MUZYKOTERAPIA PROFILAKTYCZNA
Dodane przez admin11 dnia 14.03.2023 18:19

W dniu dzisiejszym (14.03.23 ), klasy 4-7 wzięły udział w lekcji profilaktyki uzależnień z elementami muzykoterapii, którą poprowadziła Pani Jadwiga Czajkowska (Organistka w kościele św. Teresy w Rabce) według autorskiego programu napisanego wraz z mężem Rafałem, psychologiem.

Ten innowacyjny Program połączenia profilaktyki muzykoterapii (który powstał z inicjatywy dyrektor naszej Szkoły p. Justyny Czyszczoń) oparty jest na muzyce, tańcu, zabawach integracyjnych ale także ćwiczeniach wyciszających negatywne emocje oraz rozmowach uświadamiających zagrożenia związane z używkami (papierosy, narkotyki, nieumiarkowane podejście do gier komputerowych oraz mediów społecznościowych).

Pani Jadwiga, na przykładzie zabaw i ćwiczeń pokazuje jak radzić sobie z trudnymi aspektami naszego życia. A to jest dość ważna sprawa dla młodego człowieka. Podczas realizacji programu zakłada się obecność psychologa lub pedagoga.
Program będzie kontynuowany w formie 10 spotkań prowadzonych pozalekcyjnie (dla chętnych uczniów klas 4-8 i szkoły ponadpodstawowej z całej Rabki i okolic).
Wtorki 17:00-18:00, sala 9.
Szczegóły już niedługo - zapraszamyRozszerzona zawartość newsa