XVII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie Szkoły Podstawowej
Dodane przez admin_mtb dnia 26.09.2017 19:56

26 września 2017r. klasy III gimnazjum udały się na XVII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie.  Hasłem przewodnim spotkania było „Młodym pokazuj drogę i perspektywę nadziei - Maryjo”.

Forum rozpoczęło się wystąpieniem ks. Wojciecha Węgrzyniaka. Poruszało ono zagadnienie powołania każdego człowieka jak i dawało wskazówki co do wybrania swojej drogi życiowej. Ks. Węgrzyniak obszernie wytłumaczył temat i opowiedział o własnej historii kapłaństwa, nie szczędząc anegdot.  Następnym etapem spotkania był krótki występ ks. Jakuba Bartczaka.  Pokazał on, że nawet, rapując można chwalić Boga. Był to niewątpliwie najbardziej pozytywnie przyjęty występ tego dnia. Potem ks. Zbigniew Kucharski zakończył pierwszą część spotkania swoim wystąpieniem, w którym poruszył problemy dzisiejszego świata.

Po 30-minutowej przerwie, p. Teresa Kmieć dała świadectwo o swojej tragicznie zmarłej siostrze, Helence Kmieć. Ponad godzinna przemowa o zwykłym, a jednocześnie niezwykłym życiu kobiety, która nie bała się wyzwań i śmiało kroczyła chrześcijańską drogą życia spotkała się z niezwykłym odbiorem młodzieży. W auli nie było żadnej osoby, która pozostałaby niewzruszona. Kolejnym etapem była adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem młodzieży z LO w Nysie. Następnie, po przejściu do Kaplicy Matki Bożej, odbyła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Zenon Latawiec.

XVII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich okazało się niezwykłym wydarzeniem, które na pewno w przyszłości przyniesie liczne owoce.  

                                                                                                                                  Red: Zuzanna Krauzowicz kl. 3a

                                                                                     


Rozszerzona zawartość newsa