Dzień PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
Dzień 21.03.2017 r. (wtorek) w naszej szkole poświęcony został na nieco inne spotkania z nauką - to DZIEŃ PROJEKTÓW.  Uczniowie przygotowywali się na ten dzień od dłuższego czasu. Nikt nie został zawiedziony. Wszystkie projekty były bardzo dobrze przygotowane,  bogato zilustrowane graficznie, plastycznie, multimedialnie, artystycznie. Ubogacone doświadczeniami, ćwiczeniami, konkursami, quizami... i merytoryczną dyskusją.

Ten dzień był dla wszystkim ciekawie spędzony. Zespoły projektowe zadbały o wszelkie detale, nie zabrakło tez i pysznych  wypieków. Organizatorzy aktywizując widownię, sprawili, że "nauka stała się zabawą a zabawa nauką".

clapWszystkim gratulujemy ciekawych pomysłów thumbs up
a pierwszoklasistom życzymy za rok równie udanego dnia projektów!

Jesteśmy przedsiębiorczy - "Moja pierwsza FIRMA"

W ramach zajęć Koła Grafiki komputerowej oraz informatyki uczniowie wspólnie pracowali nad projektem "Moja pierwsza FIRMA".

Projekt zakładał pracę w zespołach trzyosobowych, których celem było opracowanie pomysłu na własną firmę. Każdy pomysł był dobry, bo otwierał umysł i pokazywał możliwości wspólnej przygody w "małym biznesie"...
Grupy wytypowały koordynatorów, którzy kierowali pracą każdego z zespołów.
Każdy sztab reklamowy miał za zadanie opracować całą linię graficzną promocji FIRMY.

Etapy pracy obejmowały:
- wybór rodzaju oferowanych usług,
- dobór nazwy firmy,
- stworzenie znaku promocyjnego logo,
- opracowanie wizytówki firmowej,
- zaprojektowanie wizytówki personalnej oraz plakietki,
- przygotowanie ulotki reklamowej oraz plakatu.

Uczniowie wspólnie pracowali nad projektem każdej z FIRM. Razem również dokonali prezentacji i  promocji na forum klasy nowej MARKI wchodzącej na rynek.

Każdy z zespołów zasłużył na miano "FIRMY ROKU." cool

Gimnazjada Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim

Dnia 7 marca 2017 r. w Ośrodku Narciarskim Czorsztyn Ski w Kluszkowcach odbyła się Gimnazjada Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim. Wzięła w niej również udział pięcioosobowa drużyna z Gimnazjum im. Świętej Rodziny w Rabce-Zdroju

w składzie:

Piotr Cholewa,

Dominik Bolechowski,

Grzegorz Nawara,

Beniamin Kumorowicz,

Marek Siwor.

Na najlepszych miejscach dojechali do mety Dominik Bolechowski oraz Piotr Cholewa zajmując kolejno, bardzo dobre IV i V miejsce, tym samym awansując do zawodów wojewódzkich. Narciarze z naszej szkoły w punktacji drużynowej uplasowali się na V miejscuclap

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty naszych zawodników,
waitktóre odbędą się już 15 marca na zawodach wojewódzkich.pray

red: D.B.

Spotkanie edukacyjne "Żołnierze Niepodległości"

W dniu 2 marca 2017 r. w Krakowie uczniowie naszej szkoły: Michał Dulęba, Anna Kapłon, Anna Klocek, Bernadetta Żegleń pod opieką pani Bożeny Pędzimąż wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym pt. Żołnierze Niepodległości. Walka o wolną Polskę 1944-1963. W ramach spotkania uczniowie wysłuchali wykładu dr Macieja Korkucia "1939-1963: wielu wrogów, jeden cel" oraz wykładu dr Michała Wenklara "Najmłodsi wyklęci - niepodległościowe organizacje młodzieżowe". Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli  film dokumentalny pt. "Rączy".

Foto: Bernadetta Żegleń
I MIEJSCE w Narciarstwie Alpejskim Polczakówka 2017

W dniu 03.03.2017 na stoku "Polczakówka" rozegrane zostały Mistrzostwa Rabki-Zdroju w Narciarstwie Alpejskim.
WYNIKI indywidualne:

Cholewa Piotr - I MIEJSCE

Kumorowicz Beniamin - II MIEJSCE

Siwor Marek -VI MIEJSCE
Bolechowski Dominik - IX MIEJSCE
Nawara Grzegorz - X MIEJSCE

Nasi CHŁOPCY DRUŻYNOWO zdobyli I MIEJSCE .

Fofo: Piotr Kuczaj źródło: www.rabka.pl

SUKCES w Małopolskim Konkursie Informatycznym

Kszysztof Ligarski uczeń klasy 1b awansował do ETAPU WOJEWÓDZKIEGO Małopolskiego Konkursu Informatycznego „Od algorytmu do programu”. W etapie REJONOWYM tylko jeden uczestnik w całym konkursie uzyskał jeden punkt więcej - Kszysztof zdobył 59 na 60 punktów. Ze względu na liczbę uzyskanych punktów jest na II miejscu spośród wszystkich 352 uczestników konkursu.

thumbs up  GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI  clap
 ETAP WOJEWÓDZKI ODBĘDZIE SIĘ 28 kwietnia 2017 r.

V EDYCJA Biegu "Tropem Wilczym"

Dnia 26 lutego 2017 r. odbyła się V- Edycja Biegu "Tropem Wilczym" . Bieg miał upamiętnić Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli z komunistami w latach 1944-1963.

Z naszej szkoły udział w biegu wzięli:

• Dulęba Michał
  • Machnik Wiktoria
  • Siwor Marek
  • Sołtys Olga
  • Świder Martyna
  • Żaczek Jakub

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada na 1 marca,
lecz my pamiętamy o nich cały czas.