Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczysta msza święta rozpoczynająca rok szkolny 2016/2017
odbyła się 01.09.2016 r. (czwartek) w kościele Świętej Teresy w Rabce-Zdroju,
ul. Parkowa 9, o godzinie 1000. Po mszy świętej wszyscy uczniowie udali się do szkoły pod opieką nauczycieli.  Uczniowie klas 1-szych zostali mile przyjęci tak przez nauczycieli jak i przez nowych starszych kolegów. Od dyrektora szkoły w prezencie dostali po lizaku. Wszystkim przekazane zostały najważniejsze informacje  dotyczące rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.

ŻYCZYMY UDANEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Szczególne życzenia dla tych uczniów którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.

thumbs up POWODZENIA  W NOWEJ SZKOLE thumbs up

Fotogaleria >>

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęliśmy o godz. 10:00  Mszą Świętą w kościele p.w. Świętej Teresy. Następnie uczniowie  pod opieką nauczycieli udali się do szkoły gdzie nastąpiło rozdanie nagród, wyróżnień, dyplomów oraz co najważniejsze w tym dniu rozdanie przez wychowawców klas świadectw ukończenia kolejnego udanego roku szkolnego.
Klasy III gimnazjum uczestniczyły w ostatnim uroczystym apelu, podczas którego wręczono wszystkim absolwentom gimnazjum świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Dyrektor pogratulował wszystkim sukcesów i życzył dobrych wyborów jakie czekają w nowym roku szkolnym.

Nagrody za wybitne osiągnięcia, celujące i bardzo dobre wyniki w nauce wręczył w imieniu Burmistrz Rabki-Zdroju p. Ewy Przybyło Radny Miasta p. Czesław Sadłowski. Prymusów szkoły nagrodziła również Rada Rodziców, nagrody wręczył Przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Sochań.

II Koktajl ARTystyczny Galeria Pod Aniołem

Dnia 17.06.2016r odbył się II Koktajl ARTystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. Świętej Rodziny w Rabce-Zdroju.

Galeria pod Aniołem zgromadziła wielu bardzo utalentowanych uczniów, którzy przygotowali prawdziwy koktajl.  Rozedrgane dźwięki muzyki klasycznej, współczesnej i religijnej przemieszały się z „barw paletą niebywałą„ pod postacią pięknych migotliwych witraży, projektów wykonanych techniką komputerową oraz pełnych detali makiet parków i osiedli przyszłości.

Na koniec chór szkolny Rodzinka.Ave nastroił wszystkich wakacyjnie, a zaproszeni muzycy zespołu „nice music” koktajlem optymistycznym utworów zakończyli spotkanie.

W.N

Serdecznie ZAPRASZAMY do obejrzenia relacji fotograficznej!

>>  OBSERWUJ NASZ KANAŁ NA YOUTUBE - NOWOŚCI! <<

Wycieczka nad morze do Trójmiasta

6 czerwca 2016 roku klasy I i II wybrały się na czterodniową wycieczkę do Trójmiasta. Z uśmiechami na twarzach i plecakami wypełnionymi dobrym humorem wyjechaliśmy z dworca busów do Krakowa, skąd ruszyliśmy nocnym pociągiem na wymarzone ,,wakacje”.
Po przyjeździe zostawiliśmy nasze rzeczy w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Razem nad Morzem” i zjedliśmy pierwsze wspólne śniadanie. Nie tracąc ani jednej chwili, nasz pobyt rozpoczęliśmy od poznawania zasad fizyki, biologii, chemii oraz innych dziedzin nauki w praktyce w Centrum Nauki Eksperyment...

Anna Klocek z klasy II oraz Wiktoria Machnik z klasy I a

Spektakl "Dziady. Część II"

Poniedziałek 13 czerwca 2016r. o godzinie 16:30 w naszym gimnazjum w sali multimedialnej wystawiony został SPEKTAKL "Dziady. Część II" w reżyserii mgr Karoliny Kowalcze. Spektakl obejrzeli licznie przybyli Goście.  Umiejętności aktorskie występującej młodzieży oraz opanowanie tak trudnych i obszernych ról zadziwiło!

clapBRAWO! thumbs up Młodzież gotowa jest "na deski" zawodowych teatrów.

Gratulacje również dla opiekuna Grupy Teatralnej.flower

>> Kliknij TUTAJ << zobaczysz PLAKAT w powiększeniu

Fotogaleria >>

Dzień Dziecka w AVE

1 czerwca o godzinie 9.00 spotkaliśmy się w sali konferencyjnej aby obejrzeć fragment spektaklu Dziady przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Karoliny Niżnik.

Następnie według wcześniejszych zapisów część z uczniów brała udział w turnieju ping –ponga, tutaj mistrzem okazał się Konrad Rogowiec z klasy 3a. Druga część rywalizowała ze sobą drużynowo w grze scrabble w dwóch turach. W pierwszej turze zwycięska okazała się drużyna w składzie: Ola Palarczyk, Julka Skoczyk, Grzegorz Sochań. W drugiej zaś: Natalia Krauzowicz, Kuba Kusiak, Klaudia Komperda i Ada Łyszczarczyk.

Hitem jednak okazał się bieg na orientacje z kreatywnymi zadaniami do wykonania przygotowany przez naszego nauczyciela W-F Pana Marka Hodanę. Trzy drużyny wraz z wychowawcami musieli w zaznaczonych na mapie miejscach Rabki wykonać ciekawe zadania udokumentowane zdjęciami albo filmikiem z komórki. Zabawa była przednia, a i pogoda dopisała.

Filmiki z biegu na orientacje już wkrótce. Teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Dziecka.

Wycieczka klas III do Rzeszowa

24-25 maja uczniowie klas trzecich gimnazjum udali się na wycieczkę do Rzeszowa i okolic. W planie było wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie podziemnej trasy pod rynkiem miasta oraz dwugodzinna zabawa w parku trampolin (mimo, że po 10 min. wszyscy byli wykończeni). Był to upalny dzień, więc najwięcej radości sprawiła nam „kąpiel” w jednej z rzeszowskich fontann. Zwiedziliśmy również największy schron kolejowy na świecie znajdujący się w Stępinie (3-metrowe ściany uniemożliwiają dostanie się do środka, jeśli jest zamknięty).

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Sanoku, bo jak by można było być  w pobliżu i nie zobaczyć obrazów Z. Beksińskiego, które utrzymane są w poapokaliptycznym klimacie. Do domu wróciliśmy szczęśliwi, ale strasznie "zmęczeni" od natłoku wrażeń.thumbs up