do Rzeszowa i okolic. W planie było wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie podziemnej trasy pod rynkiem miasta oraz dwugodzinna zabawa w parku trampolin (mimo, że po 10 min. wszyscy byli wykończeni). Był to upalny dzień, więc najwięcej radości sprawiła nam „kąpiel” w jednej z rzeszowskich fontann. Zwiedziliśmy również największy schron kolejowy na świecie znajdujący się w Stępinie (3-metrowe ściany uniemożliwiają dostanie się do środka, jeśli jest zamknięty).

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Sanoku, bo jak by można było być  w pobliżu i nie zobaczyć obrazów Z. Beksińskiego, które utrzymane są w poapokaliptycznym klimacie. Do domu wróciliśmy szczęśliwi, ale strasznie "zmęczeni" od natłoku wrażeń.thumbs up
Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie

23 maja 2016r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami udali się (w ramach lekcji biologii) na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Wszyscy jedna zwartą grupą podążyli za przewodnikiem podziwiając wiele niespotykanych na  co dzień zwierząt z całego świata. Jednym z najciekawszych gatunków był szympans. Jest to zwierze człekokształtne, swoim zachowaniem przypomina człowieka.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz karmienia uchatek i słoni. Każdy podziwiał je z zaciekawieniem. Pogoda zaszczyciła uczestników słonecznymi promieniami.

Każdy z obecnych w ZOO może stwierdzić, iż była to udana wycieczka.

Gabriela Leżańska i Martyna Świder uczennice klasy1a

Medalowe dziewczyny i ich SUKCESY!

Nasze dziewczyny są "NA MEDAL" a nawet na dwa! W dniu 20.05.2016 w Rabce-Zdroju odbyła się Powiatowa Gimnazjada Szkolna Drużynowa LIGA LA Dziewcząt, podczas której uczennice klasy II naszego gimnazjum zdobyły:

I miejsce  SKOK W DAL - Julia Kusiak

II miejsce BIEG 300 m - Julia Maksymiak

thumbs up  Lekkoatletkom życzymy dalszych sukcesów!  lol

Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachatry-Wnękowej

Ja co roku w naszym mieście odbył się Konkurs Recytatorski imienia rabczańskiej poetki Antoni Zachary-Wnękowej. To już 32 spotkanie z jej twórczością. Młodzież gimnazjalna oraz ich młodsi koledzy ze szkół podstawowych prezentowali wybrane utwory na deskach Teatru "Rabcio" oraz w starym kościółku obecnie Muzeum Władysława Orkana.

Wśród uczestników konkursu a było ich 117 była również reprezentantka naszego gimnazjum Alicja Starzyk z klasy1a, która zdobyła WYRÓŻNIENIE.

clapSerdecznie Alicji GRATULUJEMY.flower