Wycieczka klas: VII SP i III GIM do Krakowa

To już kolejna wycieczka. Tym razem  6 grudnia 2017r. klasy VII i III wybrały się do Krakowa, aby w Teatrze Stu obejrzeć przedstawienie pt. „Mały Książę”. Reżyserem spektaklu był Krzysztof Jasiński - dyrektor Teatru Stu. Przedstawienie było fenomenalne, gra aktorów wyśmienita a każda chwila niosła za sobą jasny przekaz.

Po spektaklu udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie przywitała nas  Dama z Gronostajem. Następnie klasa VII wzięła udział w zajęciach - w okopach „Barwa i broń”,  natomiast klasa III udała się na warsztaty których tematem był sarmatyzm.  Wycieczka była urozmaicona i bardzo podobała się wszystkim. Czekamy na kolejne..

Zajęcia artystyczne - sekcja plastyki

Klasy III gimnazjum -zajęcia artystyczne - sekcja plastyki.
Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć artystycznych- sekcja plastyki mieli za zadanie zaprojektować i wykonać farbami akrylowymi loga na t- shirty odpowiadające na 3 pytania:
 - Jestem Polakiem
 - Jestem chrześcijaninem
 - Jestem...
Do wyboru były koszule czarne, albo białe. Efekt widać na zdjęciach w postaci żywej galerii.

J. Sulak

"Czas dinozaurów" - zajęcia klasy IV

Tworzymy makietę "Czas dinozaurów" - zajęcia integrujące - klasa IV Najlepsze pomysły powstają gdy współpracujemy. Każdy z uczniów przygotował ręcznie wykonanego z bloku technicznego dinozaura. Następnie dzieci kolorowały je kredkami. Kolejna praca polegała na wykonaniu makiety. Każdy zespół projektował odpowiedni element: jezioro, drzewa, rośliny, jaja dinozaurów, wulkan, słońce, chmurki, kwiaty i inne małe stworzenia jakie wówczas zamieszkiwały planetę... elementy według własnych pomysłów dzieci.
lolWszyscy podczas prac świetnie się bawili. lol

Plener "Rejestrujemy okiem i ołówkiem" - zajęcia plastyki

Zajęcia plastyki klas II - Plener "Rejestrujemy okiem i ołówkiem". Tym razem pozwoliliśmy sobie "utrwalić ołówkiem" rabczański obiekt architektury uzdrowiskowej Willę "Pod Trzema Różami" - rok budowy 1864.

Teledysk klas III - Zajęcia Artystyczne

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego teledysku klas trzecich. To wynik pracy uczniów na zajęciach artystycznych z muzyki.

Prowadząca: mgr Marzena Biwo

Kiermasz KANAPEK

W czwartek 16.11.2017 w naszej szkole odbył się Kiermasz kanapek. Uczniowie klas szkoły podstawowej przynieśli składniki i zrobili kanapki, które można było kupić na każdej przerwie. Dużą popularnością cieszyły się również tosty, robione na bieżąco przez, pomagające w kiermaszu uczennice klasy trzeciej gimnazjum. Pieniądze, które zebraliśmy zostaną przeznaczone na dyskotekę andrzejkową, która odbędzie się w czwartek  30 listopada 2017r.

red: Przewodnicząca szkoły Alicja Starzyk kl. III

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 13 listopada 2017r. w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała miejsce uroczysta akademia, która przypomniała nam o historii naszych pradziadków i dziadków, którzy dzielnie walczyli za nasz kraj. Trzeba o tym pamiętać i świętować rocznicę tak ważnych dla Polaków dni, bo właśnie 11 listopada 1918 roku odzyskaliśmy niepodległość.

Akademię przygotowali uczniowie klasy IV i VI pod kierunkiem Pani Ewy Dziechciowskiej i Pani Marzeny Biwo. Uczniowie recytowali piękne wiersze opowiadające historie naszej Ojczyzny. Podczas uroczystości mogliśmy usłyszeć takie pieśni jak: "I Brygada", "Wojenko, wojenko", "O mój rozmarynie" oraz "Bogurodzicę". Niektórzy uczniowie klasy siódmej dołączyli do śpiewających. To spotkanie z historią w tym dniu było dla nas wyjątkowe.

red: Weronika Haberska kl. VII