ŚLUBOWANIE

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce - Zdroju następnie odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej podczas której Dyrekcja Szkoły dokonała uroczystego aktu pasowania na Ucznia/Uczennicę klasy Pierwszej dziękujemy Pani Katarzynie Żaczek i Dorocie Dudzik wraz z Samorządem Uczniowskim za przygotowanie pięknej Uroczystości .
Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły tego co najlepsze a gratulujemy Pierwszakom, którzy dzisiaj mieli swój wielki dzień Ślubowania.

SZKOŁA ODBLASKOWA

Ostatnie klasy (2 i 4) zostały zaopatrzone w odblaskowe kamizelki i odblaski na rękę. Przy tej okazji przypomnieliśmy Uczniom:
BĄDŹ ZAWSZE WIDOCZNY NA DRODZE także z rodzicami popołudniami na spacerze i na rowerze .

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie klasy 6 i 7 wcielili się w rolę egzaminatorów i asystentów, którzy przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. W tym roku po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w tym międzynarodowym przedsięwzięciu, które zachęca do nauki matematyki poprzez zabawę. Najlepsi z uczestników otrzymali Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Dziękujemy wszystkim Egzaminatorom, Asystentom oraz Koordynatorom za pomoc w organizacji akcji!!!
Wszystkich zapraszamy za rok do udziału w X edycji.

W ZOO i nie tylko ...

4 października uczniowie klasy 4 wraz z Wychowawczynią oraz Mamą jednej z uczennic byli na wycieczce w Krakowie. Rano obejrzeli w teatrze Groteska spektakl pod tytułem Ronja córka zbójnika. Opowieść o dzielnej i potrafiącej postawić na swoim dziewczynce została przyjęta z entuzjazmem. Po krótkim spacerze krakowskim rynkiem uczestnicy udali się do Zoo. Również wizyta w tym miejscu bardzo się wszystkim podobała. Uczniowie już planują kolejne wyjazdy. bye
WYCIECZKA KL I i II

strong>

2 października, w środę, uczniowie klas I i II odwiedzili Park Edukacji Globalnej - Wioski Świata w Krakowie. Były warsztaty w Igloo oraz zwiedzanie domów z różnych stron świata. Bardzo ciekawy dzień .

BĄDŹ ZAWSZE WIDOCZNY NA DRODZE

Dzisiaj (1 października) Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor happy wręczyły Uczniom klas: VI, VII, VIII i Nauczycielom kamizelki odblaskowe oraz odblaski na rękę. Wszyscy zostali pouczeni aby byli widoczni na drodze. Pamiętajcie o konkursie na najpiękniejszą gazetkę klasową o bezpieczeństwie na drodze happy pamiętajcie o konkursie na plakat lub makietę dotyczącą bezpieczeństwa oraz o robieniu zdjęć w kamizelkach i odblaskach wykorzystywanych popołudniu i wieczorem na rowerach .
    PAMIĘTAJ BĄDŹ ZAWSZE WIDOCZNY NA DRODZE

NOC NAUKOWCÓW

27 września po lekcjach pojechaliśmy do Krakowa na Noc Naukowców. Zajęcia na wydziale Geografii pt : Nad poziomem morza rozpoczęliśmy od wyjaśnienia jak wraz z wysokością zmienia się ilość tlenu w atmosferze, następnie na modelu Tatr wskazywaliśmy piętra roślinności i żyjących w nich zwierząt. Odbyliśmy wyprawę na Mont Everest, później przypomnieliśmy sobie metody oznaczania wysokości na mapach oraz wykonaliśmy własne makiety gór metodą hipsograficzno- kolorową. .
clap