XVII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie Szkoły Podstawowej

26 września 2017r. klasy III gimnazjum udały się na XVII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie.  Hasłem przewodnim spotkania było „Młodym pokazuj drogę i perspektywę nadziei - Maryjo”.

Forum rozpoczęło się wystąpieniem ks. Wojciecha Węgrzyniaka. Poruszało ono zagadnienie powołania każdego człowieka jak i dawało wskazówki co do wybrania swojej drogi życiowej. Ks. Węgrzyniak obszernie wytłumaczył temat i opowiedział o własnej historii kapłaństwa, nie szczędząc anegdot.  Następnym etapem spotkania był krótki występ ks. Jakuba Bartczaka.  Pokazał on, że nawet, rapując można chwalić Boga. Był to niewątpliwie najbardziej pozytywnie przyjęty występ tego dnia. Potem ks. Zbigniew Kucharski zakończył pierwszą część spotkania swoim wystąpieniem, w którym poruszył problemy dzisiejszego świata.

Po 30-minutowej przerwie, p. Teresa Kmieć dała świadectwo o swojej tragicznie zmarłej siostrze, Helence Kmieć. Ponad godzinna przemowa o zwykłym, a jednocześnie niezwykłym życiu kobiety, która nie bała się wyzwań i śmiało kroczyła chrześcijańską drogą życia spotkała się z niezwykłym odbiorem młodzieży. W auli nie było żadnej osoby, która pozostałaby niewzruszona. Kolejnym etapem była adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem młodzieży z LO w Nysie. Następnie, po przejściu do Kaplicy Matki Bożej, odbyła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Zenon Latawiec.

XVII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich okazało się niezwykłym wydarzeniem, które na pewno w przyszłości przyniesie liczne owoce.

Red: Zuzanna Krauzowicz kl. 3a

Zapraszamy do świetlicy szkolnej

lolŚwietlica czynna od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do 17:00thumbs up

Wywiadówka 21 września 2017

Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę 21 września (czwartek) 2017r.

Zebranie inaugurujące nowy rok szkolny 2017/2018

odbędzie się w sali konferencyjnej na II piętrze:

- godz. 16:30  Gimnazjumwait

- godz. 17:00  Szkoła Podstawowathumbs up

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ODBĘDZIE SIĘ  4 WRZEŚNIA 2017 r.  (PONIEDZIAŁEK) O GODZINIE 900

W KOŚCIELE ŚWIĘTEJ MARII MAGDALENY W RABCE-ZDROJU.

(PO MSZY ŚWIĘTEJ PRZEJŚCIE DO SZKOŁY POD OPIEKĄ NAUCZYCIELI, GDZIE ZOSTANĄ PRZEKAZANE POZOSTAŁE INFORMACJE). shop

Spotkanie z RODZICAMI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

ZAPRASZAMY DO GIMNAZJUM im. Świętej Rodziny

31 sierpnia 2017r. (czwartek) o godzinie 16:00

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek 23.06.2017 r. miało miejsce uroczyste  zakończenie  roku  szkolnego  2016/2017.  Rozpoczęliśmy je Mszą Świętą w kościele p.w. Świętej Teresy o godz. 930. Po jej zakończeniu nastąpiło przejście do szkoły pod opieką nauczycieli i rozdanie świadectw przez wychowawców w klasach.shop

Klasy III gimnazjum  udała się  po świadectwa  ukończenia  szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do sali konferencyjnej. Tu uczniowie zostali pożegnani przez wychowawcę klasy panią Dorotę Siwor  in loveoraz pana dyrektora Jarosława Sulaka

real sad Wszystkim zakręciła się łza w oku. byeTrzy lata nauki minęły tak szybko.  Cała społeczność gimnazjum pożegnała uczniów, kolegów, przyjaciół.

comfortSpotkamy się z pewnością na Dniach Absolwenta! Co WY na to? clap