Rekrutacja 2020/2021

Dzień sportu
DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

Ruszamy aktywnie spędzić czas 2-06-2012…
Zaczynamy od godziny 9:00 zbiórką w klasach i sprawdzeniem obecności.
O godzinie 9:30 rozpoczynamy imprezę w parku od rozgrywek w:
- PIŁKĘ SIATKOWĄ, ZESPOŁY 6 NA6 (reprezentacje mieszane)
- PIŁKĘ NOŻNĄ ZESPOŁY 5NA5 (W TYM BRAMKARZ) (reprezentacje mieszane)

( piłka siatkowa- każdą klasę reprezentują np. 3 dziewczynki i 3 chłopców)
(piłka nożna- każdą klasę reprezentują np. 3 chłopców i dwie dziewczynki w tym bramkarz)

WAŻNE !!!
Osoby, które biorą udział w rozgrywkach w piłkę siatkową mogą również brać udział
w rozgrywkach w piłkę nożną.

Koło godziny 11:00 przewidujemy:
* Gry i zabawy (z każdej klasy po dwie osoby)
* Grillowanie, poczęstunek

WSPÓLNE UCZTOWANIE ZAKOŃCZY TEN WSPANIAŁY DZIEŃ.
OKOŁO GODZINY 12:30.

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY

clapclapclap
*Plan imprezy może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników.
Spektakl

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na premierowy spektakl "Baśń o rycerzu bez konia" przygotowany przez grupę teatralną "Spójrz-My!" pod kierunkiem p. Krystyny Kachel.

Czy warto mieć marzenia? I czy marzenia się się spełniają? Jeżeli chcecie poznać odpowiedź na te pytania, to zapraszamy Was do świata baśni, w teatralną podróż razem z dzielnym Rycerzem, który nie ma swojego konia, i z poczciwym Koniem, poszukującym swojego rycerza, którzy jednak nawet przez chwilę nie przestają wierzyć, że kiedyś wreszcie się odnajdą.

Grupa teatralna "Spójrz-My!" działa od czterech lat przy Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Rabce - Zdroju. Do tej pory młodzież wystawiła już szereg sztuk zwieńczonych niemałymi sukcesami. Premiera debiutanckiej sztuki "Spójrz-My!" odbyła się w 2008 r. w Teatrze Lalek "Rabcio" z udziałem dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Specjalnej Dla Dzieci Niewidomych, sztuka pokazana była następnie w Czarnym Dunajcu w ramach salezjańskich rekolekcji, w Nowym Targu na konkursie teatralnym „Bajdurek” (wyróżnienie) i w Krakowie podczas festiwalu teatrów gimnazjalnych w MDK im. Andrzeja Bursy (wyróżnienie). Jeszcze wiosną tego samego roku powstaje kolejny spektakl – „Babski wybór” według gawędy Kazimierza Przerwy – Tetmajera - pokaz w Czarnym Dunajcu na Przepatrzowinach Teatrów Regionalnych (wyróżnienie) i podczas Nocy Świętojańskiej przy Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce - Zdroju. Z kolei zimowym owocem weekendowych warsztatów przeprowadzonych w grudniu 2009 r. w gorącej - twórczej atmosferze w schronisku na Starych Wierchach była sekwencja etiud "Anioły". To urocze dziełko grupa teatralna "Spójrz-My", której skrzydła przyprawia p. Kachel, przekształca się do wiosny 2010 r. w pełnowymiarowy spektakl "Ikarowe loty". Prapremiera uświetniła otwarcie Teatru "Wspólny" w Krakowie i wpisała się w znaną imprezę - Savionalia. W Rabce również można było ten spektakl oglądać.Ubiegłoroczna premiera to inscenizacja "Snu nocy letniej" Williama Szekspira.

We wszystkich spektaklach przygotowanych pod kierunkiem p. Kachel światło, dźwięk, ruch, słowo, a przede wszystkim rekwizyt - stanowią bardzo malowniczy i pełen symboli przekaz, w którym każdy może znaleźć własne OKNO - na świat albo do swego wnętrza.

Grupa teatralna "Spójrz-My!" oraz dyrekcja i nauczyciele Szkół im. Świętej Rodziny w Rabce pragną złożyć serdeczne podziękowania Panu Zbigniewowi Wójciakowi, dyrektorowi Teatru Lalek "Rabcio" za gościnność i wielkie serce.

Wywiadówka
dla rodziców uczniów LO i Gimnazjum

20.04.2012 r. (piątek)

(spotkanie z wychowawcami w klasach)
Życzenia

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni serce radością,
a smutki i cierpienia rozpłyną się w blasku wiecznego światła.
Obfitości Łask Bożych oraz wielu błogosławieństw płynących z serca Jezusowego.

W imieniu całej społeczności szkolnej
życzenia składa
Dyrekcja i Duszpasterz Szkoły

Sukces
Sukces!

Uczeń klasy I LO - Mateusz Chariasz został laureatem etapu diecezjalnego
XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej - Koszalin 2012.

Serdecznie gratulujemy !!!
Rekolekcje
NewsyW związku z nawiedzeniem obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w Parafii Świętej Teresy w Rabce – Zdroju, w tym roku nasze gimnazjum dołącza się do rekolekcji parafialnych, wobec powyższego od 5 marca tj. poniedziałek do 7 marca tj. środa klasy gimnazjalne kończą lekcje o godzinie 11.25 i wraz z nauczycielami uczącymi od lekcji 5 udają się na spotkanie rekolekcyjne do Kościoła Świętej Teresy.

W poniedziałek klasa 1c i 2b gimnazjum pomimo skończonych lekcji po 4 godzinie udaje się pod opieką pani pedagog do Kościoła Świętej Teresy.

Liceum Ogólnokształcące w tych dniach lekcje ma zgodnie z podziałem godzin. Rekolekcje dla LO odbędą się w dniach: 15 – 16 marzec
i szczegółowe informacje o ich przebiegu zostaną podane w przyszłym tygodniu.
Rekrutacja do gimnazjum
NewsyOd 05.03.2012 r. rusza rekrutacja do gimnazjum na nowy rok szkolny 2012/2013.
Szczegóły w zakładce rekrutacja
Strona 59 z 69 << < 56 57 58 59 60 61 62 > >>