Nawigacja
WAŻNE INFO
  Strona Główna
  SEKRETARIAT
  Kontakt
  1,5% DLA SZKOŁY -kliknij

AKTUALNOŚCI
  Rekrutacja 2024/2025
  WAN - warsztaty
artystyczno -naukowe
  "PÓŁKOLONIE NA BRZOWEJ"
  LABOLATORIUM PRZYSZŁOŚCI
  INNOWACJE I INNE CIEKAWOSTKI LEKCYJNE

BĄDŹ PUNKTUALNY
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

ORGAN SZKOŁY:
  Dyrekcja
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski

HISTORIA I HYMN SZKOŁY
  Historia Szkoły
  Hymn szkoły

DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
  Duszpasterstwo
  ZAJĘCIA DODATKOWE
  Świetlica szkolna
  Pedagog szkolny
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

DOKUMENTACJA:
  Statut
  Program wychowawczy
  Wizerunek ucznia
  Zgoda na wycieczkę

 
  Oferta - Wynajem sal
 

  Kino Śnieżka

BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Zapomniane hasło?
Historia - 2010-2012
> 22 grudnia 2012r. - uroczyście obchodziliśmy wigilie klasowe, dzieląc się nawzajem opłatkiem i składając bożonarodzeniowe życzenia. W tym dniu również udaliśmy się na Mszę Św. podczas której do grona uczniów zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych. Po Mszy Św. przeszliśmy do teatru „Rabcio” na spektakl profilaktyczny „Jak przeciwdziałać przemocy w szkole”.

> 18 grudnia 2012r. - uczniowie kl. II LO mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach medialnych organizowanych przez WSKSiM w Toruniu. Spotkanie było treściwe, przeprowadzone atrakcyjnie i interesująco, a wrażenia po nim u młodych odbiorców na ogół bardzo dobre. Prowadzący warsztaty nie tylko zapoznali nas z podstawowymi technikami służącymi w pracy dziennikarza radiowego czy telewizyjnego, ale również w swoim przekazie położyli nacisk na wartości - przypomnieli fundamentalną we współczesnym świecie rolę dziennikarza jako człowieka, który ma obowiązek SŁUŻYĆ PRAWDZIE. Więcej informacji na ten temat oraz zdjęcia:
Link 1 Link 2 Link 3

> 17 grudnia 2012r. - w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla wybitnych uczniów z województwa małopolskiego. Małopolski Kurator Oświaty przywitał stypendystów i pogratulował bohaterom uroczystości wybitnych osiągnięć naukowych. Podkreślił ich wielki zapał w zdobywaniu wiedzy i pracy na rzecz innych ludzi. Powiedział, że stypendystów doskonale określają słowa Jana Pawła II, który apelował: „Wymagajcie od siebie, nawet jeśli inni od was nie wymagają". Wśród stypendystów znalazła się uczennica naszej szkoły – MAGDALENA BULEK z klasy II LO. Kurator wręczył wszystkim akty stypendialne. Całą uroczystość uświetnił występ chóru uczniów z XIII LO w Krakowie. „A teraz wracajcie do Waszych rodzin, szkół i mówcie, że jesteście najlepsi” - tak na zakończenie radził laureatom Kurator. Serdecznie gratulujemy!

> 28 listopada 2012r. - w restauracji Victoria odbył się Bal Andrzejkowy dla uczniów naszej szkoły. Bal poprowadzili profesjonalni DJ-e, ponadto mogliśmy uczestniczyć w występie iluzjonistycznym przygotowanym przez ucznia klasy I gimnazjum – Macieja Egerta. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała nam uczennica klasy II gimnazjum – Klaudia Rogowiec - laureatka tegorocznego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. W trakcie balu wybrano najlepszą tancerkę i tancerza – Asię Hałuzę i Marka Sumarę z klasy III LO. Tegoroczny bal będziemy wspominać równie mile jak i poprzednie.

> 17 listopada 2012r. - w sobotę byliśmy świadkami ,,I Rabczańskiego Honorowego Biegu Niepodległości”. Impreza sportowo-historyczna odbyła się na terenie Parku Zdrojowego i zebrała grupę zawodników zróżnicowanych pod względem wiekowym jak również sporą grupę widzów. Bieg ten organizowany był w ramach projektu ,,FACE, pokaż twarz – odważ się!!!”, jest to przedsięwzięcie realizowane przez grupę młodych Rabczan tworzących ,,FACE project TEAM” w ramach Ogólnopolskiego Projektu KORBA, w którym uczestniczy nasz uczeń Liceum Ogólnokształcącego Mateusz Chariasz.

> 5 listopada 2012r. - uczniowie naszego gimnazjum i liceum szczególnie zainteresowani matematyką oraz panie uczące matematyki Ewa Kraus i Anna Ogiela, wzięli udział w seminarium pt. „Stefan Banach, matematyczny geniusz o podhalańskich korzeniach” , które odbyło się w PPWSZ w Nowym Targu. W czasie seminarium można było posłuchać wykładów o niezwykłym życiu największego polskiego matematyka Stefana Banacha, jednego z przedstawicieli lwowskiej szkoły matematycznej. Na szczególną uwagę zasługiwało wystąpienie siostrzenicy Stefana Banacha pani prof. dr hab. Moniki Waksmundzkiej-Hajnos. Uczestnicy seminarium obejrzeli także fabularyzowany film dokumentalny „Przestrzenie Banacha” w reżyserii Krzysztofa Langa oraz wernisaż wystawy „Stefan Banach 1892-1945”. Szkoda tylko, że nie dotarł jeden z prelegentów, który miał przedstawić dorobek naukowy Stefana Banacha. Ale tę lukę postarają się wypełnić chociaż częściowo panie na matematyce oraz zasoby Internetu: Zajrzyj tutaj
Relacja i zdjęcia dostępne tutaj.

> 30 października 2012r. - odbył się w naszej szkole konkurs na najlepiej ubraną klasę z okazji Halloween. Motywem przewodnim miała byś dynia. Komisja (w składzie mgr Jarosław Sulak, mgr Karolina Niżnik, Magdalena Bulek, Ewa Sawina) po obejrzeniu wszystkich sal wybrała najlepsze pomysły.
- I miejsce - 2C
- II miejsce - 3B i 2 LO
- III miejsce - 2B
W nagrodę zwycięska klasa otrzymała niepytajkę na cały dzień, natomiast klasy zajmujące II i III miejsce otrzymały ( niepytajkę ) na wybraną lekcję.
Zwycięzcom gratulujemy :)

> 26 października 2012r. - 35 uczniów naszego gimnazjum (z klas: Ib, IIc i IIIB) pod opieką nauczycieli Anny Ogieli, Małgorzaty Kuczaj i Zbigniewa Nawrota uczestniczyło w wycieczce do Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ w Krakowie. Najpierw opiekun Laboratorium Hydrochemicznego, dr Mirosław Żelazny, wprowadził uczniów w ogólną problematykę współczesnych badań, które prowadzą geografowie. Mówił także o zasadach studiowania. Później 5 ochotników spośród uczniów bezpośrednio uczestniczyło w jednym z doświadczeń. Po zwiedzeniu biblioteki, sali wykładowczej i zbiorów kartograficznych pod opieką nauczycieli oraz doktorantki UJ, Pani Natalii Dąbek udaliśmy się do Doliny Kobylańskiej gdzie uczniowie podzieleni na grupy z mapami, uczestniczyli w około 2,5 godzinnym spacerze połączonym z wykonywaniem pomiarów, np. przepływu rzeki. Całość uzupełniały komentarze prowadzącej. Lekcja terenowa wykazała, że uczniowie naszego gimnazjum przedstawili wiele ciekawych pomysłów popartych wiedzą.

> 8 października 2012r. - klasy II LO i II b GM miały możliwość uczestniczyć w inscenizacji noweli Lwa Tołstoja pt. „Gdzie miłość, tam i Bóg”. Przedstawienie miało miejsce w Szkole Podstawowej Specjalnej dla Dzieci Niewidomych w willi „Tereska”. W pełnej skupienia ciszy patrzyliśmy na spektakl przemiany ludzkiego serca – przenikniętego bólem po stracie ukochanego człowieka – w serce pełne ufności i pokoju. Na deskach swojej szkolnej sceny uczniowie „Tereski” pokazali nam, że wartość oczekiwania na Pana Boga polega na tym, by nie przegapić człowieka. Jesteśmy bardzo wdzięczni siostrom franciszkankom za to wyjątkowe spotkanie i mamy nadzieję, że licznie zakiełkują ziarenka wrażliwości zasiane w naszych sercach. Zdjęcia ze spektaklu można obejrzeć na stronie www.rabka.laski.edu.pl w zakładce „galeria – rok szkolny 2012/2013 – Święto Domu”.

> 8 października 2012r. - nasze Szkoły odwiedziła Pani dr Anna Węglarz z Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Opowiedziała uczniom klas pierwszych o historii oraz bieżącej działalności Hospicjum. Następnie Pani Węglarz rozwiała wątpliwości uczniów dotyczące opieki nad osobami ciężko chorymi, sugerowała jak pomagać takim osobom i jak z nimi rozmawiać. Była to bardzo ważna lekcja dla wszystkich słuchaczy.

> 2 października 2012r. - uczniowie Gimnazjum im. Świętej Rodziny wybrali się do Obserwatorium Astronomicznego im. T. Banachiewicza na górze Lubomir (904 m.n.p.m). Po krótkim podejściu ukazały się nam 2 kopuły obserwatorium. W środku astronom przekazał nam informacje na temat historii obserwatorium, zaprezentował działanie programu Stellarium, dzięki któremu możemy o każdej porze, niezależnie od warunków atmosferycznych obserwować niebo np. nad Rabką. Przekazał nam także liczne ciekawostki na temat znaków zodiaku oraz tego czy warto wierzyć w horoskopy.

> 1 października 2012 r. - klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawcami i p. pedagog udały się na wycieczkę integracyjną na Maciejową. Wspólnie piekliśmy kiełbaski, graliśmy w piłkę oraz spacerowaliśmy po lesie. Bardzo miło spędziliśmy czas, ciesząc się piękną pogodą oraz swoją obecnością

> 28 września 2012r. - uczniowie naszych szkół aktywnie uczestniczyli w Krakowskiej NOCY NAUKOWCÓW. Odwiedzili Uniwersytet Jagielloński oraz Akademię Medyczną. Podczas warsztatów zdobywali informacje na temat energii w XXI wieku (paliwa przyszłości), a następnie z zachwytem obejrzeli pokaz-wykład pt: „Fizyczne Tutti-Frutti” dr M. Gołębia. Uczniom najbardziej przypadły do gustu: smaczne doświadczenie z „ rosnącą” napoleonką, oraz spektakularne pokazy z ciekłym azotem w roli głównej.

Czuwanie Fatimskie - spotkanie, na które czekaliśmy z niecierpliwością odbyło się > 15/16 września 2012r . Tegoroczne hasło brzmiało: PODSKOCZ DO GÓRY - chyba mówi samo za siebie o co chodzi, mierz wyżej, nie zostawaj w tyle - nie poddawaj się. Zebraliśmy zwartą 21-osobową ekipę pod dowództwem ks. Andrzeja Iwaniuka i naszej polonistki p. Karoliny Niżnik. Nasza wyprawa zaczęła się ok. 12, nikt się nie nudził, wszyscy mieli jakieś zajęcia, wiele osób "śpiewało", niektórzy lepiej inni trochę gorzej, ale radości było co nie miara. Na miejscu byliśmy już o 14, przywitało nas wychodzące słońce i jakże to sympatyczni i wspaniali ludzie pełni tej energii, które to miejsce daje. Sporo osób znało się już z innych akcji RMS'u (np. my) więc musiałyśmy się przywitać z masą znanych nam twarzy. Po przywitaniu i zapoznaniu się z harmonogramem wszyscy udali się na koncert Grzegorza Wilka (wokalisty znanego z programu "Jaka to melodia"). Koncert był świetny, wszyscy tańczyli, skakali, śpiewali itp. nawet p. Karolina zaszalała na parkiecie pokazując, że nawet nauczyciele potrafią dobrze się bawić ;). Następnie był pokaz taneczny zespołu TOP TOYS - równie świetny jak koncert. Po występie tancerze uczyli nas podstawowych kroków hip hopu, breakdance'u. Potem była szama, tradycyjnie bigos( trochę kwaśny, ale dało się zjeść). Później nadeszła chwila poważnych tematów o doświadczeniach życiowych, prowadzone przez księdza Tomasza - pseudonim Dziki, który pracuje w więzieniu w Zamościu. Przyjechał z trójką swoich podopiecznych, dużo by tu pisać o ich losach, które wywarły na nas duże wrażenie, niektórym nawet popłynęły łzy... Dali nam niesamowite świadectwo swojej wiary, nawrócenie się po kilku latach pobytu w takim miejscy, z różnymi ludźmi to nie lada wyczyn. Jeden z nich, Marek (najmłodszy) zapadł nam najbardziej w pamięci- kilka słów o jego życiu dołączone na końcu. Następnie były spotkania w grupach: RMS, SOP, siostry zakonne itp. Resztę chwil spędziliśmy w kościele i na kawie w kawiarni. Naszym zakończeniem była Msza Święta o godzinie 2 i pożegnanie się z wszystkimi ( nikt tego nie lubi), były smutki i rozterki. Już wsiadając do autokaru czuliśmy tęsknotę za tym wszystkim co właśnie się skończyło, jednak to wszystko, może nie do końca rozwiał śpiew i wygłupy, już do końca drogi spokoju nie było.
Marek:
W wieku 10 lat postanowił żyć na własną rękę. Zaczęło się picie, ćpanie, kradzieże... Skakał z pociągu, czego skutki ma do dziś, zmiażdżona stopa którą za rok, dwa mogą mu amputować. Jego brat w wieku 21 lat zaćpał się na śmierć, jego serce było zniszczone jak u 80-letniej osoby. Teraz ma 26 lat, już 9 lat za kratkami (3 w poprawczaku, reszta w więzieniu), przed nim jeszcze kilka lat odsiadki. Aktualnie chodzi do 2 gimnazjum. Mimo takiej przeszłości jest pełen wiary i nadziei na lepsze jutro i czuje się wolny "Aby znaleźć się na szczycie trzeba odbić się od dna..."

oprac.
Asik, Beta, Ula

> 25 września 2012r - na terenie Rabki w okolicach stadionu odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe o „Puchar Burmistrza Rabki-Zdrój”. Nasi uczniowie wzięli udział w tych biegach, a niektórzy z nich zajęli wysokie lokaty: - w grupie dziewcząt z I kl. Gimnazjum II miejsce zajęła Paulina Michalak, - w grupie chłopców z III kl. Gimnazjum V miejsce zajął Mateusz Rosa Drużynowo nasze gimnazjum zajęło następujące miejsce: - w kategorii chłopców V - w kategorii dziewcząt IV
Gratulujemy!

>21-22 września 2012r - grupa chętnych uczniów naszego Gimnazjum wzięła udział w 59 Rajdzie Turystycznym im. E. i Cz. Trybowskich. Pierwszego dnia wybranej przez nas dwudniowej trasy szliśmy ze Rdzawki niebieskim szlakiem na Stare Wierchy. Obok schroniska zapaliliśmy ognisko i opracowaliśmy plan trasy na sobotę. Z powrotem ze Starych Wierchów szliśmy czerwonym szlakiem przez Maciejową do Rabki. Drugiego dnia t.j. w sobotę czekała nas wyprawa na Luboń Wielki, gdzie zaplanowano zakończenie Rajdu. Wyszliśmy więc z Rabki i szliśmy przez Grzebień, Polczakówkę (wieża widokowa), Rabkę Zaryte i żółtym szlakiem doszliśmy na Luboń Wielki, gdzie czekała na uczestników gorąca kiełbasa i ciepły posiłek. Po dojściu wszystkich grup odbyło się zakończenie Rajdu, wręczenie pucharów, dyplomów i pamiątkowych gadżetów. Do Rabki zeszliśmy z Lubonia zielonym szlakiem. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Do zobaczenia za rok na 60 Rajdzie.

> 25 czerwca 2012r. - wybraliśmy się na Wysoką k. Jordanowa. Trasa wiodła przez Zbójecką Górę do Skawy, a następnie do renesansowego dworu, w którym przywitał nas p. Antoni Pilch (pierwszy dyrektor naszej Szkoły). Po dotarciu do celu posililiśmy się w sali kominkowej, w której być może ucztował któryś z polskich królów. Wysoka bowiem leży 6 km od Przełęczy Spytkowickiej, czyli od dawnej granicy polsko - węgierskiej. Był to zatem ostatni polski dwór przy głównej trasie z Krakowa na południe, gdzie można było przenocować i dać wypocząć koniom. Gospodarz ugościł nas graną przez siebie muzyką lutniową oraz opowieścią o kulturze staropolskiej. Następnie zwiedziliśmy dworskie piwnice i ogród, gdzie gospodarz uprawia winną latorośl, wskrzeszając tym samym dawną tradycję. Kukaliśmy też do starej, dwuizbowej drewnianej szkoły, którą – ocalając od rozbiórki – przeniesiono z pobliskiej Naprawy. (Więcej: tutaj) Na koniec podeszliśmy pod pomnik, który upamiętnia wydarzenia z 1 i 2 września 1939 r., kiedy miała miejsce bitwa między żołnierzami polskimi 12 Pułku Piechoty z Wadowic, l0 Brygady Kawalerii Zmotoryzowanej i 25 Pułku Ułanów wspomaganymi przez miejscową ludność a nacierającymi od Orawy i Spytkowic niemieckimi dywizjami pancernymi. W odwet za zdecydowany opór i walkę Niemcy całkowicie spalili wioskę. Za bohaterstwo wieś została odznaczona Orderem Krzyża Grunwaldu III Klasy. (Więcej: tutaj - polecam zwłaszcza historykom! :) Mimo że wycieczka zakończyła się w strugach deszczu, można uznać ją za udaną, a pieszy szlak do dworu za przetarty na nowo.

> 30 kwietnia 2012r. - cała szkoła miała przyjemność obejrzeć spektakl szkolnej grupy teatralnej „Spójrzmy”. Spektakl pod tytułem „Baśń o rycerzu bez konia” spotkał się z dużym uznaniem publiczności.

> 27 kwietnia 2012r. - najstarsi uczniowie gimnazjum oraz licealiści wybrali się do Teatru Rabcio na spektakl „Co wom powim, to wom powim”. Tego samego dnia uczniowie klasy trzeciej liceum uroczyście zakończyli zajęcia dydaktyczne. Nie pożegnali się ze szkołą ostatecznie- wrócą tu, aby zdać egzamin dojrzałości :)

> 24 - 26 kwietnia 2012r. - uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili Egzaminu Gimnazjalnego.

> 20 kwietnia 2012r. - był Dniem Otwartym Liceum. Gimnazjaliści z okolicznych szkół przybyli licznie, aby zapoznać się z ofertą naszego liceum. Otrzymali ulotki z informacjami o planowanych profilach. Zwiedzili budynek szkoły, porozmawiali z uczniami i nauczycielami.

> 19 kwietnia 2012r. - uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką p. Krystyny Skawskiej, p. Wioletty Pęksy oraz p. Doroty Siwor udali się do obserwatorium na Lubomierzu. Mieli okazję wysłuchać historię obserwatorium oraz zobaczyć symulację nieba. Niestety chmury uniemożliwiły obserwację Słońca, udało się natomiast zobaczyć Jowisza.

> 19 kwietnia 2012r. - uczniowie klasy Ic, uczestnicy kółka biologicznego z IIa oraz uczniowie z profilu biologiczno-chemicznego klasy I LO obejrzeli serię eksperymentów chemicznych w ramach „Spotkania z ciekawą chemią”. Zostało ono zorganizowane przez Instytut Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnicy byli świadkami m. in. pozyskiwania srebra i złota oraz innych fascynujących doświadczeń.

> 4 kwietnia 2012r. - nie sposób było oprzeć się wrażeniu, że Święta tuż, tuż. Radość i nadzieja przepełniały wszystkich. Zewsząd płynęły życzenia błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa. Świąteczny nastrój podkreślały czekoladowe pisanki i inne świąteczne symbole. Stało się również zadość tradycji lanego poniedziałku :)

> 1 kwietnia 2012r. - w Niedzielę Palmową uczniowie szkół Św. Rodziny kwestowali na rzecz Hospicjum Domowego im .Św. Łazarza w Zakopanem. Zbiórka odbywała się po wszystkich mszach św. w kościele Św. Teresy i kościele Św. Marii Magdaleny . Mimo niesprzyjającej aury hojnych ofiarodawców nie brakowało. Serdeczne podziękowania dla organizatorów, wolontariuszy oraz wszystkich osób o wielkim sercu, które włączyły się w tą akcję.

> 22 marca 2012r. - do pięknie udekorowanej szkoły przybyli sympatyczni goście- szóstoklasiści z okolicznych podstawówek. Pod opieką starszych kolegów i koleżanek mieli okazję zwiedzić szkołę, przyjrzeć się salom, bibliotece, kaplicy, a nawet podejrzeć niektóre lekcje. Działo się to w ramach Dniach Otwartego Gimnazjum. Drodzy szóstoklasiści- liczymy, że w przyszłym roku szkolnym zasilicie grono naszych uczniów! Tego samego dnia został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą dekorację sali. Wybór był trudny, ponieważ ciekawych pomysłów było wiele. Po burzliwych naradach wyłoniono trzech zwycięzców: klasa Ib, klasa IIIb i klasa IIIa. Nagrodą jest „niepytajka” dla całej klasy, na cały wybrany przez uczniów dzień.

> 21 marca 2012r. - początek kalendarzowej wiosny. Zawitała ona również do szkoły Świętej Rodziny. Uczniowie rozpoczęli przygotowania do kwesty z okazji Pól Nadziei. Z zapałem tworzyli plakaty i wycinali z papieru żółte żonkile. Było radośnie i słonecznie. A najważniejsze, że przyświecał temu szczytny cel- pomoc chorym dzieciom. Kwesta tradycyjnie w Niedzielę Palmową po mszach świętych w kościołach obu rabczańskich parafii.

> 8 marca 2012r. - wszystkie panie były traktowane ze szczególnymi honorami. Było słodko za sprawą pysznych ciasteczek oraz pachnąco i kolorowo, dzięki kwiatom, którymi kobiety zostały obdarowane. Panowie- oby tak cały rok! :)

> 5-7 marca 2012r.- cała społeczność gimnazjum wzięła udział w rekolekcjach wielkopostnych w kościele Św. Teresy. Uczniowie wysłuchali skierowanej specjalnie do nich nauki przeplatanej śpiewem. Wzięli udział w drodze krzyżowej, a ostatniego dnia mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz Eucharystii.

> 9 lutego 2012 - odbył się szkolny bal karnawałowy. Podabnie jak poprzednio miał on miejsce w restauracji „Victoria”. Oprawę muzyczną zapewnili ci sami DJ-je. Jak zwykle nie zabrakło pysznego jedzenia. Były przygotowane na lekcjach techniki sałatki, koreczki , ciasteczka… Oraz ku zaskoczeniu niektórych ciepłe zapiekanki. Na parkiecie szalała nie tylko młodzież, również grono pedagogoczne zaczęło podstakiwać w rytm muzyki. Tytuł królowej balu otrzymała ponownie Magda Bulek. Tym razem w towarzystwie innego partnera Miłym walentynkowym akcentem było spadające na uczestników zabawy konfetti w kształcie serduszek oraz balony. Radość wszystkich podsycała perspektywa zbiżających się wielkimi krokami ferii!

> 30 stycznia 2012 - uczniowie liceum po raz kolejny wybrali się do kina w Nowym Targu. Tym razem celem wyjazdu był film Agnieszki Holland „W ciemności”. Podczas trwającego ponad dwie godziny seansu z zapartym tchem śledziliśmy dramatyczną walkę o przetrwanie grupy uciekinierów z lwowskiego getta. Tytułowa ciemność towarzysząca bohaterom filmu udzieliła się także i nam. Tym bardziej z ulgą przywitaliśmy po wyjściu z kina oświetlone słońcem nowotarskie ulice.

> 30 stycznia 2012 - uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w wyjeździe do Krakowa. Podczas drogi uczestnicy hartowali się w niskiej temperaturze. Na miejscu mieli możliwość wykonywania samodzielnie doświadczeń na wystawie interaktywnej Uniwersytetu Jagiellońskiego: „Świat zmysłów”. Następnie obejrzeli film Agnieszki Holland: „W ciemności”.

> 27 stycznia 2012 - Tym razem uczniowie, nauczyciele i rodzice stanęli przed trudnym wyborem. Na co się zdecydować, na operę czy operetkę? Po wewnętrznych zmaganiach wyłoniły się dwie grupy i do Opery Krakowskiej ruszyły trzy busy. Niezależnie od wyboru wszyscy wrócili zachwyceni i już buszują po Internecie w poszukiwaniu kolejnej sztuki, stawiając organizatorom wyjazdów coraz to wyższe wymagania: „Jedźmy na Metro” do Warszawy”- proponuje Magda Bulek.

> 26 stycznia 2012 - Rodziców, którzy przyszli dowiedzieć się o wyniki nauczania i zachowania swoich pociech czekała miła niespodzianka. Przebrani za kolędników uczniowie z prawdziwą gwiazdą i turoniem dawali pokaz swych zdolności wokalnych. Wzruszeni rodzice hojnie sypnęli groszem do kapelusza. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na organizację Balu Karnawałowego. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć tą akcję

> 25 stycznia 2012 - w ramach Akademii Filmowej uczniowie naszej szkoły obejrzeli film „Czwarte piętro” w reżyserii Antonio Mercero. Hiszpański dramat obyczajowy dotyka problemu naszego zachowania w obliczu śmierci. Małe „łysolki” z tytułowego czwartego piętra uświadamiają nam, że nie warto zamykać się w kokonie żalu i nienawiści na cały świat, tylko czerpać radość z życia, bawić się, zakochiwać…Nawet, jeśli mamy przeciwko sobie skostniałych doktorów, usiłujących zabić w nas tę energię. To oni pokazują nam, że nawet w tek ciężkiej sytuacji można cieszyć się każdym dniem, pełni nadziei uśmiechać się i przede wszystkim wierzyć, że walka o to życie ma sens… Oprócz seansu uczniowie zwiedzili Skarbiec Królewski na Wawelu.

> 20 stycznia 2012 - mała grupa miłośników opery udała się na spektakl „Traviata”. „La Traviata” Giuseppe Verdiego jest jedną z najsłynniejszych oper na świecie. Oper, w których bezpośrednio spotykają się ze sobą miłość i śmierć. Dzieło w reżyserii i inscenizacji Krzysztofa Nazara, pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczuka można było obejrzeć w Operze Krakowskiej. Cudowny głos łownej sopranistki powodował cudowne wibracje na sali wypełnionej szczelnie przez miłośników opery. Treść opery uświadomiła oglądającym, że trzeba cieszyć się z każdej chwili życia, ponieważ jest ona krótkie i ulotne.

> W drugiej połowie stycznia trwała w szkole loteria fantowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Za symboliczne 2 zł można było m. in. uścisnąć dłoń Dyrektora szkoły czy uczestniczyć przez pierwsze 5 minut w posiedzeniu Rady Pedagogicznej. Były również nagrody „turystyczne” typu przejażdżka srebrnym rumakiem Księdza czy słynnym jednośladem Pani Niżnik oraz kulinarne np. ciasto od Pani Siwor. Jednak większość biorących udział w loterii liczyło na „niepytajkę” z chemii. Uzbierane pieniążki SU przeznaczy na organizację Balu Karnawałowego.

> 22 grudnia 2011 - był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Dzień rozpoczęliśmy od przesłuchania uczestników biorących udział w konkursie kolęd oraz Bożonarodzeniowych gawęd i opowieści. W świątecznym nastroju rozpoczęliśmy klasowe wigilie, gdzie na wzór tych prawdziwych było czytanie pisma świętego, wspólna modlitwa oraz oczywiście łamanie się opłatkiem i życzenia. Nie zabrakło również różnych smakołyków przygotowanych przez uczniów. Rozeszliśmy się do domów pełni nadziei i radości wynikającej ze zbliżającego się Narodzenia Pana.

> 21 grudnia 2011 - w związku z obchodzonym pod koniec grudnia świętem patrona naszej szkoły, czyli Św. Rodziny została odprawiona msza święta, w której więła udział cała szkolna społeczność. W trakcie tej mszy świętej został przekazany sztandar szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn szkoły.

> 20 grudnia 2011 - kolejny wyjazd na Akademię Filmową. Uczniowie mieli możliwość obejrzenie filmu „Nieściszalni”- zwycięzcy Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz rewelacji ostatniego festiwalu w Cannes. Jest to film o mieście - hiperinstrumencie z nieskończoną paletą dźwiękowych możliwości. Op[rócz projekcji filmu uczestnicy zwiedzili komnaty królewskie na Wawelu.

> 17 grudnia 2011 - odbył się w naszej szkole dzień skupienia. Temat spotkania brzmiał: Zapal światło – On jest blisko. Miało ono być pomocą w głębszym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. W programie: m. in.: Spotkanie ze Słowem, czas adoracji, msza święta oraz możliwość spowiedzi i rozmowy.

> 14 - 16 grudnia 2011 - uczniowie klas trzecich gimnazjum ponownie mieli okazję spróbować swoich sił, tym razem rozwiązując Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPEONEM.

> 7 - 9 grudnia 2011 - uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udzial w Badaniu diagnostycznym zorganizowanym przez CKE.

> 6 grudnia 2011 - na wszystkich twarzach malował się uśmiech, a w szkole unosił się aromat pomarańczy i czekolady. Wszystko za sprawą Św. Mikołaja, który również w tym roku nie zapomniał odwiedzić nas i obdarować prezentami.

> 29 listopada 2011 - uczniowie klasy II LO wraz z opiekunami: dyrektorem szkoły Jarosławem Sulakiem, wychowawcą klasy Urszulą Pacholką oraz nauczycielką historii Moniką Radiowską udali się na wycieczkę przedmiotową do Krakowa, podczas której dokładnie zwiedzili dwa muzea znajdujące się na terenie dawnej fabryki emalii Oskara Schindlera. W Muzeum Historycznym (budynek dawnej administracji fabryki) mogli się oni zapoznać z historią życia i zagłady Żydów w Krakowie podczas II wojny światowej, funkcjonowanie obozu koncentracyjnego w Płaszowie i działalnością fabryki emalii. W Muzeum MOCAK znajdującym się na terenie dawnych hal fabrycznych uczniowie zwiedzili kontrowersyjną wystawę akcjonizmu wiedeńskiego i podziwiali architekturę muzeum stworzoną przez wybitnego architekta włoskiego Claudio Nardiego.

> 24 listopada 2011 - w restauracji Victoria odbył się bal andrzejkowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Motywem przewodnim były lata sześćdziesiąte. W tej konwencji utrzymana była muzyka oraz stroje i fryzury uczestników. Oczywiście nie obyło się bez wyboru króla i królowej balu. W rytmie rock and rolla na parkiecie szalały „dzieci kwiaty”. Było barwnie i wesoło.

> 22 - 25 listopada 2011 - w naszej szkole jak co roku przeprowadzono próbne egzaminy maturalne z OPERONEM i Gazetą Wyborczą.

> 21 listopada 2011 - ruszyła ponownie AKADEMIA FILMOWA. Pierwszy film „Twój na zawsze” reż. Allen Coulter można było obejrzeć w krakowskim kinie „Ars”. Film obrazuje próby radzenia sobie ze stratą bliskich. Młody mężczyzna, nie może otrząsnąć się po śmierci brata, a za większość nieszczęść w rodzinie obwinia ojca. Film pozostawia w widzach obezwładniające przeświadczenie o przypadkowości ludzkiego losu. Projekcja poprzedzona była prelekcją. Uczestnicy wycieczki zwiedzali również Katedrę wawelską, dzwon Zygmunta oraz groby królewskie.

> 19 listopada 2011 - w kawiarni Zdrojowej odbył się charytatywny bal andrzejkowy, z którego dochód został przeznaczony na szkołę. Wzięli w nim udział rodzice, nauczyciele, absolwenci i inni sympatycy szkoły. Pan Dyrektor witając przybyłych gości życzył wszystkim, aby dobrze się bawili, jedli, pili i grosza nie szczędzili! I tak stało się w istocie. Zabawa trwała do przysłowiowego białego rana, a dzięki hojności sponsorów i ofiarodawców udało się zebrać pokaźną kwotę. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, który zaangażowali się w to szlachetne przedsięwzięcie.

> 10 listopada 2011- kolejna uczta dla miłośników sztuki! „Baron cygański”- reżyseria Laco Adamik, arcydzieło gatunku, klasyczna operetka wiedeńska o niebywałym uroku. Interesujące tło historyczne, zaskakujące wątki romansowe, a nade wszystko barwna muzyka, w której odnajdziemy rytmy walca, czardasz, marsza czy balladę cygańska, czynią utwór wiecznie atrakcyjnym.

> 10 listopada 2011 - z okazji Dnia Niepodległości miała miejsce w naszej szkole niebanalna akademia przygotowana przez klasę I LO pod kierownictwem Pani Karoliny Niżnik. Szczegółowy i ciekawie prowadzony przez dwóch uczniów tej klasy wykład na temat ówczesnej sytuacji geopolitycznej Polski był przeplatany występami artystycznymi. Bez wątpienia gwoździem programu była piosenka „Żeby Polska była Polską” wykonana przez niezwykle utalentowaną uczennicę klasy pierwszej gimnazjum Katarzynę Surowiak. Aby lepiej wczuć się w klimat epoki mogliśmy podejrzeć rozmowę w kawiarni „Mała Ziemiańska”. Ach piękne to były czasy, gdy panowie przed zajęciem miejsc odsuwali damom krzesła, a damy pijąc kawę odchylały mały paluszek… Rozmowa dotyczyła m.in. najnowocześniejszych osiągnięć medycyny oraz nowinek technicznych np. LUXTORPEDY- spalinowej lokomotywy, która umożliwiała szybkie podróże w przedwojennej Polsce. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale w latach trzydziestych nasza rodzima kolej była szybsza niż dziś! Luxtorpeda na trasie Lwów-Kraków osiągała średnią prędkość na poziomie 104km/h. Była do tego znacznie bardziej komfortowa i czysta niż dzisiejszy tabor! Gościnnie wystąpiła również… Hanka Ordonówna! Nie sposób oddać słowami wszystkich wrażeń z tego dnia. Akademia wykroczyła poza mury szkoły- uczestnicy poszli złożyć kwiaty na mogile żołnierzy poległych w walkach w okrasie I wojny światowej.

> 7 listopada 2011- młodzież z Gimnazjum im. Św. Rodziny wzięła udział w podsumowaniu jubileuszowej V edycji Małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

> 2 listopada 2011- przed lekcjami została odprawiona msza św. w intencji zmarłych pracowników szkoły. Po mszy św. w tej intencji odmówiono dziesiątek różańca.

> 24 października 2011- w związku z akcją Pola Nadziei odbyła się prelekcja mająca na celu przybliżenie idei pomocy hospicyjnej. Wzruszające opowieści w niejednym sercu obudziły potrzebę niesienia pomocy osobom u kresu życia.

> 21 października 2011 -uczniowie gimnazjum mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny „Romeo i Julia” w Teatrze Cracovia w Nowym Targu.

> 14 października 2011 - pierwsza w tym roku szkolnym uczta dla teatromaniaków. Król Lear- jedna z najtrudniejszych i najbardziej enigmatycznych sztuk Szekspira w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Historia Leara, starego króla, który niespodziewanie postanawia podzielić królestwo pomiędzy trzy córki. Opowieść o zdradzie, szaleństwie, zrujnowanych nadziejach i gorzka refleksja o kryzysie władzy. Plus gwiazdorska obsada.

> 14 października 2011 - w Dniu Edukacji Narodowej odbył się tradycyjny już Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Rozpiętość gatunków muzycznych była ogromna- od łagodnie brzmiących ballad do ostrych rokowych dźwięków. Występy zarówno solowe, jak i zespołowe, były jak zwykle na wysokim poziomie. Jury miało nie lada problem, aby wyłonić tych najlepszych. W kategorii solowej zwyciężyła Katarzyna Surowiak z klasy Ic, natomiast wśród zespołów reprezentacja klasy I LO. Występy artystów przeplatane były nagrodami dla nauczycieli przyznawanymi m.in. w kategoriach: miss elegancji, najlepsze poczucie humoru, oaza spokoju, ciekawa osobowość czy największy optymista. Niektórzy nauczyciele byli zaskoczeni tym jak są postrzegani przez uczniów… Najważniejsze, że zaskoczenie było miłeJ Zwieńczeniem przyjemnego do południa był słodki poczęstunek.

> 4 października 2011 - klasa 1 LO była na wycieczce integracyjnej. Najpierw odwiedziliśmy związany ze św. Kingą Stary Sącz, tam zwiedzaliśmy zabytkowy kościół Św. Trójcy przy klasztorze klarysek. Następnie w Sądeckim Parku Etnograficznym odbyła się lekcja muzealna o Słowianach, ich wędrówkach, o Cesarstwie Bizantyjskim, o św. Cyrylu i Metodym, wreszcie o różnych typach alfabetu. Tę ostatnią wiedzę próbowaliśmy zamienić na umiejętność pisania podczas warsztatów. Nasza wizyta tam zakończyła się spacerem po skansenie. Odwiedziliśmy cerkiew, kościół protestancki, chatę Lachów sądeckich, zagrodę łemkowską i dwór szlachecki. Na rynku sądeckim jakieś strasznie hałaśliwe widmo krwawego rycerza (pewnie z któregoś z naddunajeckich zamków) rzuciło się w pościg za niewiastami z naszej klasy, ale dzięki błyskawicznej i brawurowej akcji (przypominającej do złudzenia cofanie się z pola walki) cudem uniknęliśmy zemsty i… zakucia w dyby. Nasza wyprawa zakończyła się krótkim relaksem nad Jeziorem Rożnowskim.

> 3 października 2011 - grupa uczniów z LO, realizująca program rozszerzony z biologii, wybrała się na zajęcia terenowe. Młodzież podążała ścieżką edukacyjną „Z Łopusznej na Jankówki”, podziwiając przyrodę Gorców jesienią. Uczniowie obserwowali różnorodność środowiska Przyrodniczego Gorczańskiego Parku Narodowego. W trakcie poznali wybrane zjawiska i procesy przyrodnicze kształtujące charakter gorczańskich lasów i polan z ich florą i fauną. Zajęcia terenowe umożliwiły młodzieży obserwację warunków bytowania wielu rzadkich i chronionych gatunków zwierząt oraz podziwiania walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych Polski. Uczniowie poznali również historię pochodzącego z XVIII w. dworku w Łopusznej oraz jednego z najcenniejszych drewnianych kościołów Podhala- Kościoła św. Trójcy pochodzącego z początku XVIw.

> 23 - 24 września 2011 - nasza szkoła uczestniczyła w Rajdzie im. Elfrydy i Czesława Trybowskich. Grupę stanowiła 18-osobowa reprezentacja z gimnazjum i jeden licealista. Trasa wiodła przez Beskid Żywiecki, była piękna, ale bardzo forsowna. W pierwszym dniu wyruszyliśmy z miejscowości Sidzina na Halę Krupową (gubiąc troszeczkę szlak :] ). Już wtedy niektórym dały się mocno we znaki zbyt ciężkie bagaże. Przy schronisku zjedliśmy drugie śniadanie. Dalej wędrowaliśmy przez Policę i Halę Śmietanową na przełęcz Krowiarki, skąd na pokonaną przez nas trasę niegdyś wyruszył Karol Wojtyła na swoją ostatnią górską wędrówkę przed wyborem na papieża. Po dłuższym odpoczynku (i zaopatrzeniu się w proce na babiogórskie czarownice) powędrowaliśmy mozolnym szlakiem na Sokolicę – skalną półkę, skąd roztaczał się malowniczy widok na Królową Beskidów i okoliczne szczyty oświetlone zachodzącym słońcem. O zmierzchu dotarliśmy do schroniska na Markowych Szczawinach, gdzie znakomicie się wyspaliśmy na podłodze w jadalni. Nazajutrz zdobyliśmy szczyt Babiej Góry – Diablak (1725 m n.p.m.) Z każdym kolejnym wzniesieniem widoki były coraz ciekawsze i rozleglejsze. Babia Góra zachwyciła nas wspaniałą pogodą i swoim alpejskim charakterem. Na zakończenie rajdu na Śtańcowej Polanie w Przywarówce (Lipnica Wielka) na uczestników czekał poczęstunek i pamiątkowe wydawnictwa oraz nagrody w konkursie wiedzy górskiej. Opiekę nad grupą sprawowały Pani Karolina Kowalik – Sulak oraz Pani Karolina Niżnik. Następny rajd za rok! Więcej informacji na www.rabka.pl
a nasze zdjęcia można zobaczyć tu.

> 22 września 2011 - uczniowie klas Ic i IIb, a 26.09 klas III gimnazjum w ramach lekcji biologii uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym. Podczas lekcji uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat przystosowań zwierząt do życia w różnych środowiskach, poznali modyfikację w budowie morfologicznej i anatomicznej zwierząt jako wyraz adaptacji do różnych warunków bytowania. Młodzież dowiedziała się również w jaki sposób idea ochrony zwierząt realizowana jest przez ogrody zoologiczne, jakie działania i programy hodowlane na rzecz ratowania ginących gatunków podejmuje krakowskie ZOO.

> 21 września 2011 - o godz. 16.00 z Rabki wyruszyła grupa uczniów zainteresowanych tajemnicami Wszechświata… Po dotarciu do Niepołomic uczestnicy wycieczki aktywnie uczestniczyli w prelekcji Pt. „Spotkanie z astronomią”. Podczas spotkania mieli okazję uzupełnić oraz poszerzyć wiadomości z zakresu astronomii, chemia, geografii i fizyki. Warunki pogodowe nie pozwoliły niestety na obserwację nieba, mimo to, wszyscy wrócili zadowoleni.

> 11 września 2011 - w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” uczestniczyliśmy w otwarciu nowego szlaku im. E. Rybowskiej i J. Tolińskiego. Szlak jest piękny widokowo, ale bardzo długi- ponad 16km. Wyprawa się udała, byliśmy bardzo zadowoleni, ale i zmęczeni.

> 4 września 2011 - na terenach ścieżki edukacyjnej w Krzywiniu odbył się kolejny etap zawodów rowerowych MTB w ramach „Pucharu Szlaku Szkolnego”. Pomimo, iż większość zawodników była zrzeszona w klubach rowerowych, nasi koledzy nie przestraszyli się i wystartowali, choć ich szanse na zwycięstwo były nikłe. Przy okazji zawodów szlaku solnego odbyły się powiatowe Igrzyska Gimnazjada i Licealiada rowerowa. Oto wyniki „naszych”: Michał Maciejewski III miejsce oraz Mateusz Rosa IV miejsce. Gratulujemy!

> 1 września 2011 - uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. Została odprawiona msza św. w kościele Św. Teresy a potem uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

> 22 czerwca 2011 - uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2010/2011. Odbyła się msza św. z udziałem pocztu sztandarowego , a następnie rozdanie świadectw i nagród. Na pożegnanie życzyliśmy sobie radosnych i bezpiecznych wakacji.

> 14 czerwca 2011 - cała społeczność szkolna udała się do teatru „Rabcio”, aby obejrzeć film „13 dzień”.

> 6 - 9 czerwca 2011 - uczniowie gimnazjum odwiedzili stolicę. Pierwszego dnia mieli okazję poznać tajemnicę produkcji monet odwiedzając Mennicę Warszawską. Kolejnym punktem programu była wizyta w interaktywnym Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzień został zakończony obserwacją panoramy Warszawy widzianą z okien Pałacu Kultury i Nauki. Drugi dzień rozpoczął się wizytą w budynku Parlamentu przy ulicy Wiejskiej. Kolejny punkt programu to zwiedzanie Muzeum Geologicznego. Następnie młodzież udała się do Centrum Nauki Kopernik-miejsca promującego nowoczesną komunikację naukową. Zwiedzający mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Po obiedzie i krótkim odpoczynku uczniowie odwiedzili tarasy Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatniego dnia młodzież miała okazję pogłębić wiedzę na temat środków płatniczych w Polsce odwiedzając Narodowy Bank Polski. Następnie przyszedł czas na pogłębienie wiedzy historycznej poprzez zwiedzenie Zamku Królewskiego-siedziby królów Polski. Spacer po starym mieście był ostatnim punktem programu.

> 1 czerwca 2011 - Dzień Dziecka w naszej szkole uczciliśmy wyprawą w góry. Dotarliśmy na Stare Wierchy, gdzie planowo miała odbyć się msza św. oraz koncert pieśni poświęconych Janowi Pawłowi II. Plany częściowo pokrzyżowała pogoda, co na szczęście nie popsuło humorów wytrawnych turystów.

> 27 maja 2011 - uczniowie klas trzecich gimnazjum w ramach pogłębiania wiedzy historycznej odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

> 4 - 20 maja 2011 - uczniowie trzecich klas liceum zdawali pisemne i ustne egzaminy maturalne.

> 17 kwietnia 2011 - w Niedzielę Palmową tradycyjnie odbyła się kwesta w ramach akcji „Pola nadziei”.Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz domu opieki paliatywnej, Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Dzięki hojności ofiarodawców udało się zebrać 6015,81zł.Ofiarodawcom, wolontariuszom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy.

> 12 - 14 kwietnia 2011 - odbył się w szkole Egzamin gimnazjalny. Trzecioklasiści wykazali się wiedzą z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz j. angielskiego.

> 1 kwietnia 2011 - w kościele Św. Teresy została odprawiona Droga Krzyżowa przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Miała ona formę teatru cieni, wzbogaconą słowami Jana Pawła II. Nad przygotowaniem czuwał nasz katecheta i duszpasterz szkoły ks. Piotr Sztajgli. Przejmujące widowisko na długo pozostało w pamięci osób, które wzięły w nim udział.Dwa tygodnie później 15.04 droga krzyżowa została pokazana w kościele Św. Marii Magdaleny.

> 31 marca – 1 kwietnia 2011 - odbyły się rekolekcje wielkopostne. Młodzież wzięła udział w konferencjach oraz nabożeństwach poprowadzonych przez zaproszonego księdza Sławomira Nogę

> 24 marca 2011 - uczniowie zainteresowani chemią mogli przekonać się, że jest ona nauką nie tylko trudną, ale również fascynującą. Wszystko za sprawą pokazów „Ciekawa chemia” zorganizowanych na wydziale chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były błyski wybuchy, substancje w tajemniczy sposób zmieniające barwy... Oczywiście wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa niezbędnych w laboratorium. Organizację tego wyjazdu zawdzięczamy p.Barbarze Mroszczyk-Zając

> 17 marca 2011 - Teatromanów przybywa! Pięćdziesięcioosobowy autokar dosłownie pękał w szwach. Po raz kolejny uczniowie, rodzice i nauczyciele wybrali się do teatru w Krakowie. Ku naszemu zdziwieniu wzięliśmy udział w nożyczkowej grze, okazało się bowiem, że to publiczność kształtuje finał spektaklu. Lekka farsa pozwoliła się zrelaksować i zapomnieć o... chemii kolejnego dnia! Kiedy pojedziemy znowu? Już wkrótce-28 maja wieczorem.

> 8 marca 2011 - zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się bal karnawałowy wieńczący okres karnawału. Jak co roku były ciekawe kostiumy, konkursy, karaoke... Po szaleństwach na parkiecie można było przekąsić smakołyki przygotowane przez uczniów. Mimo niskiej temperatury na sali atmosfera była gorąca.

> 28 lutego 2011 - młodzież z naszej szkoły udała się do teatru „Rabcio” na spektakl „Sen nocy letniej”. Został on przygotowany w ramach półrocznych warsztatów teatralnych przez grupę teatralną „Spójrz-my” pod kierownictwem p. Krystyny Kahel. Jak zwykle było pięknie, barwnie i bajecznie. 2 kwietnia przedstawienie mogli obejrzeć rodzice i zaproszeni goście.

> 14-15 lutego 2011 - działała w szkole poczta walentynkowa. Przedstawicie Samorządu Uczniowskiego krążyli po szkole z przeuroczym, różowym pudłem, do którego można było wrzucać kartki. Wszystkie walentynki trafiły do adresatów, sprawiając im olbrzymią przyjemność :)

> 27 stycznia 2011 - uczniowie Liceum i Gimnazjum mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez klasę III B gimnazjum pod kierownictwem Pana Dyrektora. Cud narodzin Zbawiciela przyczynił się do przemiany Wielkiego Rozbójnika w Wielkiego Pasterza. Świąteczną atmosferę tworzyły również przepięknie wykonane przez uczniów kolędy i pastorałki. Niespodzianką był występ Grona Pedagogicznego :) Tego samego dnia popołudniu obejrzeć występ i posłuchać kolęd mogli rodzice i wszyscy zainteresowani, degustując w międzyczasie domowe wypieki. Pieniądze zebrane przy tej okazji (aż 1530zł!) przeznaczone zostaną na organizację balu karnawałowego 8 marca.

> 6 grudnia 2010 - do naszej szkoły przybył Św. Mikołaj! Miał podarunki dla grzecznych dzieci (nauczycieli też). Aby otrzymać prezent należało zaprezentować jakiś talent, np. wokalny. Na szczęście uzdolniona młodzież oraz kadra szkół im. Św. Rodziny nie miała z tym najmniejszego problemu. Radości nie było końca! Głosy Mikołaja i jego pomocników były zadziwiająco podobne do głosów uczniów z klasy IIIa LO. Wierzymy, że to przypadkowa zbieżność…

> 3 grudnia 2010 - w domu wczasowym „Kresówka” odbył się tradycyjny koncert piosenki obcojęzycznej zorganizowany przez p. D. Chmielarczyk i p. u. Pacholę. Wszyscy obecni mogli posłuchać przepięknie wykonanych piosenek w języku angielskim, rosyjskim i hiszpańskim. Czas umilała również degustacja domowego ciasta przygotowanego przez uczniów naszej szkoły ( a może ich mamy…). Serdecznie dziękujemy Państwu Uchacz za gościnę. Zapraszamy wszystkich na kolejne wspólne śpiewanie!

> 1 grudnia 2010 - uczniowie LO Św. Rodziny pod opieką p. dyrektora J. Sulaka oraz p. D. Siwor udali się do krakowskiego Teatru Ludowego na spektakl „Antygona w Nowym Jorku”. Policjant narrator, opowieść o kloszardach rozpoczęta z 40 min opóźnieniem, powrót 3h w śnieżycy, ale zakończony happy endem.

> 25 listopada 2010 - uczniowie Gimnazjum wczuwali się w świąteczny klimat oglądając w ramach Akademii Filmowej„Opowieść wigilijną”. Oprócz tego zwiedzili podziemia rynku. Niestety niektórzy nie byli usatysfakcjonowani, ponieważ nie było wizyty w Mc’ Donaldzie…

> 18 listopada 2010 - Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowała się Agnieszka Popiołek.

> 25 października 2010 - uczniowie klasy I LO pod opieką p.G. Lipińskiej-Puć oraz p.A. Mgleja udali się na strzelnicę sportową w Nowym Targu. Na szczęście ofiar w ludziach nie było.

> 22 października 2010 - Strefa V.I.P.-temat- Wybory samorządowe- moderatorzy- Jarosław Sulak i Mateusz Wójtowicz- Niezależne Forum Rabka

> 22 października 2010 - uczniowie trzecich klas Gimnazjum i Liceum reprezentowali naszą szkołę na Targach Edukacji i Pracy, które zostały zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Mszanie Dolnej.

> 20 października 2010 - nasi gimnazjaliści wyjechali do Krakowa na film Przeżyć z wilkami, który był pokazywany w ramach Akademii Filmowej. Później zwiedzano wystawę w Muzeum Archeologicznym, po której oprowadzał pan Michał Bala – student historii na Uniwersytecie Pedagogicznym odbywający praktykę w naszej szkole. Bardzo dziękujemy! Dziękujemy także Pani Monice Wójciak, która była opiekunem podczas wycieczki.

> 18 października 2010 - w naszej szkole gościła Pani dr Anna Węglarz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych prowadzącego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Podczas spotkania z gimnazjalistami i licealistami opowiadała o działalności hospicjum i o roli wolontariatu w dzisiejszym świecie. Pani Doktor przywiozła także cebulki żonkili, które powiększą nasze szkolne Pole Nadziei. Tego samego dnia odbyła się na terenie naszej szkoły kwesta w ramach jesiennej edycji akcji „Pola Nadziei”.

> 14 października 2010 - Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie kl.IIIb Gim. przygotowali humorystyczne przedstawienie dotyczące życia szkolnego. Zabawne skecze przeplecione były znanymi piosenkami w nowych ciekawych aranżacjach. Nie obyło się oczywiście bez życzeń i kwiatów. Następnie odbyła się druga już edycja cieszącego się dużą popularnością "Konkurs Piosenki Obcojęzycznej". Soliści oraz zespoły z Gimnazjum i Liceum im.Świętej Rodziny prezentowali swoje zdolności muzyczne i językowe.Przeważały utwory w j.angielskim, lecz można było również usłyszeć rosyjski i hiszpański. Miłą niespodziankę wszystkim sprawił absolwent - P.Ławski, który gościnnie wystąpił na scenie. Wyniki w kategorii LO:
-I miejsce- Urszula Zachara w piosence: "Bad romance" (20pkt.)
-II miejsce- Natalia Dudek w piosence: "Almost Lover" A Fine Frenzy (14pkt.)
-II miejsce- IIIa w składzie: Monika Chomentowska, Urszula Zachara, Maciej Pitak, Damian Pałasz w iosence: "Falling Slowly" Glen Hansard (15pkt.)
-III miejsce- ILO w składzie: Urszula Rychel, Magdalena Cholewa, Filip Koper, Marek Sumara, Dawid Majda w akompaniamencie Grzegorza Unijewskiego z IIIb LO w piosence "Katiusza" (10pkt.)

Wyniku w kategorii Gim.:
-I miejsce- Zespół "Katastrofa" w piosence: "Waka, Waka" - Shakira (20pkt.)
-II miejsce- IIb w składzie: Filip Stolarczyk, Tomasz Leśniara, Małgorzata Gondek oraz solistka z klasy IIa Barbara Diurczak w piosence "What do you want from me" Adam Lambert
-III miejsce- IIIa w składzie: Katarzyna Zięba, Kinga Smoleń, Agnieszka Węgrzynek, Alicja Kalbarczyk w piosence pt:Taylor Swift - "Mine"(10pkt)

Wyróżnienia dla:
klasy Ia Gim. w składzie:Klaudia Figura i Monika Cieniawska w piosence "Oj laj laj" za wywołanie entuzjazmu publiczności(5pkt)
klasy Ib Gim. w składzie :Weronika Jacak, Klaudia Gacek, Daria Michalak, Julia Szybiak w piosence Seleny Gomez za interesującą interpretacje.(5pkt)